Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima


Gost

/ #1504

2015-08-11 07:51

Svi smo jako emotivno doživeli priznavanje Kosova od strane CG. Znam da su se isto tako osećali i stanovnici CG koji se osećaju Srbima (po nacionalnosti). Ali, na našu žalost, vidimo da kod nas pobeđuje modus ponašanja bučnijih, osionijih, nevaspitanijih, prostijih isl. Svaka vlast u svakoj državi je zaslužena i narodom izabrana ili pak dozvoljena. Sve da je i većina u CG protiv trenutne vlasti u CG, oni su svojom apatijom i davanjem dozvole dopustili da drugi (oni gore nabrojani) govore u njihovo ime. Kao što i mi dozvoljavamo ovima. Ali ovde nije reč o politici (iako je danas sve politika), ovde je reč o parama poreskih obveznika RS a ne CG. Mi želimo da finansiramo one koji nas finasiraju, a to su naši građani i pripadnici našeg naroda. Poštuj državu u kojoj boraviš. Svaka odluka nosi teret. Odluka o stvaranju države nosi i finansiranje svojih studenata. 

Sem toga Srbin nije definisan granicama već osećajem pripadnosti. Studenti iz Republike Srpske i studenti iz Republike Srbije znaju da su jedno. Studenti iz Crne Gore se gnušaju pominjanjem srpskog naroda i odbijaju svaku pripadnost narodu koji ih ovde udomljava.

Na stranu to što mi je njihov modus ponašanja uvek išao na živce. Nadobudan, krivinarski, mutljaroški, retorički, osion, kukavički.