Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima

nema-nadimka

/ #1613 Potpisano.

2015-08-11 10:23

Trebalo bi zabraniti studiranje svima koji zive van zemlje, bili oni Srbi iz CG/SAD/BiH/Australije/Kanade ili Ganjani/Tunizani/Kinezi/Francuzi... Realno, u Srbiji stranac moze da zivi i studira za max ~10K evra godisnje, sa sve placanjem skolarine, stanom, hranom i troskovima dok bi recimo samo smestaj i studije u SAD platio na najgorem mogucem fakultetu vise od toga, pa do 60K evra, tako da razumem zasto bi nasi odatle dosli ovamo. Ali opet, osim zbog moooozda (u sta uopste nisam ubedjena) boljeg programa ili cenjenijeg univerziteta ne vidim zasto bi iz CG/BiH dosli ovamo kad je svuda jeftinije nego u BG, pa cak i u Becu/Milanu...

Na kraju krajeva, koje god razloge neko imao da dodje ovde da studira - ne doprinosis budzetu ni na koji nacin, niti su tvoji roditelji doprinosili vec su mozda jos ga i iscedili tako sto su nakon studija zapalili iz zemlje, i nemas pravo na studiranje iz budzeta. I kraj. I mozes da se busas da si Srbin do mile volje - dodji pa se pati malo kao Srbin, bez roditeljskih sredstava, sa ovom usr**om drzavom, pa mozes da pricas nesto.

Da, tuzno je zbog nasih ljudi koji su se ne svojom voljom zatekli u nekoj otcepljenoj drzavi, ali molim lepo - ukljucite mozak pa predlozite neko konstruktivno resenje koje nece moci da hakuju ovi sto su Srbi samo dok se Srbija moze izmusti, kao sto ga mi trazimo za nase mlade, pa cemo da razgovaramo o tome.

I nisam iz BG, i zivela sam dugo kao podstanar, i preko glave mi je vise pljuvanja po Beogradjanima na ovoj peticiji. Pa vise od pola BG su ljudi koji nisu iz BG. I u krajnjoj liniji, Beogradjani u najgorem slucaju placaju skolarinu, mi sa strane smo ti koji se mlate, pored skolarine, sa iznajmljenim stanovima i ludim stanodavcima i daleko vecim troskovima i kojima bi usvajanje ovog predloga olaksalo zivot, tako da ko god iz Beograda ovo podrzava, ja sam mu zahvalna.