Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima


Gost

#1601

2015-08-11 10:03

To je trebalo uraditi još onog trenutka kad je Crna Gora postala država.

Gost

#1602

2015-08-11 10:04

zato sto ni moja deca nigde nemaju povlasticu

Gost

#1603 Re:

2015-08-11 10:05

#1596: -  

Тиме што су онемогућили људима који живе у Србији или само имају Србско држављанство да гласају референдум су добили милогорци и шиптари, зато они не смеју да узму држављанство које Србија и циганима из немачке даје масовно, зато што није у нтересу Србије да узму држављанство и не могу да гласају у црној гори. Али то вас Београђане не занима, ни Србство, ви продајете део по део Србства стално одувек. Док не останете у пашалуку нећете да се смирите, боље да променимо престоницу.

 


Gost

#1604

2015-08-11 10:07

Moja deca u Crnoj gori ne bi imala ista prava i uslove kao oni ove..To je jedini razlog..Izjednacavanje uslova studiranja..
hvala

Gost

#1605

2015-08-11 10:13

Imaju Svoju drzavu pa nek vode racuna o svojim studentima , koji god dodje ovde i ostane i na volseban nacin svi imaju dobre biznise i vecina dobija drzavni posao sto pomalo lici na crnogorski lobi.

Gost

#1606

2015-08-11 10:14

Strancima ,a montenegrini to jesu,definitivno,treba uvesti ekonomske cene studiranja.Pored toga obavezno šestomesečni kurs SRPSKOG jezika...pa onda polaganje istog...Za ove,kako ih oni posprdno zovu,"brđane",tj.Srbe to da NE VAŽI.... Hteli ste samostalnost...srećna vam bila....Znači RADNE VIZE....PRIJAVA BORAVKA STRANCA u gostima..ONI to već rade...tako ćemo i MI....

Gost

#1607

2015-08-11 10:15

Zato što što još vučem osećaj mučnine kada se setim svojih studentskih dana. Povraćami se na agresivne neradnike i mediokritete koje čeka radno mesto u Beogradu, dok srpska elitna mladež ide u Kanadu.Dosta je bilo!

Gost

#1608

2015-08-11 10:15

Vise mesta na fakultetu za nasu decu

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2015-08-11 10:15



Gost

#1610

2015-08-11 10:17

ova drzava je oduvek vise vodila racuna o stranim drzavljanima nego o svojima...

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2015-08-11 10:18



Gost

#1612

2015-08-11 10:23

To je nečuven nonsens, da ljudi koji cepaju srpske zastave i proglase svoju državu, jezik i crkvu, imaju ista prava kao stranci u mojoj državi. Nakon toga dobiju i državni posao, a svi znamo o kakvim se neradnicima i civilizacijski zaostalim ljudima radi. Sramota šta dopuštamo sami sebi!
nema-nadimka

#1613 Potpisano.

2015-08-11 10:23

Trebalo bi zabraniti studiranje svima koji zive van zemlje, bili oni Srbi iz CG/SAD/BiH/Australije/Kanade ili Ganjani/Tunizani/Kinezi/Francuzi... Realno, u Srbiji stranac moze da zivi i studira za max ~10K evra godisnje, sa sve placanjem skolarine, stanom, hranom i troskovima dok bi recimo samo smestaj i studije u SAD platio na najgorem mogucem fakultetu vise od toga, pa do 60K evra, tako da razumem zasto bi nasi odatle dosli ovamo. Ali opet, osim zbog moooozda (u sta uopste nisam ubedjena) boljeg programa ili cenjenijeg univerziteta ne vidim zasto bi iz CG/BiH dosli ovamo kad je svuda jeftinije nego u BG, pa cak i u Becu/Milanu...

Na kraju krajeva, koje god razloge neko imao da dodje ovde da studira - ne doprinosis budzetu ni na koji nacin, niti su tvoji roditelji doprinosili vec su mozda jos ga i iscedili tako sto su nakon studija zapalili iz zemlje, i nemas pravo na studiranje iz budzeta. I kraj. I mozes da se busas da si Srbin do mile volje - dodji pa se pati malo kao Srbin, bez roditeljskih sredstava, sa ovom usr**om drzavom, pa mozes da pricas nesto.

Da, tuzno je zbog nasih ljudi koji su se ne svojom voljom zatekli u nekoj otcepljenoj drzavi, ali molim lepo - ukljucite mozak pa predlozite neko konstruktivno resenje koje nece moci da hakuju ovi sto su Srbi samo dok se Srbija moze izmusti, kao sto ga mi trazimo za nase mlade, pa cemo da razgovaramo o tome.

I nisam iz BG, i zivela sam dugo kao podstanar, i preko glave mi je vise pljuvanja po Beogradjanima na ovoj peticiji. Pa vise od pola BG su ljudi koji nisu iz BG. I u krajnjoj liniji, Beogradjani u najgorem slucaju placaju skolarinu, mi sa strane smo ti koji se mlate, pored skolarine, sa iznajmljenim stanovima i ludim stanodavcima i daleko vecim troskovima i kojima bi usvajanje ovog predloga olaksalo zivot, tako da ko god iz Beograda ovo podrzava, ja sam mu zahvalna.

Objektivan

#1614 Dvojno drzavljanstvo

2015-08-11 10:23

Ne treba se primati na dnevno- politicka desavanja. Kakvi CG studenti imaju veze sa time. Njih nema ni 10 na BG Univerzitetu. Svi CG studenti imaju dvojno drzavljanstvo, sto znaci da su izjednaceni sa srpskim studentima. To je pravna cinjenica. Druga strana je sto drzava CG ne dozvoljava dvojno drzavljanstvo. Zato se "manite corava posla". Bolje da prozivate Dacica koji je ministar MiSP. Taj sto ima dva pasosa i CG i SRB nije kriv nizasta. Samo je ostvario prava koja mu po zakonu pripadaju.

 

slučajni prolaznik

#1615 NORMALNO

2015-08-11 10:24

Ne vidim ni jedan razlog da student, strani državljanin, studira u Srbiji pod istim okolnostima kao i domaći. Ne pričam o kriterijumu za polaganje, već o plaćanju. Ko ima pravo da se odriče para poreskih obveznika. Da, postoji sprazum da Crnogorski građani mogu studirati u Srbiji isto kao i Srpski u Crnoj Gori. Samo nije uspostavljen reciprocitet. Ista stvar je i sa dvojnim državljanstvom. Naš zakon to omogućava, što Crnogorci obilato koriste, dok to u Crnoj Gori nije moguće. Brinu se za sebe. Iz milion razloga. E sad, jeli oni postupaju ispravno ili mi? Ili ako smo tako stvari postavili prema Crnogorcima, što ne damo to pravo i Pakistancima. 


Gost

#1616

2015-08-11 10:25

Potpisala sam jer smatram da je Crna Gora strana država jer su oni tako hteli. Samo bih dala povlastice onima koji se izjasnjavaju kao Srbi.

Gost

#1617 Re: Dvojno drzavljanstvo

2015-08-11 10:27

#1614: Objektivan - Dvojno drzavljanstvo 

 CG ne dozvoljava dvojno - da li uopste ili samo dvojno sa srpskim ne znam - ali ovi nasi daju srpsko bez dojave njima dole - znam za ovakve slucajeve i ne lupetam. Sto mu onda dodje da CG nije kriva za to sto nam uzimaju mesta vec smo mi, jednostavno, idioti.


Gost

#1618

2015-08-11 10:27

Zato sto su govna

Gost

#1619

2015-08-11 10:28

Zbog nekih koji su zaboravili da su Srbi!

Gost

#1620

2015-08-11 10:29

Da li je moguće da takvim oligofrenim a pri tom agresivnim studentima, dozvoljavamo sve besplatno a pri tome i radno mesto??!! Dokle više da Srbi ćute o tome, tj. srbijanci kako nas oni nazivaju. Neka malo studiraju po svom kršu , jer ova nadmorska visina je rezervisana za inteligentniju mladež koja na kraju zbog njih ide u beli svet da traži posao...

Gost

#1621

2015-08-11 10:31

Onog dana kada Crna Gora bude delila drzavljanstva gradjanima Srbije i kada uslovi studiranja za nase studente iz Srbije budu u potpunosti isti kao za Crnogorske u Srbiji,bicu protiv ove peticije.Sve do tad dacu sve od sebe da im se sve povlastice ukinu.Jos i kada bi ova bedna drzava u drzavne firme zaposljavala iskljucivo svoje gradjane(rodjene u Srbiji i kome cukundeda placa porez u Srbiji) nezaposlenost bi bila mnooooogo manja.Drzavo Srbijo ubi se da te nema.

Gost

#1622

2015-08-11 10:32

Cak iako postoji sporazum mogao je da vazi dok studije ne zavrse oni koji su u tom trenutku imali status studenta na univerzitetima u toj drugoj zemlji, a ne da vazi vecno. I samo drzavljanstvo nikako ne bi trebalo da bude kriterijum za dobijanje mesta na fakultetu na budzetu ili samofinansiranju, vec i mesto rodjenja, prebivalista, zavrsene srednje skole i svasta jos. I da u krajnjoj liniji mi ukinemo dvojno drzavljanstvo a na nase da se ceka tri godine u zemlji sa ucenjem jezika. I aj zdravo.


Gost

#1623

2015-08-11 10:32

To je terebalo uraditi jos pre deset godina.

Gost

#1624 Re: NORMALNO

2015-08-11 10:34

#1615: slučajni prolaznik - NORMALNO 

 Ko god ima SRB pasos on ima sva prava kao i svako drugi bez obzira da li je CG, HR ili Pakistanac. Ovde je promasena tema. Napadaju se neduzni studenti iz CG koji imaju i SRB pasos. Ako treba nekog prozvati onda je to ministar spoljnih poslova.


Gost

#1625

2015-08-11 10:34

Treba pametnoj deci Srbije!