Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima


Gost

/ #1812

2015-08-11 17:03

uvek sam bio saglasan studentima jer sam skolovao svoje dvoje dece i znam kako su se namučili za neka svoja prava koja su imali, a nikada nisu uspeli da ostvare. dacu primer: sin je upisao fakultet na samofinansiranje i stekne uslove po bodoviima koje je drzava uslovila da mora imati i prosek ocena da moze preci na budzet. u sekretarijatu fakultetta su mu rekli da mora da pise molbu ministarstvu da mu se odobri prelazak. naravno nije mu odobreno. ima jos dosta nekih razloga koji su pritiskali, ali uvek cu biti za neke pozitivne promene. ne bih voleo da me se pogresno tumaci, ali ako se prekine sa davanjem povlastica studentima iz crne gore isto tako to treba uciniti i sa studentima iz republike srpske. svedok sam da se masa njih lako upisuje kao sto je u vasim tekstovima napisano, a i da se neki koji nisu ni videli ovde fakultet lako zaposljavaju dok nasa deca čekaju na birou ili odlaze razocarani u neki deo evrope ili amerike. naveo bih jos jedan primer, a to su studenti koji si imali povlastice jer tatini ili mamini prijatelji su sada neko i nesto na fakultetima pa se ocene i pitanja dogovaraju. imam ja još toga ali dosta za sad