Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima


Gost

/ #1868

2015-08-11 19:07

Dosta je bilo njihove samogvolje po fakultetima i domovima. Ponašaju se u tuđoj zemlji, kao da su oini domicijelno stanovništvo, a mi Srbi građani drugog reda. I ne samo to, sve dekane, prodekane crnogorske nacionalnosti, pa i profesore smeniti. Ne moraju da se izjašnjavaju kao crnogorci(namerno malo slovo), dovoljnoi je da govore kao oni.  Ako me pitate zašto, odite prvo do bivše Više ugostiteljske škole pa pogledeajte šta radi njihov lobi. Napravite anketu među studentima i profesorima. Mi plaćamo a oni se besplatno školuju, dok naša deca na mogu na listu. Dokle tako, šta oni izdvajaju za školovanje u Srbijbi. Oni su stranci isto kao Alžirci, Nigerijci, Sudanci, Pakistanci, Sirijci...Upadaju na budžet kako hoće, imaju prvenstvo za dom i sl. i to tako traje godinama, a da ne govorim o ostalim fakultetima šta se dešava. Pa i oni iz uprava, koji nisu crnogorske nacionalnosti, su se priklonili njima, a razlog možemo samo da pretpostavimo. Dosta je bilo Srbi plaćaju, crnogorci (namerno malo slovo), upadaju na budžet, a SRPSKI studenti plaćaju školarine.