SRBIJA PROTIV RIJALITI PROGRAMA (re-aktivirana peticija)

Anđelka Brković
Gost

/ #9297

2015-09-03 08:42

Potpisala sam je jer se lično gnušam pomenutih sadržaja!
ALI, iskreno, bila sam u dilemi, naravno, ne zato što se ne slažem, već zato što ne znam da li je to način... Svako vreme nosi svoje skaradnosti i civilizacijske sunovrate. I "Rokeri s Moravu" (a nešto docnije setimo se i sličnog "BB show"-a) su nekad bili to isto, ma bila je to i Lepa Brena i koješta drugo, sve u svoje vreme... Tačno je, razmere, zastupljenost i eksplicitnost ovoga sad su neuporedivo veći... Ali, imajmo na umu da smo u 21. veku, da je sve dostupno i kad se zabrani i da je tada još slađe i prmamljivije! Deca ovog veka su za nas magovi informacionih tehnologija, naći će šta ih zanima... Slažem se da im ne treba baš servirati takve sadržaje, ali televizija je, ili bi makar trebalo da bude, samo mali delić u vaspitno-obrazovnom procesu! Ako su roditelji i neposredno okruženje sa svojim delovanjem slabiji od jednog Velikog brata i nisu u stanju da dete argumentovano ubede da to, iako se emituje, nije za gledanje...onda je problem u njima, a ne u televiziji. I "Kurir" se kupuje na trafici, a nisu novine, pa ti isti roditelji to kupuju, jer je najjeftinija štampa sa najskandaloznijim naslovima! Zapitajmo se ko su deci u stvari modeli... Meni su to uvek bili i ostali moji članovi porodice, a ne Brena, Ceca, Madonna... Ne zato što mi je bilo zabranjeno da ih gledam i slušam, već zato što su se oni nametnuli kao dominantne i sveprisutne figure u mom odrastanju.
Da zaključim, veoma bih bila srećna da takvi sadržaji nikad nisu osmišljeni, ali, srećom, tu je daljinski, kanala stotine... a dugme OFF je najbolje! Decu to treba naučiti, zabrane su "pase" i neefikasna mera! A kada za takve sadržaje ne bude gledalo dovoljno ljudi, neće ni biti interesa da se kupuju i emituju... Dakle, inicijativa treba da kreće s drugog kraja priče...

Ali, evo mog potpisa!

Anđelka Brković