Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

/ #1378

2015-10-31 18:59

Vec vise od 20 godina,kako ja znam,nasilje u osnovnim skolama u Srbiji sve vise uzima maha.Deca nam nisu sigurna i niko nista konkretno ne preduzima da se to zaustavi.I sama deca su agresivnija od ranijih generacija .Samo ako je neko dete drugacije,uspesnije ili se istice u odnosu na ostalu decu,vec ima problem.Konkretno moj unuk ima crni pojas u karateu.Deca iz skole ne veruju ili hoce da se uvere.Kako?Pa zna se!Mora da im to i dokaze tako sto mora nekoga da prebije.On to ne zeli ni u kom slucaju i prica im da svoje vestine sme da koristi samo u slucaju samoodbrane.Nasli su se nekoliko mangupcica koji su hteli da isprobaju njegove vestine.Morao je da se odbrani.Nije nikog mnogo povredio.Povredjena sujeta dece zove u pomoc stariju bracu i rodjake.Posto nastavnici nisu adekvatno reagovali prvi put a ovi veci napadaju dete van skolskog dvorista,dobijaju i oni po nosu.Moja cerka i unuk su pod stalnim stresom vec 3-4 godine.I nikom nista.Ja se bojim da mi neko dete ne ubije kad vec ne moze da ga prebije.Sva sreca za moju decu sto dolaze kod mene u Nemacku da zive.
A sta da decom koja su dole.Nesto mora definitivno da se uradi po tom pitanju.HITNO!!!