Atomska banja besplatno za obolele od MS


Gost

/ #23

2015-11-23 21:31

Zivin u jednoj socijalno fenomenalno uređenoj državi u kojoj je cilj da se bolesnicima raznih vrsta, a tim i neuroloskim oboljenjima, pomogne i život olakša na najbolje mogući način, a pogotovo kada je reč o vrlo mladim osobama ciji je zivotni vek bas zbog tog istog oboljenja verovatno ugrožen....ne gubi se nada u oporavak ili barem u sprečavanje napretka bolesti. ..i onda vidim mog dragog rodjaka, koji ima dvoje dece i divnu suprugu, i požrtvovane roditelje, koji daju sve od sebe pa cak i po cenu sopstvenog zdravlja da njemu poboljsaju kvalitet života i pomognu na svaki mogući način, jer on ima MS i samo je dve godine mlađi od mene...i da mu roditelji nisu kroz neprestalni tezak rad i trud uspeli sagraditi eksistenciju sa malo sigurnijim prihodima, on nebi imao mogućnosti da kupi sebi vitamine koje su mu potrebne, da kupi kolica u kojima mora da sedi i plaća fizioterapeuta koju mu dolazi redovno, što je u Austriji sve stvar socijalnog zdravstvenog osiguranja!!!. ...a sta kada njegovi roditlji ednoga dana više ne budu bili??? a on nije sposoban za rad????? A gde su jos ostalni silni pacijenti kojinsu oboleli a nemaju te finansijske mogućnosti? ?? A u srbiji se gradi beograd na vodi!!! jer nema prečih ulaganja i investicija! Dusa me boli kada vidim da narod koji je vredan i svaki se dan iz nova bori i ustaje...u takvoj jednoj situaciji bude prepušten sam sebi i nema čak ni pravo na neko osnovno lečenje! U Austriji takav isti pacijent prima redovno terapije koje dnevno koštaju i do 3.000 eura....a ovde on samo vredi dva pakovanja pelena mesečno! A Srbija gradi Beograd na vodi! E zato sam potpisala ovu peticiju...i molim boga da bar delić savesti pokrene u onima koji drze tuđe sudbine u rukama!