Atomska banja besplatno za obolele od MS

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Atomska banja besplatno za obolele od MS


Gost

#1

2015-11-16 21:29

Peticiju sam potpisala jer se nadam da će nam pomoći da o ovoj bolesti slobodno i mnogo,mnogo više razgovaramo na svim nivoima.

Gost

#2

2015-11-19 20:30

Zbog humanosti prema obolelima od MS-a!

Gost

#3

2015-11-20 08:16

Potpisala sam zato što mislim da je najmanje što može da se učini besplatno lečenje u Trepči koja je Bogu hvala u našoj zemlji,a samo srpski pacijenti sa dijagnostikovanom MS nemaju prava na besplatno lečenje,a to je najmizernije što možete da učinite za nas,mi se borimo i nosimo sa tim,ali nam treba malo podrške i razumevanja.
rina

#4 Re:

2015-11-20 09:12

#3: -  

 Bas tako! Krajnje je vreme da drzava obrati paznju i na nas!!!


Gost

#5

2015-11-20 12:18

zato sto je dobro za nas obolele od s

Gost

#6

2015-11-20 13:48

Moj brat ima MS vec 13 godina i nikada nije posetio Trepcu zbog toga sto sve terapije i sam boravak u banji placa iz svog dzepa. Prepisana mu je banja u kojoj je njegovo zdravstveno stanje znantno i vidno pogorsno zbog nepaznje lekara koji nisu upoznati u potpunosti sa ovom bolescu pa su se ophodili prema njemu kao prema biljci i coveku koki je doziveo mozdani udar. Da je Trepca bila na spisku bila bi mu dodeljena ta banja i vratio bi se iz iste sa poboljsanjem a ne pogorsanjem.

Gost

#7

2015-11-20 15:29

Oboleo sam od MS 2000-te godine i nisam u mogucnosti da placam lecenje u banji koja je bez rasprave izuzetna za nas obolele...


Gost

#8

2015-11-20 15:50

Hvala Vam sto je neko pokrenuo ovu akciju potpisivanja peticije za besplatan boravak u Atomskoj banji.Obolela sam od MS-a 2006 god.,tj.tada mi je postavljena dijagnoza.Za svo ovo vreme sam samo jedanput koristila ovu banju.Opste poznata stvar zbog cega.

Gost

#9

2015-11-20 19:07

Mislim da banja zaista pomaže obolelima od ms-a. Rusi,Slovenci i Bosanci dolaze preko fonda zašto ne bi i Srbi kad nam je tu pred nosom. To je najjeftinije lečenje koje bi država mogla da priušti obolelim kad za interferon ili neke naprednije lekove nema sredstava.

Gost

#10

2015-11-20 19:41

Potpisala sam ovu peticiju iz licnih razloga..Znam sta znaci biti bolestan i neporketan . Takodje znam , sta znaci kad bolest upropasti ceo zivot, pa samim time i finansijsku situaciju koja dodatno onemogucava i otezava lecenje. Mnogi MS pacijenti u Srbiji nemaju materialne uslove da placaju banju koja bi njhivoj zdravstvenoj situaciji garantovano pomogla. Zato treba lecenje u Atomskoj banji da bude za sve MS pacijente besplatno.

Gost

#11

2015-11-20 20:11

Trebamo stvarno svi da podelimo na svojim profilima informacije o ovoj peticiji. Time bismo bili ubedljiviji da zelimo promene na bolje. Jer samo mi koji zivimo sa nekom teskom bolescu znamo koliko je tesko boriti se bez icega. Bolje je svakako da nam drzava placa dva puta godisnje da se lecimo nego da nam daju ove studijske lekove. Mesečna doza lekova Avonex ili Rebif može koštati od $1,600 do više od $3,000 USD.


Gost

#12

2015-11-21 07:56

Zbog humanosti prema ljudima koji boluju od MS-a.

Gost

#13

2015-11-21 12:05

pa trebalo bi svi oboleli da dobiju ovu banju .posto ima ljudi koji nemaju novca za istu-recimo ja nikada vnisam bila a imam ms od 2005 god.

Gost

#14

2015-11-21 13:09

bolujem vec 10 godina od MS-a i nemam mogucnosti da odem u Atomskoj Banji koja pomaze obolelima od MS-a

Gost

#15

2015-11-21 20:06

I sama sam obolela od MS-a.Mislim da je to dovoljan razlog da potpisem.

Gost

#16

2015-11-21 21:58

Bez komentara, zna se kako živimo mi, penzioneri...

Gost

#17

2015-11-22 15:18

Zato što bolujem od MS-a dovoljno dugo da znam koliko nam znači banjsko lečenje. Ova banja treba da bude dostupna i nama u Srbiji, budući da je pacijenti iz Republike Srpske koji imaju MS dobijaju preko njihovog fonda.

Gost

#18

2015-11-22 17:55

Zato sto sam i ja jedan od obolelih od ms,i voleo bih kada bih mogao da redovno posecujem atomsku banju

Gost

#19

2015-11-22 21:10

Ovo je jedan od lakših načina i za državu i za obolele da im se stanje bar malo poboljša.

Gost

#20

2015-11-23 09:44

zato sto oboleli od ms u srbiji nemaju nikakve povlastice mi smo "zaboravljeni" ove drzave

Gost

#21

2015-11-23 13:26

Verujem da je to najmanje što država može da učini za te bolesnike.

Gost

#22

2015-11-23 18:46

Zato sto sam posetila Atomsku banju i svojim očima videla koliko koristi zdravlju posetilaca. A mislim da zato sto je stacionar privatizoven ona ne ulazi u ponudu za besplatno lečenje zavoda a trebala bi.

Gost

#23

2015-11-23 21:31

Zivin u jednoj socijalno fenomenalno uređenoj državi u kojoj je cilj da se bolesnicima raznih vrsta, a tim i neuroloskim oboljenjima, pomogne i život olakša na najbolje mogući način, a pogotovo kada je reč o vrlo mladim osobama ciji je zivotni vek bas zbog tog istog oboljenja verovatno ugrožen....ne gubi se nada u oporavak ili barem u sprečavanje napretka bolesti. ..i onda vidim mog dragog rodjaka, koji ima dvoje dece i divnu suprugu, i požrtvovane roditelje, koji daju sve od sebe pa cak i po cenu sopstvenog zdravlja da njemu poboljsaju kvalitet života i pomognu na svaki mogući način, jer on ima MS i samo je dve godine mlađi od mene...i da mu roditelji nisu kroz neprestalni tezak rad i trud uspeli sagraditi eksistenciju sa malo sigurnijim prihodima, on nebi imao mogućnosti da kupi sebi vitamine koje su mu potrebne, da kupi kolica u kojima mora da sedi i plaća fizioterapeuta koju mu dolazi redovno, što je u Austriji sve stvar socijalnog zdravstvenog osiguranja!!!. ...a sta kada njegovi roditlji ednoga dana više ne budu bili??? a on nije sposoban za rad????? A gde su jos ostalni silni pacijenti kojinsu oboleli a nemaju te finansijske mogućnosti? ?? A u srbiji se gradi beograd na vodi!!! jer nema prečih ulaganja i investicija! Dusa me boli kada vidim da narod koji je vredan i svaki se dan iz nova bori i ustaje...u takvoj jednoj situaciji bude prepušten sam sebi i nema čak ni pravo na neko osnovno lečenje! U Austriji takav isti pacijent prima redovno terapije koje dnevno koštaju i do 3.000 eura....a ovde on samo vredi dva pakovanja pelena mesečno! A Srbija gradi Beograd na vodi! E zato sam potpisala ovu peticiju...i molim boga da bar delić savesti pokrene u onima koji drze tuđe sudbine u rukama!


Gost

#24

2015-11-24 11:42

Od M.S. bolujem 28 godina. U Banju G.T. idem 18. godina. Mislim da mi je dosta pomogla, jer sam i pored toliko godina bolesti jos na nogama.

Gost

#25

2015-11-24 13:50

Peticiju sam potpisala, jer imam multiple sklerozu, nezaposlena sam i nemam mogućnosti plaćati banju, a ona mi je ,iz zdravstvenih razloga, preko potrebna.