Da li podržavate ukidanje veronauke u školama ?


Gost

/ #2

2011-09-28 17:58

Deci je mnogo bolje da u skoli uce bonton,kako da se socijalno ponasaju i postuju medjusobno bez obzira na veru i rasu i nacionalnost,da se uvede sexualno obrazovanje, a ne veronauka,jer se granice pomeraju,a deca iz neznanja cine razne gluposti,koje ih kostaju kasnije da snose posledice za te gluposti.Pored toga religija nije nauka,religija je vera !!!!!! niti su popovi ucitelji,niti treba da postoji teoloski fakultet gde se uci vera.ko veruje skidam kapu,ima slobodu toga,i mislim da svaka individua pa i dete treba da ima slobodu govora i kretanja,da izrazi svoju zelju,ne da mu se namece bilo sta. Covek treba pre svega da veruje u sebe a ne da ima neka nacela koja je ko zna ko izmislio,moralna ili bilo kakva.Bibliju je pisao covek a ne bog,treba citati knjige iz svih oblasti,siriti znanje,Ucenjem religije se ne doprinosi ni sebi,ni drustvu, ni moralu niti bilo cemu... ucenjem religije ogranicavamo se na neke stvari i ne znajuci kolike su nam mogucnosti,a iako znamo ne koristimo ih,ne dajmeo sve od sebe jer je to nemoralno ili se kosi sa religijom.Mogu ja o ovome do u beskonacno,al to bi otprilike bilo to....Ja nikada ne bih ucila veronauku,i da je bila uvedena dok sam ja isla u sr.skolu bojkotovala bih nastavu ostro.Kao sto ni moje dete jednog dana nece uciti.Religija nije nauka,to je vera,i veronauka je izmisljena rec.