Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

/ #1860

2016-02-12 11:26

Peticiju sam potpisala iz ličnih i profesionalnih razloga.Iz ličnih zbog toga što je moja ćerka sedmakinja trpela socijalni,verbalni i internet oblik vršnjačkog nasilja,a zaposleni u školi su vrlo nesavesno i neprofesionalno odreagovali.Skole u takvim situacijama "peru ruke", "guraju smeće pod tepih",sve lično shvataju,krive stvarnu sliku,vrše zamenu teza.Po svaku cenu brane sebe i ne pomažu detetu,a često dete žrtva postane i krivac,nažalost.Takodje smatram da školski psiholozi ne obavljaju svoj posao kako treba.Tri najvažnije osobe koje treba da pomognu-direktor,psiholog i razredni starešina-to ne rade i izbegavaju svaku odgovornost.Iz profesionalnih zbog toga što i sama radim kao profesor u srednjoj školi,bavim se dečjom psihologijom i član sam Tima za zaštitu učenika od nasilja,zanemarivanja i zlostavljanja u svojoj matičnoj školi.Duboko me je i kao čoveka i kao majku i kao nastavnika potresla sudbina malog Alekse.Ovakvih slučajeva ima mnogo i treba pomoći toj deci.Ne treba ćutati -treba govoriti o tome i boriti se,a to možemo samo ako svi zajedno radimo i sarađujemo.