Peticija protiv prikljucenja zahteva starih studenata bolonjskim


Gost

/ #1 Druga strana medalje

2011-10-15 16:32

Majo mislim da radis na stetu svih nas! Nisi se dobro informisala, a preduzimas krupne korake. Prvo, bolonjci vode svoju borbu sa ministarstvom, za skolarine i to je jedna stvar(zbog koje protestuju mirnom setnjom, ne znam ko ti je pricao da divljaju). Vode i drugu borbu, sa Dekanatom, znaci oko stvari koje treba da im resi fakultet, uz te zahteve raznih generacija, predat je i zahtev nas starih. Dakle nas zahtev NEMA VEZE za protestom. Nasi zahtevi nisu "prikljuceni bolonjskim", tj jedan zahtev-a to je ostvarenje prava na apsolventske rokove, u potpunosti. Takodje, zalim sto sam bila sprecena da dodjem u petak i da porazgovaramo, jer mislim da si u zabludi da ces nesto postici naizmenicnim cimanjem dekanke i profesora pojedinacno. I zasto pises peticiju na internetu, kada su se profesori vec slatko smejali prvoj peticiji?
Na sve to, mnostvo nas se ne slaze sa tobom i kolegama koji se separatisu. U cijem interesu je da ne predamo zahtev za apsolventske, i zbog cega se zalazete za to?
Zahtev za apsolventske rokove je uz poduzi spisak studenata po starom (koji su saglasni da se zahtev preda) vec predat u Dekanat, juce. Ako sad dodjete s nekakvom peticijom, izblamiracete se pred upravom fakulteta nevidjeno. Mislim da je ruzno to sto pojedinci insistiraju na razdvajanju i nejedinstvu, skupo ce nasa kostati ako se to nastavi.
Zahtevi ne mogu da se menjaju naknadno. Svaki bilo ciji korak protiv vec predatog zahteva studenata po starom, nije nista drugo do direktno ugrozavanje tih studenata i njihove sanse da imaju dodate rokove, i zavrse fakultet sto pre.