Peticija protiv prikljucenja zahteva starih studenata bolonjskim


Gost

#1 Druga strana medalje

2011-10-15 16:32

Majo mislim da radis na stetu svih nas! Nisi se dobro informisala, a preduzimas krupne korake. Prvo, bolonjci vode svoju borbu sa ministarstvom, za skolarine i to je jedna stvar(zbog koje protestuju mirnom setnjom, ne znam ko ti je pricao da divljaju). Vode i drugu borbu, sa Dekanatom, znaci oko stvari koje treba da im resi fakultet, uz te zahteve raznih generacija, predat je i zahtev nas starih. Dakle nas zahtev NEMA VEZE za protestom. Nasi zahtevi nisu "prikljuceni bolonjskim", tj jedan zahtev-a to je ostvarenje prava na apsolventske rokove, u potpunosti. Takodje, zalim sto sam bila sprecena da dodjem u petak i da porazgovaramo, jer mislim da si u zabludi da ces nesto postici naizmenicnim cimanjem dekanke i profesora pojedinacno. I zasto pises peticiju na internetu, kada su se profesori vec slatko smejali prvoj peticiji?
Na sve to, mnostvo nas se ne slaze sa tobom i kolegama koji se separatisu. U cijem interesu je da ne predamo zahtev za apsolventske, i zbog cega se zalazete za to?
Zahtev za apsolventske rokove je uz poduzi spisak studenata po starom (koji su saglasni da se zahtev preda) vec predat u Dekanat, juce. Ako sad dodjete s nekakvom peticijom, izblamiracete se pred upravom fakulteta nevidjeno. Mislim da je ruzno to sto pojedinci insistiraju na razdvajanju i nejedinstvu, skupo ce nasa kostati ako se to nastavi.
Zahtevi ne mogu da se menjaju naknadno. Svaki bilo ciji korak protiv vec predatog zahteva studenata po starom, nije nista drugo do direktno ugrozavanje tih studenata i njihove sanse da imaju dodate rokove, i zavrse fakultet sto pre.
gost

#2 Re: Druga strana medalje

2011-10-16 17:12

#1: - Druga strana medalje

ma nemoj da brines,sigurno nece izaci sa 27 potpisa :D nije ni cudo sto ovako prolazimo kad neki tamo imaju nebulozne ideje,strasno!!!

Gost

#3 Re: Druga strana medalje

2011-10-16 17:34

#1: - Druga strana medalje

Kada biste objavili taj poduzi spisak studenata po starom (koji su saglasni da se zahtev preda) verovatno Maja i Milica ne bi ni pokretale ovu peticiju. Milica u nekom postu rece da nikako od vas nije mogla da dobije informaciju koliko starih studenata podrzava proteste i da ako ih ima vise da ce oni odustati! Koliko je taj spisak poduzi? I ja sam prekljuce bila u Sali heroja i bilo me je sramota sto sam na tom fakultetu, izgledalo je grozno, cak je jedna profesorka htela da zove interventnu policiju!


Gost

#4 Re: Re: Druga strana medalje

2011-10-16 17:41

#3: Gost - Re: Druga strana medalje

Zar mislis da je neko glup da vam da svoj spisak koji mozete da iskoristite za svoju peticiju? Spisak je u Dekanatu, to je jedino sto je bitno. Obustavite peticiju, inace cete biti direktno odgovorni za sabotiranje !

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2011-10-16 17:50


Milica Tutunovic

#6 Re: Re: Re: Druga strana medalje

2011-10-16 18:08

#4: - Re: Re: Druga strana medalje

O, da li vi mozete da shvatite da mi ne pisemo peticiju da bismo vama kontrirali vec zato sto ne zelimo da nas neko na takav nacin predstavlja i da nesto trazi, a da ni sam ne zna sta trazi! Ja sam vise puta pitala za brojku, a ne za spisak ljudi koji podrzavaju ovakav vid borbe, naglasivsi, po stoti put ,da ako je u pitanju vecina mi se povlacimo! S obzirom da na protestu nismo mogli da saznamo ko su predstavnici i da nadjemo bilo kog starog studenta odlucili smo se za peticiju! Peticija nece biti obustavljena i bice predata pa i sa 27 potpisa. S obzirom da mi ne mozemo da dobijemo nijednu konkretnu informaciju, da se konstantno nesto radi krijuci, imamo razlog da sumnjamo! Ja licno sam vise puta pozivala predstavnike starih studenata da se sastanemo i dogovorimo, razmenimo misljenja, nikad se niko nije pojavio. Zasto?

Ja i ostali potpisnici ce biti odgovorni za sabotiranje u istoj onoj meri koliko cete vi biti odgovorni za skrivanje informacija, pretnje, i ugrozavanje nasih prava! Ukoliko peticija koja bude predata ima manje potpisa od one koju ste vi predali, imate argument da vas ipak vecina podrzava, dotad morate prihvatiti da neko ne dozvoljava da se neko poziva na njegovo ime radi nesto sa cim nije saglasan!

 


Gost

#7 Mary

2011-10-16 18:35

Milice Tutunovic, ti si napisala na fejsu da tebi rokovi nisu potrebni, zasto se uopste mesas? Umete li vi da citate? Zahtev je vec predat, ako bude usvojen svi smo na dobitku! Ja se slazem sa osobom koja je napisala da je ovakva peticija neozbiljna, i da mozeda nam steti.
Milica Tutunovic

#8 Re: Mary

2011-10-16 18:51

#7: - Mary

Zato sto sam stari student Filoloskog fakulteta takodje! Zato sto imam pravo da podrzim svoje kolege koji misle drugacije od vas, zato sto ne dozvoljavam da neko u moje ime blokira fakultet na onakav nacin, zbog bezobraznog ponasanja i sirenja lazi vezanih za mene od strane pojedinaca, naprosto ne moram da objasnjavam, zato sto  na to imam pravo! Na dobitku ste ako bude usvojen, a sta ako ne bude, posto sam ja sasvim sigurna da nece biti, sta ako u tom slucaju ukinu i ono sto hoce da daju! Da, umemo da citam, upravo zato sto je predat bez prethodnih adekvatnih obavestenja, ignorisanja, se i pise peticija za iskljucenje.

Ja ne nameravam da ovde vise diskutujemi da se raspravljam, jer sam odavno rekla sve sto sam imala, vi ste uradili sta ste hteli, pustite sada da mi uradimo sto mi mislimo da treba. Nema svrhe ova diskusija,  trebalo je da diskutujemo pre predavanja zahteva, sad je kasno!

Zabranjena

#9 Re: Mary

2011-10-16 23:06

 

#7: - Mary

A sta ce biti ako ne bude usvojeno ? Ko ce tada biti kriv i ko ce odgovarati ?

 

Mary

#10

2011-10-16 23:20

DA SAD JE KASNO DA PRICAMO, JER JE ZAHTEV PREDAT! Ako ste imali da nesto kazete, kolege su vas zvale na Plenum I niko od vas nije dosao, pa su kolege stari studenti koji su dosli glasali da se zahtev preda! I sta sad hocete? A sto se tice toga ko ce biti kriv ako odbiju- ja cu vam reci- vasa prva peticija je ODBIJENA pa ste nakon toga upadali na Plenum I pravili scene, i vec ste jednom SPRECILI predavanje zahteva! VAMA IZGLEDA ODGOVARA DA NE DOBIJEMO APSOLVENTSKE!
Realan

#11

2011-10-16 23:33

Jel vi znate da ce u Dekanatu proveriti spisak, tj brojeve indeksa ? Dakle ko god sta pisao i slao, ako niste stari student i niste u aktivnom apsolventskom periodu, vas potpis ne vazi. Ja ne razumem zasto sad pisete to kad je vec otisao zahtev, mislim koja je svrha sem da vam se ceo fax smeje? Pustite prvo da odgovore sa faxa, treba u petak valjda da stigne odgovor?
Zabranjena

#12

2011-10-17 00:27

Pa sta ako ispadnemo smesni ? Imamo pravo da odlucimo u ime cega se borimo.
Mary

#13

2011-10-17 01:45

Pa necete samo vi da ispadnete smesni, vi koji ste bojkotovali sastanke SVIH generacija na kojima je odlucivano o svemu, vec i ja, i sve ostale kolege po starom! Ovde direktno sprecavate ostvarenje zajednickog cilja, da li je to normalno?????
Mary

#14

2011-10-17 01:48

Usput, ne mesajte babe i zabe jer nas zahtev nema veze sa bolonjskom borbom i zahtevima , ovo je na nivou fakulteta, za apsolvente svih grupa a ne samo sa srpskog i svetske ! Stvar je binarna: da li cete sacekati reakciju u petak, ili cete da upropastite sansu da nas shvate kao ozbiljne akademske gradjane.

Gost

#15 Re:

2011-10-17 02:02

#14: Mary -

Kako nema veze sa bolonjskim zahtevima kad je zahtev predat sa bolonjskim zahtevima?? A u protestu u kome je devojka pogodjena patikom u grlo pa zavrsila u Urgentnom, iza cega je usledio upad u Salu heroja odakle je izletela profesorka besna da zove interventnu policiju i gde se ljudi medjusobno gadjaju, ne lici bas na akademske gradjane! Nemojte vi sad brkati babe i zabe! A sto se tice ostalih grupa, nekako se niko nije javio sa odredjenim problemom, pa se zato svelo na srpski i svetsku!

Mary

#16

2011-10-17 02:09

Nije tacno. Na Plenumu su bile kolege i sa drugih grupa. Dalje, Bolonjci su imali Plenum tog dana, i setnju do ministarstva bez ijednog incidenta. Tece , probleme su napravili ljudi sa strane a to bi ste znali da ste dolazili na sastanke!

Gost

#17

2011-10-17 02:15

Pa to znaci da je losa organizacija, tu niko ne zna ko je pravio probleme!U petak sam licno slusala devojku koja je pogodjena patikom i zavrsila u urgentnom centru!
Mary

#18

2011-10-17 02:22

U koje vreme kazes?
Mary

#19

2011-10-17 02:25

To sto je vecina ovde potpisanih VAN Beograda, jeste cinjenica koliko ste neobavesteni i povodljivi.

Gost

#20 Re:

2011-10-17 02:26

#18: Mary -

Ne znam kad se to desilo! Devojka je to pricala oko pola 3 recimo, ispred faksa sa jednim deckom sa fotoaparatom!Ja sam je pitala jel to u toku protesta, ona je rekla da!


Gost

#21

2011-10-17 02:29

U do do 3 studenti koji su sa portesta posli ka fakultetu su bili u sali heroja. Tamo niti je bilo profesora niti je iko povredjen. Stice se utisak da je ta devojka povredjena na ulici,i da se to desilo u sred protesta ali da to nema nikakve veze sa protestom,jer bi ta vest pukla jace nego bilo koja druga. Dakle ne sirite dezinformacije i ne plasite ljude. Bolonjci su i ljudi od krvi i mesa ali i studenti kao i vi sa starog programa. Nema smisla da se tako ophodite prema bilo kojim kolegama.

Gost

#22

2011-10-17 02:31

A kakve veze ima da li su van Beograda ili ne? Ne moraju svi stari studenti da budu ovde. Inace, kada smo se sastajali mnogi su dosli zbog toga. Niko od nas nije neobavesten.

Gost

#23

2011-10-17 02:31

*u deset do 3

Gost

#24

2011-10-17 02:35

Ma bre ljudi ja nemam nista protiv bolonjaca, cak ih u neku ruku podrzavam sto protestvuju, ali to je drugi nivo od starog sistema!I da studenti su bili u Sali heroja, a devojka je povredjena u setnji i ona je ucestvovala u njemu!Ako je ta devojka lagala lazem i ja! A ako je 40 i vise posto ljudi iz Bg a sve ostalo iz razlicitih gradova ne znaci da su Beogradjani u manjini! Inace jel to znaci da ljudi koji nisu iz Bg, ne smeju da misle, imaju stav i da potpisu peticiju?

Gost

#25

2011-10-17 02:42

Ja vas najiskrenije ne razumem. Prvu godinu sam isla po starom da bih nastavila studije po bolonji. Kakav drugi nivo,kakvi drugaciji problemi? Trazeno je da se starom programu prihvati svaki polozeni deo pismenog ispita. To je razlika.Gradivo je jednako obimno i starom programu i bolonji.Nacin polaganja ispita je laksi bolonjcima jer polazu poneke ispite jednosemestralno. A sto se tice rokova?! Podjednako nam nedostaju. Starom programu jer su ispiti ogromni za polagati ih sve odjednom.A bolonjcima jersu dvosemestralni podeljeni u jednosemestralne pa dok ne poloze prvi semestar ne mogu drugi.Sto znaci da moraju da cekaju sledeci rok za drugi semestar.
Kao neko ko je iskusio oba sistema,uz duzno postovanje zaista vas ne razumem.