Zabranimo dovodjenje pasa na decije igralista...


Gost

/ #22 Re: Re: Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova.

2016-06-14 05:41

#19: tec - Re: Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova. 

 Ovo što ja govorim je iz prostog razloga što ja nemam nameru da asocijalizujem svoje dete, jer ne mogu da povedem i svog psa zajedno sa njim na igralište. Niti imam nameru da ostavim psa da čami u stanu dok vodim dete na igralište. Moj pas je vaspitan i nikoga ne napada. Zbog par nevaspitanih pojedinaca ću morati da odvojim dete od igrališta, pa mi sad recite koga da stavim ispred, jer je i pas živo biće koje ima osećaje i koje sam od malih nogu hranila i vaspitavala, skoro, pa kao dete. Pošto ni moje dete ni tuđa deca od mog psa nisu u opasnosti, ne mogu da ga kaznim time da čeka u stanu. I ponavljam da pas ne može da naudi nijednom ljudskom biću toliko koliko čovek može. O poverenju, više verujem nepoznatom psu, nego nepoznatom čoveku. Toliko. Stavljam tačku na ovo, jer branim svoja i prava svog deteta i prava svog psa. Volim ja ljude, ali moram da stanem i u odbranu onih koji ne umeju da pričaju. Klasifikacija pasa na opasne i neopasne od strane čoveka za mene nije merodavna, a o temperamentu i naravi pasa možete da govorite tek kada pse budete poznavali, bar kao ja. O statistici koji pas najviše ujeda ne lupam gluposti, a svaki pas je jedinka za sebe, bez obzira kojoj rasi pripadali, pa tako čovek od njega pravi mazu ili strašilo. Sve te opasne rase koje spominjete-pit bul, staford, rot, doberman, sve sam ih videla u izdanju najvećih maza i dobrica koje ne možete da zamislite, samo što su vam usadili strah u kosti zbog toga što ih kreteni koriste kao sredstvo za bahaćenje. Samo ne razumete vi to. Pozdrav.