SAČUVAJMO "POLITIKU"


Gost

/ #124

2016-07-11 02:56

Mislim da je novi vlasnik Politike u saradnji sa Vucicem poceo da se bavi "uredjivanjem",zbog cega je glavna i odgovorna urednica Ljiljana Smajlovic dala ostavku.Licno sam protestovao na objavljenu fotografiju/foto montazu gde srpskog velikana Nikolu Teslu prikazuju sa telom kurtizane,bujne grudi,izbacena zenska butina ispod duge zenske haljine a glava Teslina.Pitao sam glavnu urednicu,da li je Politika jos uvek srpska novina,ja u to vise ne verujem te sam odlucio da vise ne napisem ni slovo iako sam u prethodne 4 godine napisao vise od 1000(hiljadu) komentara a Politika je objavila.Sada vidim da greska nije u glavnoj urednici jer ne daje se ostavka tek tako,muka je Ljilju naterala na ovaj korak,koji neko nazva kukaviclukom a ja kazem da je u pitanju hrabra odluka Smajloviceve jer je na ovaj nacin upalila crveno svetlo i alarmirala sve citaoce i postovaoce e da bi se stanje nekako popravilo.Iz objavljenih komentara vidi se ogromna podrska koju citaoci Politike daju glavnoj urednici.I ja se pridruzujem "armiji postovalaca" Ljiljane Smajlovic.Ostaje mi da na kraju uputim apel-vapaj nasoj Ljilji,kao u onoj pesmi "vrati se Ljiljo vrati ..." .Sve sto mozemo i sve sto je do nas mi cemo uciniti.Pozdravljam vas sve iz Vankuvera.