Majci troje dece plata iz budzeta

Dete majke sa troje dece

/ #1531 Re: Zasto?

2016-09-27 14:49

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 

 Ne mora da znaci da je bez razmisljanja. Kao sto je slucaj bio kod jos nekih komentatora, tako je i kod nas u kuci. Moja majka je radila i radi u drzavnoj firmi koja je propala i otpustila 90% radnika. Kada je rodila nas troje imala je odlicnu platu (kao i moj otac) i mogla je da nam priusti sta god smo pozeleli. Ali zbog te nase drzave i zbog toga sto nam propadaju i zatvaraju se firme, tata je ostao bez posla u istoj toj firmi, a mama je ostala da radi jer nigde drugde ne zele da zaposle zenu u njenim godinama. Platu prima svaki treci mesec po 15k ako i toliko daju. Tuzili su ih radnici i dobili tuzbu. Drzava duguje i njoj i njima oko 70k eura i opet ne isplacuje godinama. 

Sta da radi zena sa troje dece u tom slucaju? Kako mozete da pricate o ljudima koji radjaju decu bez razmisljanja kada je ocigledno u drzavi problem. 

Mi smo sada odrasli i ovaj zakon se ne bi odnosio na nas, ali za sve druge majke koje su u slicnim situacijama i koje zbog takve drzave nemaju sta da daju deci da jedu nego ih kao nas izdrzavaju baba i deda.. Zbog takvih treba 100% podrzati ovu peticiju.

 

Zato sto zivimo u drzavi kada ne mozes da znas da li ces uvek moci da pruzis svojoj deci krov nad glavom i hranu, iako u tom trenutku mozes..

 

A vas pametnjakovice koji pljujete takve majke treba sramota da bude!