Peticija za izmenu novog pravilnika o PDV-u.


Gost

/ #14

2016-10-07 20:21

Ja,govorim u svoje ime, nekada, kao šef računovodstva, imala sam službu,koja je radila tako da je jedan bio kontista,drugi likvidator,pa blagajnik, knjigovođa analitike i SVI su, sa punim radnim vremenom, radili svoj posao. Sve je bilo tačno i čisto,ažurno.Zakoni su se retko menjali, bili su jasni i odlazili smo na trodnevne seminare da nam ih objasne. Sada, u ova u ova luda vremena, vodeći jednu firmu ,radim sve te poslove sama, za mnogo manju zaradu,a uz to sam i pravnik, kurir, vodim radne odnose itd, itd... A ove vrhuške, menjaju zakone,donose pravilnike, menjasu sve i svašta - a sve preko naših leđa.Radimo i danju i noću, rokovi se moraju poštovati, a pritom svi kasne ili greše:i APR i PU i UJP ... Njima se može.Osećam da se nalazim itmeđu čekića i nakovanja. Vlasnici smatraju da smo dužni to da radimo, zakonodavac samo nešto teoretski propisuje ... a knjigovođa mora sve to da udovolji.Samo kad se kaže i po kojoj ceni, nađe neke druge, priučene i ode kod njih.Mislim da je vreme da se prave knjigovođe udruže i kažu svima jedno veliko NE ! Dosta više.