PONIŠTAVANJE IZVEŠTAJA KOMISIJE ZA IZBOR DVA ASISTENTA ZA UŽU NAUČNU OBLAST FIZIOLOGIJA ŽIVOTINJA

Jela

/ #28 Re:

2016-10-11 11:14

#27: -  

Plasim se da nece skoro shvatiti. Slicno se desavalo i kada sam ja otisla iz zemlje. U sustini, svuda je faktor konekcija i licnog dopadanja veoma vazan. Medjutim na Zapadu konkretno, uz to uglavnom moras da bude vrhunski. Kada kazem Zapad mislim zemlje poput Nemacke, Holandije, Amerike i sl. Jer svi zavise od grantova i ne mogu sebi da priuste da im na primer osrednji clan tima pise projekat i izgubi milione evra. Ovo u Srbiji gde nema nikakve konkurentnosti i sistema koji se postuje ne postoji. Postoji samo moc i volja pojedinca, sve ostalo je nevazno. Maju iz nekog razloga nece i onda ce prosto napisati: "Zelimo da kandidat ima plave oci jer uzivamo da ih gledamo svakog dana. Maja to nema i zato ne moze da bude odabrana u zvanje asistenta.". Dekan (sa clanstvom u trenutno vladajucoj naprednoj stranci) to odobri i sve je ok. Nema tu ko da se suprotstavi sem naroda, cemu i ova peticija. Ali plasim se da nece biti dovoljna.

Silvanu i Tatjanu postujem zbog toga sto su doprinele razvoju katedre i fakulteta u celini i zato sto definitivno moze da se kaze da su to kvalitetni naucnici. Ne poznajem ih licno, ali mi je zao da citam izvestaj napisan na ovaj nacin o nekome ko je ocigledno bio mnogo vredan citavog zivota i ne znam cime je ovo zasluzio. Ako je zaista izbace sa fakulteta mislim da je najmanje sto mogu da urade da joj svesrdno pomognu da nadje radno mesto ili postdoktorat negde na Zapadu kako bi mogla da nastavi svoju karijeru, ako ne u Srbiji, onda negde gde ce to biti moguce. To bi jedino bilo fer posle ovoga.