PONIŠTAVANJE IZVEŠTAJA KOMISIJE ZA IZBOR DVA ASISTENTA ZA UŽU NAUČNU OBLAST FIZIOLOGIJA ŽIVOTINJA


Gost

#26

2016-10-11 09:58

Zato što je sramno ponašanje čelnika PMF u NS, koji se samo dodvoruju nadredjenima iz stranaka koje su ih tamo postavile! Ovo je samo jedan od mnogo sličnih nepravednih i nepravilnih slučajeva u ovoj ustanovi!
uh..

#27

2016-10-11 10:52

Maja je dobar covek i dobar asistent. Ali ako insistiras na postenom radu desi se ovo...Valjda ce profesori jednom shvatiti da fakultet nije tu zbog njih, vec su oni tu zbog fakulteta i studenata i da moraju donositi odluke koje su za opste a ne licno dobro

Jela

#28 Re:

2016-10-11 11:14

#27: -  

Plasim se da nece skoro shvatiti. Slicno se desavalo i kada sam ja otisla iz zemlje. U sustini, svuda je faktor konekcija i licnog dopadanja veoma vazan. Medjutim na Zapadu konkretno, uz to uglavnom moras da bude vrhunski. Kada kazem Zapad mislim zemlje poput Nemacke, Holandije, Amerike i sl. Jer svi zavise od grantova i ne mogu sebi da priuste da im na primer osrednji clan tima pise projekat i izgubi milione evra. Ovo u Srbiji gde nema nikakve konkurentnosti i sistema koji se postuje ne postoji. Postoji samo moc i volja pojedinca, sve ostalo je nevazno. Maju iz nekog razloga nece i onda ce prosto napisati: "Zelimo da kandidat ima plave oci jer uzivamo da ih gledamo svakog dana. Maja to nema i zato ne moze da bude odabrana u zvanje asistenta.". Dekan (sa clanstvom u trenutno vladajucoj naprednoj stranci) to odobri i sve je ok. Nema tu ko da se suprotstavi sem naroda, cemu i ova peticija. Ali plasim se da nece biti dovoljna.

Silvanu i Tatjanu postujem zbog toga sto su doprinele razvoju katedre i fakulteta u celini i zato sto definitivno moze da se kaze da su to kvalitetni naucnici. Ne poznajem ih licno, ali mi je zao da citam izvestaj napisan na ovaj nacin o nekome ko je ocigledno bio mnogo vredan citavog zivota i ne znam cime je ovo zasluzio. Ako je zaista izbace sa fakulteta mislim da je najmanje sto mogu da urade da joj svesrdno pomognu da nadje radno mesto ili postdoktorat negde na Zapadu kako bi mogla da nastavi svoju karijeru, ako ne u Srbiji, onda negde gde ce to biti moguce. To bi jedino bilo fer posle ovoga.


Gost

#29

2016-10-11 13:03

Maju poznajem lično kao dobrog čoveka i odličnog studenta. Zar ovako treba da prolaze naši mladi naučnici koji su se opredelili da ostanu u svojoj zemlji?


Gost

#30

2016-10-11 13:48

Zato što mi je više pun k.... raznoraznih Margareta i Srđana, tupana i duduka, seljačina i stoke,poltrona i ulizica,neznalica i glupana,maminih i kumovih debilčića, kurava i pederčina...

Gost

#31 Re:

2016-10-11 13:56

#30: -  

 Srdjan je odlican asistent i covek. Po naucnoj produkciji I oceni studenata se to i vidi. Margareta je kolateralna steta u citavoj prici. Jedini losi ljudi, manipulatori i izrabljivaci su 'cenjene' profesorke.


Gost

#32

2016-10-11 15:38

Već mi je pun kofer nepravde !

Gost

#33

2016-10-11 15:44

Izgleda da ovoj zemlji nisu potrebni oni najbolji mladi ljudi - potrebni su joj samo nemi poslušnici. Za ove prve, nek se brinu razvijene zemlje.

Gost

#34 Re: Re:

2016-10-11 16:20

#31: - Re:  

Za Srđana se slažem, za Margaretu ne znam, ali verujem da je tako. 
Profesorice su problem. 
Maja bi mogla da ih tuži za navode iznete u izveštaju.


Gost

#35 Re: Re: Re:

2016-10-11 16:48

#34: - Re: Re:  

 Bravo!


Gost

#36

2016-10-11 17:40

Podrzavam!
skoro pa Metuzalem

#37 predugo na PMF-u

2016-10-11 18:21

Tradicija maltretiranja saradnika u grupi za Fiziologiju zivotinja je duga vise od 30 godina. Prof D. Maric i prof I Simonovic su maltretirale dr S. Stojilkovica koji je napustio fakultet i napravio vrlo uspesnu karijeru u SAD. Prof Maric i prof Simonovic su pre 27 godina sistematski maltretirale i asistenkinju Zvezdanu. Tako brutalan nacin maltretiranja nikada pre i nakon toga nisam videla na fakultetu - vredjanje, otrovni komentari prof Maric uzivo, na vezbama, pred studentima. Naravno i Zvezdana j napustila fakultet. Odlaskom u penziju pomenutih profesorki u istrazivackoj grupi je nastao miran period pod rukovodstvom prof R. Kovacevic koja je sjajna zena, naucnik i nastavnik.

Cim su stasale Silvana i Tanja su se prvo posvadjale sa R. Kovacevic, a nakon toga pocele da maltretiraju svoje saradnice Mariju i Natasu. Nakon toga je pristigla nova generacija - Maja i Srdjan. Vidim da mnogi koji su ostavili komentar nisu upuceni u detalje - Maja je asistent kod Silvane, a Srdjan kod Tanje. U predlozenom izvestaju Silvana hoce da se oslobodi Maje, a Tanja i dalje zeli da saradjuje sa Srdjanom. Margareta je kolateralna steta, kako je sjajno primeceno u predhodnim komentarima.

Maja i Srdjan su sjajni mladi istrazivaci koji predano rade (bukvalno, i dan i noc).

Procitala sam izvestaj i zgrozena sam. To samo Silvana Andric moze napisati. Trebala bi da shvati da u celoj prici ona sebe najvise sramoti. Isticati kako je tvoj asistent koautor N radova u vrhunskim casopisima, a kako nije nista doprinela  stvaranju istih je VELIKA SRAMOTA PROFESORA I MENTORA, jer ukazuje da pored toga sto maltretira saradnika, koristi i druge neeticke i nemoralne metode u radu - recimo dopisivanje na rad osobe koja nema doprinos. Ja znam da to nije slucaj sa Majom.

Zasto je ovakav referat potpisala Tanja Kostic? Nije mi jasno. Dr Zvezdana iz BG je takodje kolateralna steta....

Ovo nije prvi slucaj maltretiranja saradnika na PMF-u, proteziranja izbora losijih kandidata i promovisanja ludila. 

Zakljucak: Maja, da li si sigurna da zelis da nastavis karijeru u toj grupi? Mlada si, pametna, zavrsi taj doktorat i bezi. 


Gost

#38

2016-10-11 18:42

Ako na važnim mestima budemo imali kvalitetne ljude, celo društvo će napredovati. U suprotnom, sami sebe ćemo degradirati i uništiti...

Gost

#39 Re: predugo na PMF-u

2016-10-11 18:45

#37: skoro pa Metuzalem - predugo na PMF-u 

 Hvala na ovako tacnom, jasnom i bez uvijanja napisanom tekstu! Vazno je da ljudi koji ne znaju sasvim tacno o cemu se ovde radi cuju istinu, sirovu i ogoljenu. Svi mi koji nismo bas skoro Metuzalemi, ali nismo ni toliko mladi, mozemo samo da posvedocimo o istinitosti svega sto ste naveli. Jedino oko cega se ne slazem je iskazano cudjenje povodom ucestvovanja Tatjane Kostic u svemu ovome. One se iste, ja tu ne pravim razliku :(


Gost

#40

2016-10-11 20:12

Zato sto smo skloni negativnoj selekciji jos od izbora za predsednike odeljenskih zajednica, a ta losa praksa ne bi nikako smela da ulazi u akademski krug.

Gost

#41

2016-10-11 20:21

Ja posle svega nisam sigurna da znam šta je nepotizam. Ko je tu čiji rođak?


Gost

#42

2016-10-11 20:22

Zato što nema više ni nauke bez politike!!!!

Gost

#43

2016-10-11 20:26

Iz razloga sto smatram da pored svih navodnih razloga zbog kojih Maja nije izabrana u zvanje asistenta, Margareta ne zasluzuje da sa JEDNIM bodom indeksa kompetentnosti bude izabrana u ovo zvanje. Ono sto bi trebalo ispitati je da li ovde postoji animozitet izmedju profesorki i Maje i stvari subjektivnog karaktera. Navodi da Maja nije ucestvovala u radu laboratorije nemaju smisla jer to pobija cinjenica da je ucestvovala na 13 radova. Navodi da nije ispunjavala obaveze asistenta su takodje besmisao jer je devojka ocenjena od stane studenata kao izuzetno dobar nastavnik.

Bivsi kolega

#44 Re: Re:

2016-10-11 20:43

#31: - Re:  

 Srdjan Sokanovic nekompetentna osoba, bez imalo naucne originalnosti i inteligencije, tako reci potrcko. Najbolji kvalitet je sto ume da klima glavom onako kako profesorice diktiraju


Gost

#45

2016-10-11 20:59

Jadno je sta se radi u akademskim krugovima. Nedopustivo.

Gost

#46 Re: Re: Re:

2016-10-11 21:07

#44: Bivsi kolega - Re: Re:  

 ti ne poznajes Srdjana ili nisi u toku sa desavanjima na PMF... Srdjan je vredan i ispravan covek. Ako si saradjivao/la sa njim sigurno nije odbio da ti pomogne

Sadasnji kolega

#47 Re: Re: Re:

2016-10-11 21:08

#44: Bivsi kolega - Re: Re:  

 Vi onda ne poznajete Srdjana Sokanovica.

Uvek i svima kolega

#48 Re: Re: Re: Re:

2016-10-11 21:16

#47: Sadasnji kolega - Re: Re: Re:  

 Poznajem Srđana i slažem se sa Bivšim kolegom. Oborite referat samo da Srđanu pokažemo gde mu je mesto. Nisu krive ni Maja ni Margareta ni komisija to je sve on zakuvao. Zar nije čudno da njega skoro niko ne spominje?


Gost

#49 Re: Re: Re:

2016-10-11 21:28

#44: Bivsi kolega - Re: Re:  

  Ne poznajete trenutna zbivanja na Katedri za Fiziologiju zivotinja, stoga ne znate da je Srdjan prvi digao glas protiv ovakvog vida bahatog ponasanja. Takodje, ogromnom podrskom koju pruza Maji Bjelic, Srdjan Sokanovic ugrozava svoju poziciju, a poltroni to ne rade. Mislim da je to svima jasno! 


Gost

#50 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-10-11 21:31

#48: Uvek i svima kolega - Re: Re: Re: Re:  

 Mislim da je svima jasno ko stoji iza ovih ruznih komentara o Srdjanu. Izvestaj komisije i ovi komentari kao da su iz istog pera izasli!