PONIŠTAVANJE IZVEŠTAJA KOMISIJE ZA IZBOR DVA ASISTENTA ZA UŽU NAUČNU OBLAST FIZIOLOGIJA ŽIVOTINJA

skoro pa Metuzalem

/ #37 predugo na PMF-u

2016-10-11 18:21

Tradicija maltretiranja saradnika u grupi za Fiziologiju zivotinja je duga vise od 30 godina. Prof D. Maric i prof I Simonovic su maltretirale dr S. Stojilkovica koji je napustio fakultet i napravio vrlo uspesnu karijeru u SAD. Prof Maric i prof Simonovic su pre 27 godina sistematski maltretirale i asistenkinju Zvezdanu. Tako brutalan nacin maltretiranja nikada pre i nakon toga nisam videla na fakultetu - vredjanje, otrovni komentari prof Maric uzivo, na vezbama, pred studentima. Naravno i Zvezdana j napustila fakultet. Odlaskom u penziju pomenutih profesorki u istrazivackoj grupi je nastao miran period pod rukovodstvom prof R. Kovacevic koja je sjajna zena, naucnik i nastavnik.

Cim su stasale Silvana i Tanja su se prvo posvadjale sa R. Kovacevic, a nakon toga pocele da maltretiraju svoje saradnice Mariju i Natasu. Nakon toga je pristigla nova generacija - Maja i Srdjan. Vidim da mnogi koji su ostavili komentar nisu upuceni u detalje - Maja je asistent kod Silvane, a Srdjan kod Tanje. U predlozenom izvestaju Silvana hoce da se oslobodi Maje, a Tanja i dalje zeli da saradjuje sa Srdjanom. Margareta je kolateralna steta, kako je sjajno primeceno u predhodnim komentarima.

Maja i Srdjan su sjajni mladi istrazivaci koji predano rade (bukvalno, i dan i noc).

Procitala sam izvestaj i zgrozena sam. To samo Silvana Andric moze napisati. Trebala bi da shvati da u celoj prici ona sebe najvise sramoti. Isticati kako je tvoj asistent koautor N radova u vrhunskim casopisima, a kako nije nista doprinela  stvaranju istih je VELIKA SRAMOTA PROFESORA I MENTORA, jer ukazuje da pored toga sto maltretira saradnika, koristi i druge neeticke i nemoralne metode u radu - recimo dopisivanje na rad osobe koja nema doprinos. Ja znam da to nije slucaj sa Majom.

Zasto je ovakav referat potpisala Tanja Kostic? Nije mi jasno. Dr Zvezdana iz BG je takodje kolateralna steta....

Ovo nije prvi slucaj maltretiranja saradnika na PMF-u, proteziranja izbora losijih kandidata i promovisanja ludila. 

Zakljucak: Maja, da li si sigurna da zelis da nastavis karijeru u toj grupi? Mlada si, pametna, zavrsi taj doktorat i bezi.