PONIŠTAVANJE IZVEŠTAJA KOMISIJE ZA IZBOR DVA ASISTENTA ZA UŽU NAUČNU OBLAST FIZIOLOGIJA ŽIVOTINJA


Gost

#76 Vijagra

2016-10-12 13:57

Najveci doprinos naucni Sokanovica, je kupovanje vijagre. Dopisan je na radovima bez realnog doprinosa koji su mu doneli toliko bodova


Gost

#77 Re: Vijagra

2016-10-12 14:04

#76: - Vijagra 

 Da se vratimo onda na komisiju... čime je bila vodjena kad je potpisala izveštaj za takvog kandidata? Sve i da ste u pravu za ovaj navod, to je sramota komisije, a ne samog kandidata koji se javio na konkurs jer ispunjava uslove


Gost

#78 Re: Re: Nekompetentnost Srdjana Sokanovic

2016-10-12 14:36


Gost

#79 Re: Re: Re: Nekompetentnost Srdjana Sokanovic

2016-10-12 14:44

#78: - Re: Re: Nekompetentnost Srdjana Sokanovic 

 Zato su nam najurili najbolje diplomce u beli svet i cine sve da se niko od njih ne vrati iz inostranstva i svojim radom i znanjem pokaze koliko su ovi koji su ostali, ustvari zaostali


Gost

#80 Re:

2016-10-12 17:33

#24: -  

 BRAVO !!!


Gost

#81

2016-10-12 17:47

Za pravdu!
Šana

#82 Pmf trac

2016-10-12 18:18

Hajde malo detaljnije o toj aferi cijanid? Sta se tu zapravo desilo??? Ko su Ilija I Momcilo? Sve me interesuje, sveeeee 

Ljubim vas...

PS. A za ovo o Maji mislim stvarno, nemam komentar...


Gost

#83

2016-10-12 20:07

Zato što je vreme da se stane na kraj direktnoj sabotaži napretka naučne zajednice u Srbiji!

Gost

#84

2016-10-12 21:36

Sokanovic Srdjan je jedna od najpodmuklijih osoba koje znam.

Sve na povrsini lepo, sali se i upucucje svima svoj licemerni kez, i ne sumljam da je pred drugim i pred Majom, podrzao ovu akciju cak i potpisao peticiju, ali iz pouzdanih izvora znam, kada je bio sam sa profesoricama trudio se maksimalno da deskredituje svoju najveceg konkurenta za akademsku poziciju, u ovom slucaju Maju.

Licno sam ga cuo kada koleginica Maja je bila bolesna, kako se zalio profesorkama koliko mora da radi i to potpuno sam bez podrske pomenute koleginice. Sramota, on je cak i gori od profesorki, jer se predstavlja kao jagnje u vucijoj kozi. I samo mi je zao sto je  inteligentne ljude nasankao. Majo, bice ti lake kada odes od takvih ljudi


Gost

#85 Re:

2016-10-12 21:49

#84: -  

 Hvala ti druze na ovom dobronamernom prenosu tvog vidjenja...veruj da i Maja i ja, kao i ostale kolege vrlo dobro znamo ko je Srdjan Sokanovic - da stvarno taj "licemer" nam je toliko puta pomogao i bio uz nas onda kad je bilo najpotrebnije, da mozemo samo da mu budemo zahvalni sto je ljudina takva kakva jeste!!!


Gost

#86

2016-10-12 22:08

Sraman izveštaj, sramni članovi komisije. Ko još u akademskim krugovima piše ovakav izveštaj? Sram vas bilo diplome i zvanja. Ostaje samo da vidimo kako će izborno veće glasati, da li će i ono povući sraman potez ili učiniti pravu stvar i time pokazati da postoji još ispravnih ljudi na biologiji i time sačuvati ugled institucije. U suprotnom, bolje da zatvore departman.


Gost

#87 Re: Re:

2016-10-12 22:42

#85: - Re:  

 u potpisu Srdjan :)


Gost

#88 Re:

2016-10-12 23:00

#86: -  

 Da, baš tako, da ga zatvore, jer sraman je departman na kome je Srđan asistent. Tolike godine je na fiziologiji, a nema ideks kompetentnosti preko 100... ccccccccccccccccccccccc

Fokusirana

#89 Vratimo se na temu

2016-10-12 23:01

Manite se priča o drugim ljudima i spinovanja. Ovde je fokus na sramnom izveštaju komisije (ili preciznije - sramnom ponašanju Silvane Andrić) i nepravdi koja je učinjena prema Maji (između ostalog). Ne uvredama i klevetama koje su iznete na njen račun, otvorenom priznanju profesorica u zvaničnom dokumentu da svoju laboratoriju vode na neetički način, kao i na daljoj sudbini katedre. 

Čak i da predlog komisije ne bude usvojen, kako će izgledati Majin dalji rad sa dotičnom profesoricom, odnosno - čemu se ona, i ostale mlade kolege, uopšte mogu nadati kada su u pitanju njihovi doktorati i karijere.
Koji koraci mogu da budu preduzeti protiv profesorica, kao i to šta mi možemo da učinimo da pomognemo. 

Internet je internet i služi za skretanje pažnje na problem, ali bez dodatnih akcija - ništa se ne može desiti.


Gost

#90 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-10-12 23:26

#50: - Re: Re: Re: Re: Re:  

Bas poserem im se u pero

Fokus

#91 Re: Vratimo se na temu

2016-10-13 00:24

#89: Fokusirana - Vratimo se na temu 

Potpuno podrzavam sve sto ste napisali. Spinovanje ničemu ne vodi! Treba voditi računa da je konkurs za dva asistenta. Da se prijavio neki četvrti kandidat, šta bi u izveštaju tada pisalo i za koga bi bio potpisan?

Ali fokus je na tome da su redovni profesori Univerziteta potpisali SRAMAN IZVEŠTAJ, koji je pre svega nepismeno napisanPREPUN UVREDA I KLEVETA. Studenti poznaju Maju kao asistenta. I pored izuzetno visoke ocene koju su joj dali, mora se imati u vidu da su upravo studenti pokrenuli ovu peticiju! Dovoljno da se razume čitava poenta (re)izbora Maje Bjelić u zvanje asistenta. 

Takođe se slažem da dodatne akcije moraju da postoje! Sve je više sličnih javnih priča, peticija, (a za nas u akademskim krugovima) i bezbroj skrivenih slučaja sa kojima smo se sretali, ali koji su zauvek ostali anonimni. Članovi Veća koji donose ovakve odluke moraju biti svesni odgovornosti koju imaju (peticije tome pomažu), ali sveukupne rukovodeće strukture univerziteta i instituta moraju naći mehanizme da prepoznaju, zaštite i omoguće razvoj kvalitetnih kadrova. Svesni smo da je takvo delovanje nažalost godinama minimizirano i degradirano.

I zato ponavljam napisanu rečenicu "odnosno - čemu se ona, i ostale mlade kolege, uopšte mogu nadati kada su u pitanju njihovi doktorati i karijere." Moj odgovor bi glasio: hrabrosti za podnošenje prijave svakog vida neprofesionalnog ponašanja, podršci kolega sa integritetom, konstantnom pritisku javnosti kako na rukovodeće strukture na institucijama gde rade, tako i na državne organe, a sve to u težnji da se što pre dosadašnji opšteprihvaćeni stav promeni i da glasi: sakupljajmo kvalitetne ljude, a ne bodove (koji će tada biti razumna posledica)!  


Gost

#92 Re: Re: Vratimo se na temu

2016-10-13 00:30


Gost

#93 Re: Re: Vratimo se na temu

2016-10-13 04:30

#91: Fokus - Re: Vratimo se na temu 

 Bravo! Bravo! I po sto puta bravo! Puna podrska ljudima sa stavom poput Vas! Nadam se da nas ipak ima vise od ove bezlicne mase...


Gost

#94

2016-10-13 04:38

Cini se da "cenjene" profesorice sa DBE pomno prate ovu peticiju i, rekla bih, aktivno ucestvuju  ostavljajuci prljave komentare. Naravno, sve anonimno! Jadno... kao i sve u vezi njih dve

Mila

#95 Re:

2016-10-13 08:15

#94: -  

 SVI ste vi, osim Maje anonimni!!!


Gost

#96 Re: Re:

2016-10-13 08:29

#95: Mila - Re:  

 Ali ne pljujemo, za razliku od Vas, draga profesorice!


Gost

#97

2016-10-13 08:40

Podrška za Maju ali i sve ostale članove tima. Ovde ni Srdjan ni Margareta nisu krvi. Koliko mi se čini Srdjan i Maja nisu ni bili u kombinaciji za isto mesto. Tako da ne razumem ove napade na njega. Meni su lično svi oni puno pomogli.


Gost

#98 Re:

2016-10-13 09:06

#1: -  

 Slazem se u potpunosti...Gordana Markov


Gost

#99 Re:

2016-10-13 09:25

#97: -  

 Zato sto je Srdjan zakuvao puno toga i aktivno doprineo onako sramnom izvestaju o Majinom radu. Oduvek mu je tesko padala konkurencija i prisustvo sposobnijih.....


Gost

#100

2016-10-13 09:32

Onda je Srdjan pravi kompleksas, ali nije jedini. Akademske zajednice u Srbiji su kao inkubatori takvih licnosti...nisam video dugo manji naucni integritet i veci ego :/ bas smo zaostali, i to ne po savremenosti laboratorija vec i po stanju duha