Bus Plus, život MINUS, stop validaciji mesečnih karata

Izaberite nadimak

/ #170 Re: j

2012-02-07 20:48

#168: - j

To sa zakupom prostora u vozilima je dobra ideja, ali na žalost samo pusti san, pošto je po svemu sudeći jedini cilj ove odluke sledeći:

Validacijom će se steći uvid u to koliko putnika ulazi, samim tim i čeka prevoz na pojedinim stanicama. Dok čekaju, ljudi gledaju okolo i vide ono što se oko njih nalazi. To su uglavnom bilbordi i reklame kojih je pun grad, a u tome se verovatno svi slažu, postavljene su bez ikakvog reda, gde je bilo slobodnog mesta. Sada, kada se bude sprovela evidencija, znaće se koje su tačno najprometnije, tj. udarne stanice na kojim čeka (u kontekstu ove priče naglasak je na čeka a ne ulazi) najveći broj ljudi. Oni su ciljna grupa oglašivačima, i na najprometnijim mestima će biti zone sa najviše bilborda, i potencijalnim zakupcima će biti izdavani po najvišoj ceni zakupa. Jednostavno, izvršiće se zoniranje reklamnog prostora. E sad, možda to i nije loše, ali ja u tome ne želim da učestvujem, pogotovo ne bez nadoknade i da me niko nije pitao. Još kada je ova priča upakovana u oblandu kobajagi sakupljanja informacija radi unapređenja prevoza, neću iz inata jer vređa zdrav razum. Ako treba, prestaću da plaćam kartu ne zbog toga što želim da se švercujem, već zato što neću da me neko iskorišćava radi sticanja lične dobiti. Kada se ovo ukine, mogu da računaju da ću plaćati ponovo.

Iz svega navedenog jasno je zašto je nemoguće zakupiti oglasni prostor u autobusima u cilju promovisanja ove akcije, ko razume shvatiće, ko ne razume, neka se raspita ko u gradu drži monopol u ovoj oblasti.