Bus Plus, život MINUS, stop validaciji mesečnih karata

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Bus Plus, život MINUS, stop validaciji mesečnih karata

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2012-02-01 14:44


Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2012-02-01 15:15


Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2012-02-01 15:34



#4

2012-02-01 16:55

Poštovani sugrađani i prijatelji,

Ovu peticiju smo pokrenuli isključivo sa ciljem da pokušamo da se izborimo za pravo da sebi olakšamo život u našem gradu. Ona nema nikakvu političku ili bilo kakvu drugu pozadinu, jednostavno računamo da ako nas bude bilo dovoljno, to nekome mora nešto da znači. Ako i ne bude tako, znaćemo da smo makar pokušali, koliko puta smo do sada bili u situacijama da nešto možemo da promenimo, a nismo ništa učinili po tom pitanju.

Pozdrav svima


Gost

#5

2012-02-01 18:05

ovo ti dodje kao kad seljak ovce vodi na sisanje...

Gost

#6

2012-02-01 18:16

MarkoMan

#7

2012-02-01 18:24

NECU DA POTPISEM PETICIJU, PODPISACU ONU PETICIJU KOJA JE PROTIV OVOG BUSPLUS SISTEMA, A NE PROTIV VALIDACIJE MESECNIH KARATA!!!! pOZDRAV

Gost

#8

2012-02-01 18:26

Sama validacija kari omogucava da uz pomoc serijskog broja svaki gradjanin moze da bude pracen kroz grad, tj njegovo kretanje, tako da je pitanje vremena kada ce to da bude zloupotrebljeno. Nisam neki pobornik teorija zavere ali blizi se vreme kada cemo svi biti cipovani i praceni.

Gost

#9

2012-02-01 18:31

Ovi ludaci koji sebe zovu nasim gradskim ocima idu korak dalje, daju sebi za pravo da putem Busplus sistema beleze nase kretanje cime najdirektnije narusavaju nasa ljudska prava, tacnije slobodu kretanja... Gori su od Orvelovih romana... STRASNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gost

#10

2012-02-01 18:56

Strašno. Najpre zbog privatnosti, pogotovo što povlastice koriste i deca, a i zbog nezamislivih gužvi i sukoba među putnicima koje će ovakva validacija izazvati u vozilima. Ja sam zastala pre par dana da otkucam običnu kartu na aparatu koji je na samom ulazu i to van špica, kad su svi nasrnuli preko mene da nahvataju prazna sedišta.

Gost

#11

2012-02-01 19:12

Podrzajem svaku peticiju jer to je glas Demokracije i suprostavljanje nepravdi..Pozdravljam sav narod koji podrzavaju peticiju...Zahvaljujem i navratite na moju str. http://bio-medspartakakanjac.blogspot.com Pridruzite se ovoj web lokaciji putem "Friend Connect"
Стефан

#12

2012-02-01 19:22

Пре свега, цео систем је чист идиотизам. Настао је са циљем да неко у џеп стрпа паре, у супротном сигурно не би био уведен. Ово је класична перверзија. У онаква возила стављати модерне уређаје за валидацију карата? Па то је непотребно и ван мозга. Боље да су купили једно 5-6 аутобуса него што су платили овај електронски систем...

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-02-01 19:28


mymoonlog

#14 peticija ojavljena

2012-02-01 19:30

postavio sam peticiju na moju str. http://www.facebook.com/mymoonlog PS:podjelite POZZ
x

#15 Re: peticija ojavljena

2012-02-01 19:34

#14: mymoonlog - peticija ojavljena

Svaka čast. Hvala i samo napred....


Gost

#16

2012-02-01 20:15

Pljackanje iovako osiromasenog naroda.Sta race,sto nam ne daju posao prvo pa tek ovo.Ovo samo moze da se dogodja u zemlji kao sto je Srbija-sve propalo i trulo i nista ne funkcionise kako treba-jedino kriminal i korumpcija cvetaju.

Gost

#17

2012-02-01 20:41

jos jedan nacin da se operu pare u ovoj zemlji. Bitno da su oni nakacili one aparate koji vrede minimum 100e, u autobuse stare po 30 godina. Zar nije bilo prece da se mozda sredi grajanje u svakom vozilu GSPa?!

Gost

#18

2012-02-01 21:04

Svaka cast akterima projekta Bus Plus. Divan nacin da super osmisljenim PR akcijama prikriju kljucne informacije i na dezinformaciji zarade puno! Na njihovu zalost, svi mostovi kao novine koje je glavni akter `doneo` Beogradu, sada padaju u vodi! Zelimo vam srecu na predstojecim izborima, jer ce vam iste MNOGO trebati!

Gost

#19

2012-02-01 21:39

Invalid sam koji i ovako tesko ulazi u autobus i treba mi vremena da sa stapom nekako validiram kartu(sta da radim ako majstor u medjuvremenu krene, a ja poletim, jer nemam slobodnu ruku za drzanje)

Gost

#20

2012-02-01 21:53

To je korak unazad u odnosu na dosadasnji sistem mesecnih markica!

Gost

#21

2012-02-01 22:22

По Закону о облигационим односима, када купите карту, у овом случају месечну, превозник и ви сте склопили уговор о превозу за наредни месец без додатних услова. Нисте пристали на тобожње анкете. Вређа сваког човека лаж да се тиме прати оптерећење на појединим линијама јер се не прати излаз путника. Те анкете треба да послуже за праћење поједине старосне групе на појединим правцима у сврху истицања реклама за те категорије путника, што је и најбезазленије од онога за шта би се ти подаци могли користити.


Gost

#22

2012-02-01 22:40

to je jedna nevidjena glupost gde gradjanin plati unapred mesecnu kartu i mora svaki put da je overava,pa to je ispiranje zdravog razuma,sama pomisao da u proseku 25 dana promenite dnevno 3 prevoza pa izracunajte koliko je to puta ponavljanja istih i BESPOTREBNIH RADNJI,,,mada pozadina cele price tek prestoji kada se svaki put prilikom promene tih kartoncica koji se dopunjuju treba taj isti karton posebno platit pa puta neznam koliko korisnika pa puta neznam koliko puta godisnje pa izracunajte,,,ali zasto prakticno kad moze komplikovano plus daj da uzmemo naknadno novac zato se i zove bus plus,,neverovatno,,,


Gost

#23

2012-02-01 22:48

Toliko je naših para bačeno u sve i svašta da bi najzad bilo u redu da se beogradske vlasti oduže svojim građanima tako što će uvesti besplatan gradski prvoz na svim gradskim i prigradskim linijama a da te troškove pokrivaju iz gradskog budžeta.

Gost

#24

2012-02-01 23:25

Nema sta kad je sve jasno.

#25 Re:

2012-02-01 23:31

#22: - to je jedna nevidjena glupost gde gradjanin plati unapred mesecnu kartu i mora svaki put da je overava,pa to je ispiranje zdravog razuma,sama pomisao da u proseku 25 dana promenite dnevno 3 prevoza pa izracunajte koliko je to puta ponavljanja istih i BESPOTREBNIH RADNJI,,,mada pozadina cele price tek prestoji kada se svaki put prilikom promene tih kartoncica koji se dopunjuju treba taj isti karton posebno platit pa puta neznam koliko korisnika pa puta neznam koliko puta godisnje pa izracunajte,,,ali zasto prakticno kad moze komplikovano plus daj da uzmemo naknadno novac zato se i zove bus plus,,neverovatno,,,

A zamislite tek kada sistem potpuno "zaživi" onako kako su zamislili, i kada počnu da se prave redovi za "validaciju" karata na vratima autobusa. Neka procedura traje i sekundu, a nije tako svi to znamo već vidimo da je mnogo duže, pa puta broj ljudi koji uđe na bilo kojoj prometnoj stanici... Koliko će trajati naša putovanja do odredišta...