Peticija za donosenje zakona o zastiti prava pacijenata

vuk markovic
Autor peticije

/ #13

2012-02-17 20:38

Prvi korak je usvojiti zakon, a onda ih naterati da ga primenjuju u praksi, a one koji ne zele da snose sankcije. Ali sve to nije moguce ako nema zakona. Mi kao narod Srbije ne znamo sta nosi osnovni paket zdravstvenog osiguranja, nego svaka zdravstvena ustanova ponaosob odredjuje sta naplacuje kao vanstandardnu uslugu. Sto je slozicete se apsurd. Takodje nam je bivsi ministar govorio da novac prati osiguranika, samo je zaboravio da kaze sve dok ste u drzavnom sistemu! A kada dodje do toga da morate kod lekara, taj lekar vas iz drzavne ustanove preusmeri u privatnu kliniku, gde on sticajem okolnosti radi. Neko je rekao da je zdravstveni sistem srbije, poslednji berlinski zid koji treba srusiti, i moram reci da se potpuno slazem sa tim. danas imamo strane banke, a mislim jednu domacu, sve je polako preslo u privatne ruke, ali se zdravstvo ne otvara prema privatnom sektoru. Nemamo pravo da biramo koje osiguranje da uplacujemo, jedino moramo da uplacujemo svaki mesec za drzavno osiguranje. Ako to nije komunisticki sistem, onda ja ne znam sta je! Zato potpisujte peticiju, da nema vise nekaznjenih lekarskih gresaka, da nema vise istrazivanja na pacijentima bez njihovog znanja, da se ne plasite reakcije medicinske sestre kada zatrazite casu vode...