Peticija za donosenje zakona o zastiti prava pacijenata

Zemunka

/ #34 Re: Re:

2012-02-19 13:28

#27: vuk markovic - Re:

U pravu ste, ali ne samo sto se tice lekara nego vecine medicinskih radnika u Srbiji.

Ja sam iz iste struke! i ponosim se svojim pozivom!

Znam da ce mnogi reci da mi je lako da imam takav stav jer ne zivim u Srbiji. I u pravu su! Ali, ne radi se o meni nego o zdravstvu, zdravstvenim radnicima i pacijentima u Srbiji!

Korupcija u zdravstvu se "razvila" dok nam je opsti razvoj zemlje "stagnirao" u zadnjih par decenija.

No, taj deo istorije se ne moze vratiti niti promeniti!

Ali se moze nesto uraditi za buducnost! Jednom se mora poceti! Zasto da to ne bude danas i sa ovom i slicnim peticijama!?

Zdravstveni radnici moraju promeniti pre svega stav prema svom pozivu:NE DOLAZE PACIJENTI U BOLNICU ZBOG NAS NEGO SMO MI TU ZBOG NJIH!!!

Jesu teska vremena, drzava nema para, aparati zastareli, zgrade zdravstvenih ustanova u ocajnom stanju itd. No nije samo materijalna strana koja cini jednu zdravstvenu ustanovu dobrom. Radnici koji rade u toj ustanovi, njihovo znanje i ponasanje mogu doprineti dobrom ishodu lecenja i preko 60%!

Moja strina je posle 4 nedelje intenzivne izasla sa DEKUBITUSIMA (otvorenim ranama od lezanja) od glave do pete! Ne mora se biti zdravstveni radnik da se zna da do dekubita NE SME DA DODJE uopste! jer je to "prvi simptom" izuzetno lose nege bolesnika. Osim toga, u slucaju dekubita nisu u pitanju ni moderni aparati, ni skupi lekovi nego OSNOVE NEGE BOLESNIKA: okretanje, masiranje, pranje, susenje i nega koze!

PACIJENTI IMAJU PRAVA A MEDICINSKI RADNICI OBAVEZU!!!