"DA SE VISE NIKAD NE PONOVI"

322687

/ #39

2012-05-11 12:20

Nazalost, nasi drugari nisu krenuli u rat da poginu te noci, nego su sredjeni, lepi krenuli da se provesele... nisu ni slutili da im je to poslednji izlazak u zivotu. U tome je nesreca. Krenuli su, i te veceri su se poslednji put pozdravili sa svojim dragim ljudima, mozda je neko samo onako mahnuo s vrata u brzini uz reci " necu se bas dugo zadrzavati... vidimo se sutra... cao mama/tata/brate... " ... Tuzna, istinita prica, zar ne !?
Ne smemo zaboraviti sve ove nevino nastradale zivote, i izmedju ostalog ova peticija i jeste delom OPOMENA i za drugu decu- DA SE VISE NIKAD NE PONOVI, roditelji nisu sebicno posustali nego u svom bolu misle na sve nas... i ja sam deo mladih i takodje imam roditelje koji su potreseni svim ovim stradanjima i znam kako se osecaju pri svakom mom izlasku iz kuce, koliko ustvari opravdano brinu jer znaju da ce nas tamo neko gledati samo kroz pare- koliko cemo novaca te veceri ostaviti u kafani kako bi znali da preracunaju svoj dobitak...
Roditelji nastradalih su smogli snage da se bore i na ovaj nacin (putem peticije) ali i osudjivanjem SVIH onih koji su neodgovorno vrsili svoju duznost... Najmanje sto mozemo da uradimo za njih je da ih sada podrzimo i da im pokazemo da nisu sami... Ako vlast i svi nadlezni i dalje misle da ODGOVORNO rade, to neka na njihovu dusu ide... mozda bi se svi oni u sekundi otreznili kada bi, ne daj Boze, i njihova kuca bila zavijena u crno...
Na kraju, verujem da su roditelji toliko posveceni zeljom za realizacijom planova vezanih za ovu nesrecu da sigurno citaju sve komentare, kako ove nase, tako i na drugim sajtovima, tako da molim sve da ipak povedemo racuna sta pisemo, ako i ne podrzavamo, jer svako ima pravo na svoj stav i vidjenje svega, ne moramo svojim recima da ih gadjamo pravo u srce i da im prosirujemo ranu nasim neumesnim pisanjem.

p.s. Ovo je za/zbog Tebe ! Dok je mene, bice i tebe- ti, ja - mi !