"DA SE VISE NIKAD NE PONOVI"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji "DA SE VISE NIKAD NE PONOVI"


Gost

#26

2012-05-05 00:47

....toliko nevinih ljudi strada zbog necije nemarnosti i halavosti,ovo je sramota za ovu drzavu...neka da Bog da se ovo vise nikada ne ponovi!

Gost

#27 Re: Re: RAZMISLJAJTE LJUDI

2012-05-05 11:22

#20: - Re: RAZMISLJAJTE LJUDI

boze sacuvaj, pa jesam li ja rekao ista uvredljivo?!?!!? samo kazem RAZMISLITE, zasto onda ne dizete spomenike za SVAKU tragediju (a ima ih i previse)!? JE LI!?!? zasto su ove nevine zrtve vaznije od drugih!? aj reci!?!?


Gost

#28 Re: Re: RAZMISLJAJTE LJUDI

2012-05-05 11:25

#24: - Re: RAZMISLJAJTE LJUDI

ako je tako kao sto kazes, onda u redu... ja sam malo drugacije shvatio... izvinjavam se..


Gost

#29

2012-05-05 14:05

Nijedan komentar ne može ih vratiti...
:((((

Gost

#30 Re:

2012-05-05 14:10

#29: -

Nažalost :(


Gost

#31

2012-05-05 18:45

žrtve se ne smeju zaboraviti,jer puno toga je Novi Sad zaboravio

Gost

#32

2012-05-05 22:17

Drago mi je sto postoje ljudi koji su pokrenuli akciju
"Da se više nikad ne ponovi"

Gost

#33

2012-05-06 14:12

potpisala...

Gost

#34

2012-05-06 15:07

Neka se vise nikad ne ponovi!!!

Gost

#35

2012-05-07 01:01

Peticija neće vratiti živote ovih mladih ljudi, ali najmanje što možemo da učinimo je da čuvamo uspomenu na njih i da nam ona bude za nauk. Zatvoriti ostale takve javne objekte ili popraviti mere bezbednosti u njima treba da bude sledeći korak.

Gost

#36

2012-05-07 17:09

treba se setiti svih koji su stradali u klubovima diskotekama ili kako god se zovu takva mesta i spomenik biti jedan za sve njih:(((((
.

#37

2012-05-08 18:47

Zemljiste na kom je klub Kontrast je u privatnom vlasnistvu, za koje je trazen veliki novac, a niko od porodica nastradalih ne zeli da kupujuci to mesto cini uslugu onom zbog kog njihove dece vise nema. Nas gradonacelnik Igor Pavlicic je maksimalno izasao u susret, tako da ce na Keju, na slobodnom zemljistu koje je u posedu grada (izmedju Zeppelina i Filozofskog fakulteta), ako Bog da, poceti gradnja crkve posvecene svim osobama nastradalim u pozaru, sve troskove snosice grad. Ono sto je u nasoj moci to je da se vecno secamo nasih drugara koji vise nisu sa nama i da ih pominjemo u nasim molitvama.
Nedostajes... <3

Gost

#38

2012-05-08 18:52

Iza vecine klubova, pa i iza Kontrasta stoje DB-ovci, tako da nazalost od zatvranja tesko da ce bilo sta biti, ili ce biti kratkotrajno. Neka nas Bog cuva, a nase prijatelje koji nisu vise sa nama neka Andjeli cuvaju. Uvek ce biti u nasim srcima i molitvama.
322687

#39

2012-05-11 12:20

Nazalost, nasi drugari nisu krenuli u rat da poginu te noci, nego su sredjeni, lepi krenuli da se provesele... nisu ni slutili da im je to poslednji izlazak u zivotu. U tome je nesreca. Krenuli su, i te veceri su se poslednji put pozdravili sa svojim dragim ljudima, mozda je neko samo onako mahnuo s vrata u brzini uz reci " necu se bas dugo zadrzavati... vidimo se sutra... cao mama/tata/brate... " ... Tuzna, istinita prica, zar ne !?
Ne smemo zaboraviti sve ove nevino nastradale zivote, i izmedju ostalog ova peticija i jeste delom OPOMENA i za drugu decu- DA SE VISE NIKAD NE PONOVI, roditelji nisu sebicno posustali nego u svom bolu misle na sve nas... i ja sam deo mladih i takodje imam roditelje koji su potreseni svim ovim stradanjima i znam kako se osecaju pri svakom mom izlasku iz kuce, koliko ustvari opravdano brinu jer znaju da ce nas tamo neko gledati samo kroz pare- koliko cemo novaca te veceri ostaviti u kafani kako bi znali da preracunaju svoj dobitak...
Roditelji nastradalih su smogli snage da se bore i na ovaj nacin (putem peticije) ali i osudjivanjem SVIH onih koji su neodgovorno vrsili svoju duznost... Najmanje sto mozemo da uradimo za njih je da ih sada podrzimo i da im pokazemo da nisu sami... Ako vlast i svi nadlezni i dalje misle da ODGOVORNO rade, to neka na njihovu dusu ide... mozda bi se svi oni u sekundi otreznili kada bi, ne daj Boze, i njihova kuca bila zavijena u crno...
Na kraju, verujem da su roditelji toliko posveceni zeljom za realizacijom planova vezanih za ovu nesrecu da sigurno citaju sve komentare, kako ove nase, tako i na drugim sajtovima, tako da molim sve da ipak povedemo racuna sta pisemo, ako i ne podrzavamo, jer svako ima pravo na svoj stav i vidjenje svega, ne moramo svojim recima da ih gadjamo pravo u srce i da im prosirujemo ranu nasim neumesnim pisanjem.

p.s. Ovo je za/zbog Tebe ! Dok je mene, bice i tebe- ti, ja - mi !

Gost

#40 Re:

2012-05-11 13:53

#39: 322687 -

Hvala na podršci.


Gost

#41

2012-05-16 10:13

...da se poslom u koji spadaju i tzv diskoteke, bave ljudi od iskustva i znanja iz te oblasti, a ne bestidni mafijasi i koje-kakvi hohstapleri zeljni lake zarade preko noci...ovakve stvari se ne bi ni dogadjale. Citavo drustvo nam je posadjeno naopacke i pogresni gen luta medju nama. Trebalo bi sve da se sravni sa zemljom i napravi memorijalni park. Ako su partizani mogli da spale pola sume, izravnaju pola brda i na Vencu naprave spomenik palim kolegama od trideset metara,...onda bi i to malo zemljista oko Contrasta moglo da se sravni. Saucesce porodicama nastradalih.

Gost

#42

2012-05-16 10:58

I da odgovorni, ali oni koji jesu odgovorni za ovo, odgovaraju, kako vise nikad ne bi bili u prilici da ovo ponove, svojim "radom" ili neradom...

Gost

#43

2012-05-16 21:31

Da se nikada vise ne ponovi

Gost

#44

2012-05-17 11:59

Ovo bi trebalo da potpise svaki roditelj cije dete pocelo da izlazi u grad .Decu ne mozemo drzati u kuci i pod staklenim zvonom .Ovaj zakon "Tamarin Zakon" mora da bude usvojen odma po konstituisanju novog parlamenta.Najvecu krivicu snose inspekcijski organi koji su dali upotrebnu dozvolu za onu dusegupku od lokala .Ja se zalazem za zesce i strozije kazne "UBISTVO SA PREDUMISLJAJEM"
bmx

#45 Re: RAZMISLJAJTE LJUDI

2012-05-17 14:59


Gost

#46

2012-05-18 11:46

Nema reci da opise koliko je strasno to sto se dogodilo, krivo mi je sto uvek mora nesto da se desi, pa tek onda da se ispravljaju stvari. Bezbednost bi trebala da je prva na mestu za bilo koji objekat, nesto sto se podrazumeva............

Gost

#47

2012-05-24 11:39

слава им

Gost

#48

2012-05-24 11:40

СЛАВА ИМ

Gost

#49

2012-05-24 11:42

СЛАВА ИМ


Gost

#50

2012-05-24 11:48

raspišite peticiju za zaštitu zakonitosti upotrebe ćirilice u skladu sa članom 1o Ustava Srbije, kao i za sprovodjenje sankcija zbog nepoštovanja tog zakona. Eto, ni kod Vas ne mogu da je koristim