"DA SE VISE NIKAD NE PONOVI"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji "DA SE VISE NIKAD NE PONOVI"


Gost

#1

2012-05-03 19:10

sjajna inicijativa, ovo je neki minimum koji se moze uraditi u cast secanja na zrtve

Gost

#2

2012-05-03 19:26

Nema se mnogo sta komentarisati jer je tragedija i bez tudjih komentara dovoljno velika a neumesni komentari nece puno doprineti rodbini nastradalih u oporavku posle nesrece . . .

Gost

#3

2012-05-03 20:01

I dok jos uvek naviru secanja na nemio dogadjaj, uputicu apel mladim ljudima, mojim vrsnjacima da se sami najbolje mogu sacuvati, budite umereni u svemu i pazite se....velikih gazda neadekvatnih lokala sa lakom zabavom ce uvek biti...laka im zemlja

Gost

#4

2012-05-03 23:01

Trebalo bi informisati medije o peticiji i svim aktivnostima koje se sprovode da ideja o konačnom "gašenju" Contrasta zaživi. Jedino uz pomoć medija i pritiska javnosti na gradske institucije ideja može biti ostvarena.
GoGo

#5 Re:

2012-05-03 23:09

#4: -

Već koliko sledeće nedelje ova priča startuje i u medijima, samo da se malo stiša ova gungula oko izbora!

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-05-04 01:02



Gost

#7

2012-05-04 01:04

Upravo tako...DA SE VISE NIKAD NE PONOVI
VB

#8

2012-05-04 01:46

I DA SE SRUSI OBJEKAT PROKLETI!!!!

Gost

#9

2012-05-04 03:16

Sta reci osim tuga tuga i tuga! a s druge strane nebriga usijanih glava koje misle samo na prokleti novac!.

Gost

#10

2012-05-04 09:14

Da se nikad više ne ponovi...

Gost

#11

2012-05-04 10:43

...tuzno je sto ja mislim da nishta ne moze da nadoknadi gubitak porodicama, ali ipak mali gest, da uzdrmamo odgovorne i vlasti i ljude koji nisu radili svoj posao...DA SE TO VISE NIKAD NE PONOVI....
M88

#12

2012-05-04 12:19

Tuga i bol su jedino sto covek moze da oseti u momentu samog secanja na ovu veliku nesrecu...Ta noc i bol iz mog secanja nikada nece nestati...jer borba za zivot je nesto najstasnije,upravo zato MOLIM VAS apelujte na sve ljude koje znate da potpisu peticiju jer svako od nas je mogao u tom momentu da se zadesi tamo...DA SE VISE NIKADA NE PONOVI!
bikcina

#13

2012-05-04 12:28

Pa je l' se zna cije je to zemljiste? Ako je to privatno vlasnistvo ova inicijativa je totalno beskorisna. Ukoliko je to gradsko zemljiste onda inicijativu donekle i podrzavam. Po meni je mnogo efikasnije traziti odgovornost ljudi, jer je po meni to jedini nacin da se ova tragedija vise ne ponovi. Ako mi napravimo neki spomenik a odgovorne ljude ne privedemo pravdi nista nismo dobili. Spomenici ce nazalost da se i dalje dizu na raznim mestima.


Gost

#14

2012-05-04 12:45

Potpuno podržavam komentar #13... Ako se želi nešto postići ovom peticijom, mora se proveriti ko je odgovoran i onda shodno tome preduzimati sledeće korake. Prašina se može dići, ali kad ona padne treba da postoji neki rezultat. Zar ne? Inače, podržavam. Naravno da odgovorni treba da odgovoraju i da je ovo velika tragedija!

Gost

#15

2012-05-04 14:30

Takođe se slažem sa komentarom broj 13. Za ovu nesreću treba da se odgovara, na taj način se sigurno neće zaboraviti... bar narednim gazdama neće pasti na pamet da otvaraju lokal i zgrću novac, a pritom ne postoji ni najmanji stepen bezbednosti po goste. A što se tiče spomenika, ljudi ne znaju ni za mnoge istorijske spomenike kome su podignuti. Nedavno sam baš slušao kako mnogi obilaze spomenik u Šumaricama, u Kragujevcu, a ne znaju da je posvećen nastradalim đacima i profesorima u 2.svetskom ratu. Mnogo je bitnije da krivac plati!!!

Gost

#16

2012-05-04 15:31

Samo bih opomenuo sve mlade da se ne okrecu lako od ove price, ovo ne treba NIKADA da se zaboravi i sto je najvaznije da ne smemo biti obmanuti pricama da su krivci neki elektricari, totalno nebitni ljudi u ovoj tuznoj prici. Treba da se obrati paznja na vlast koja vesto skriva sve sto se zove pravda!

Gost

#17

2012-05-04 17:39

Uzas!

Gost

#18

2012-05-04 18:26

MILA.......
djox

#19 RAZMISLJAJTE LJUDI

2012-05-04 20:58

ovo je po meni imbecilna inicijiativa, iz razloga sto kad bi obiljezavali svaku nevinu zrtvu (ili zrtve) na svijetu - svijet bi bio potpuno zabetoniran u spomenike... morali bi preci na Mars da gradimo nove...
naravno da zrtve ne treba zaboravit, al hej ljudi, pa samo na prostoru BIH u ovom ratu je bilo na hiljade poznatih logora gdje bilo daleko vise zrtava, pa se ne pravi spomenik za svaki jer to tehnicki nemoguce...

Gost

#20 Re: RAZMISLJAJTE LJUDI

2012-05-04 21:16

#19: djox - RAZMISLJAJTE LJUDI

Iskreno se nadam da niko od porodica poginulih ovo nece procitati. Sramota.


Gost

#21

2012-05-04 23:19

potpisala.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-05-04 23:35


bikcina

#23 Re: RAZMISLJAJTE LJUDI

2012-05-05 00:21

#19: djox - RAZMISLJAJTE LJUDI

Eh sad ne mozes bas toliko da uproscavas stvari. Za grad Novi Sad je to jedna velika tragedija. Mladi ljudi su stradali. Neki spomenik treba podici, dati im ulicu il tako nesto. Po meni je diskutabilan deo oko toga da li treba sravniti taj kontrast il kako se vec zove i tu napraviti obelezje ili negde drugde, al opet kazem najveci spomenik i secanje na njih ce biti ako seuradi nesto da se to vise ne ponovi (da se vlast malo trgne i zaostri kaznenu politiku), i da se ovakve inicijative vise nikada ne prave, jer niko u svom gradu ne zeli takve spomenike.


Gost

#24 Re: RAZMISLJAJTE LJUDI

2012-05-05 00:26

#19: djox - RAZMISLJAJTE LJUDI

Momce moj,nece niko da gradi spomenik,niti da od toga pravi medijsku dramu...Cilj peticije jeste da se medju mladima ovo procuje,da se makar nesto u nasim glavama promeni...A sto se tice spomenika,nece se praviti na tom mestu,vec ce biti jedna mala pristojna tabla sa imenima nesrecno nastradalih...niko ne planira da rusi bilo sta,vec da se samo na tom mestu vise ne pravi ugostiteljski objekat,jer nije ovo prva nesreca na tom mestu...Pusti se ti rata i price nebitne,ovo je zamisljeno za ljude dobre volje,a ne za neko prepucavanje i komentarisanje nekih nebitnih stvari.....


Gost

#25

2012-05-05 00:32

Potpisala...