Otvoreno pismo ministru nauke

Pero Sipka

/ #88 Sve ima svoje vreme i mesto

2012-10-26 23:01

Ja sam kao jedan od predlagača peticije pred naučnu javnost istupio imenom i prezimenom. Da bi osporili tu peticiju, učesnici ovog foruma ne moraju da učine to isto, mogu da ostanu anonimni. Ali to ne znači da, krijući se iza pseudonima, mogu da iznose optužbe lične prirode. Ako to čine (makar i zato da bi tim putem diskvalifikovati samu peticiju, a ja ne mislim da je to moguće, pošto mi ne iznosimo neproverljive stvari), onda bi bar morali da se predstave.

Prema tome, ja očekujem da kolega "Zaprepašćeni" pokaže svoje zaprepašćeno lice. To važi i za sve druge (ako ih je uopšte više od jednog) koji se bave mnome, umesto peticijom. Neki iskazi o meni klasične su klevete, kažnjive po čl. 171 Krivičnog zakonika. Pružite mi, uvažene kolege, #19 i #30 priliku da to i pokažem tamo gde je takvim raspravama i mesto, na sudu.

Ako to ne učinite, ako i posle ovoga ostanete u mraku, ja ću znati da ste vi:

- ili nervozni autori sumnjivih radova, skupo plaćenih novcem iz zajedničkog džepa učesnika ovog foruma,
- ili uspaničeni autori radova plaćenih tim novcem, plus sramnim, "gratis" citatima, zaprepašćeni time da je neko te citate uspeo da prepozna i evidentira,
- ili plagijatori, ili autoplagijatori, ili dupliktori, ili falsfikatori, zaprepašćeni time da je neko odjednom i to počeo da ispituje,

a u svakom slučaju neko nedostojan akademske, pa tako i rasprave etičke prirode.