Otvoreno pismo ministru nauke

Stojadin

/ #198 Stojadin

2012-10-29 13:15

Ova je peticija toliko besmislena, da molim da pod hitno se skine i ugasi sve ovo, jer zaista nauka nije računaljka pa su sve kugle iste, samo se slažu na žici.
Kada pošalješ rad čita ga nekoliko recenzenata, pa urednički bord, pa urednik.
Kada braniš disertaciju imaš komisiju od 3 ili 5 članova i mentora koji te vodi.
Kada te biraju u zvanje imaš komisiju koja te bira, komisiju za izbor u zvanje na fakultetu, komisiju na univerzitetu.
Kada te ocenjuju kao mentora gledaju se radovi u Kobsonu i ocenjuje te komisija na fakultetu u na univerzitetu.
Kada pišeš monografiju ocenjuje te komisija na fakultetu, univerzitetu i telima ministarstva.
Kada konkurišeš za projekat unosiš svaki podatak elektronski i tamo neko gleda.
Kada ideš u inostranstvo da predaješ gledaju te njihovi fakulteti i univerziteti.
Kada konkurišeš za tempuse, fp7 i ostalo neće te svako u konzorcijum ako nemaš radove.
Kategorizaciju nacionalnih časopisa radi ministarstvo.
Kategorizaciju međunarodnih časopisa radi Tompson, WoS, ovaj i onaj.

Nedovoljno sam plaćen da bi kada pišem rad kalkulisao koliko mi dođe bodova, jel treba mladi
saradnik koji je sve uradio u laboratoriji treba da bude na radu ili treba mladi docent ili dekan i tako... Mislim da je ova inicijativa glupa, besmislena i predstavlja pronalazak tople vode u bojleru. Mislim sad je lepo kvantifikovano M21-M23, a ovi naši pametnjakovići će M23/pozicija u radu, pa to puta citiranost pa to podignuto na dužinu trajanja mesečeve mene i tako...

NAUKA JE SAMOKOREKTIVNA I UVEK TE NEKO DRUGI GLEDA!