VRATIMO ocenjivanje rada lekara na sajt www.kakavjedoktor.org!

Ivanasije

/ #162 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-12-20 18:05

#161: Goran - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Takva pouzdanost sajta, ne samo da nije korisna nego preti da naruši ugled ličnosti. Lekarska profesija nije pijaca. Ukoliko neko ne može da stpoji iza ocene onda ne sme ni da je objavi. Da li vi možete da stojite iza svake pojedinačne ocene i da garantujete da je tačna? Da li možete u slučaju klevete da garantujete ko je klevetu postavio? A što se tiče parnica protiv tih sajtova ja sam pročitao da su oni gubili parnice, a ne dobijali. A da su kasnije uveli obaveznu identifikaciju. Pogledajte još jednom zozpp i videćete da je obrada netačnih podataka o ličnosti zabranjena, a onda recite koliko može ocena na sajtu od tri do pet glasača biti tačna? Pogledao sam nasumično profile lekara na onim sajtovima. Prosek broja ocena je veoma nizak, a kad proračunam grešku u većini slučajeva je devijacija istog reda veličine kao i ocena što je svakom ko razume problematiku, nedopustiv propust. A sa druge strane pogledajte model ocenjivanja u kapitaciji. Vaša ideja sopstvene procene mi je neshvatljiva. Vi želite da uz nečije ime vežete nepouzdanu ocenu i da nakon toga ljudi procene da li je on dobar lekar ili ne? A o tome da neko sa juga srbije može da oceni lekara iz recimo Kikinde, o tome da ne govorimo. Kako taj neko dokazuje da ga je taj lekar lečio ili pregledao? A dalje video sam po onim sajtovima gomilu frustriranih pacijenata koji se žale što čekaju na lekara pola sata? Šta sa njima? Oni loše ocene lekara u svim kategorijama, zato što je imao gužvu. Lepo treba uvesti sistem zakazivanja, pa da se lekari ne opterećuju. Predlažem na pola sata jednog pacijenta, sa osmočasovnim radnim vremenom i pauzom od pola sata dolazim do 15 ljudi dnevno po lekaru. A ako lekar dnevno ima 55 pacijenata, koliko je to vremena po pacijentu? I da li je taj lekar kriv što mora da pregleda toliko ljudi? Mislim da na veoma pogrešnu stranu vičete vuk, vuk! Idite motivišite mlade lekare, borite se za povećanje broja lekara po glavi stanovništva, tako možda i uspete da utičete na bolji sistem.