Иницијатива против рушења Генералштаба

Quoted post

Gost

#69 Re:

2013-03-18 00:50

#68: -

Sa stavom "nekada nije loša stvar što se u Srbiji teško nalazi posao u struci" očigledno kontradiktujete Vašu prethodnu izjavu "ja vama želim sve najlepše u životu". Očito to nije slučaj. Korbizjeov komentar koji ste parafrazirali malo ima veze sa delom Dobrovića- posvetite se malo delu Korbizjea i razmislite zbog čega je on tako nešto tada izjavio.

Istina je, na veliku žalost, da će peticija biti ignorisana i da će objekat biti srušen- zaista, na radost naivnih koji veruju da će izgradnja novog objekta doneti silne pare našim građevinskim kompanijama, kao i da će to rezultirati novim radnim mestima. O zabludi da će buduće ostvarenje ulepšati grad samo mogu da kažem da problem ne leži u jednom oštećenom objektu, kao što očigledno većina to ovde misli.

Na kraju, kako to često biva kod nas, ostaćemo i bez Dobrojevića, ali i bez šeika.

Odgovori


Gost

#70 Re: Re:

2013-03-18 02:52:13

#69: Gost - Re:

Nemam ja problem sto su zgrade ostecene, meni one, sa svojim izgledom na ovom mestu, same po sebi smetaju. Jednostavno vidim ovo kao sansu da se grad koliko toliko ulepsa i mislim da bi podizanje glasa beogradskih arhitekta upravo na to trebalo da se odnosi. Pobogu ljudi zar sam ja jedini kome ovo smeta, stvarno sam obisao dosta evropskih gradova, ali da se neko usudio da se ovako poigra sa izgledom jednog grada, nisam nigde video (Ne racunajuci Balkan).

Daleko od toga da nekome zelim nesto lose, metaforicno sam pokusao da se izrazim jer nisam mogao da verujem da niko od ljudi koji kazu da se bave arhitekturom nije skrenuo paznju na problem na koji ja pokusavam.