Не убијајмо 1300 каплара поново

Quoted post

.

#39 Pih

2013-04-27 14:35

Kako zivim u inostranstvu, nazalost, nemam odgovarajucu tastaturu - unapred se izvinjavam.
Slucajno ugledah ovu peticiju koju od srca podrzavam (znajuci kako je ziveti u Ljigu znam da je ovakva prilika jedna od retkih kada se boris za sebe i svoje drugare).
Draga deco, omladinci, kako god hocete da se zovete, borite se za sta god vam padne na pamet da mozete i mislite da bi trebalo. Na kraju krajeva - za sebe to cinite.
Pa i ovaj gospodin koji gore pise je, kao sto i sami vidite, polupismen. Nepravilni glagoli, upotreba zareza, a verovatno je zavrsio gimnaziju u vreme godina koji svi hvale i sada, menjanjem imena, evociraju ili samo zloupotrebljavaju. I sada mu je dosadno jer verovatno i dalje zivi na isti nacin na koji je ziveo kada je isao u tu istu srednju skolu. I ako mozda nije tako, tako zvuci, ima slobodan dan ili ne radi svoj posao negde i provodi ga ovde. Bravo za njega, sta god da radi, ali on je na vasem mestu vec bio i nema potrebe da se pravdate nekome ko vam takvim tonom pise bilo sta, i ko je svoj izbor vec napravio. U stvari, ne bi trebalo nikome da se pravdate, nema za to razloga. Pravdanje je besmisleno, argumentovanje je ono sto vas pokrece.
Zelim da vam napisem i ovo, i moja generacija je imala istu situaciju sa politikom, ali smo uspeli to da stisamo. U cemu je trik - dok se vi ne izjasnite da imate ikakve veze sa bilo kojom partijom, vas obraz je cist i znate gde ste, i nemojte da vas neko zbunjuje. Vasi roditelji ce vas uvek, UVEK podrzati i naci vam se, pa cak i kada izgledaju kao da ih to ne interesuje. Jeste to Ljig, ali vi ste njihova deca, i radite onako kako su vas oni ucili.
Mozda vam se sada cini da ovo sto radite nije nekakva velika stvar, ali setite se samo koliko je ljudi koji nista ne mogu da kazu - vi ste njihova nada. Vasim primerom cete pokazati da jos uvek postoji nacin da pojedinac utice na svoju okolinu, i to posebno u mestu kakvo je Ljig.
I, da, budite dostojanstveni i ponasajte se kako dolikuje, kao mladi i obrazovani ljudi.
Veliki pozdrav, cuvajte se i srecno!

Odgovori

Polupismen

#40 Re: Pih

2013-04-27 14:55:17

#39: . - Pih

Ne prilici jednom tako finom gospodinu iz inostranstva da tako vredja. Cime se vi bavite, gospodine gastarbajteru? Zasto ne zivite u Ljigu? Da ste tu mogli bi ove mlade ljude da naucite necemu. Ja sam se, iz najbolje namere, ukljucio u raspravu. Da li ste vi profesor srpskog jezika? Ako jeste,ukazite mi na greske,da sledeci put ne bih gresio. Ja uvek volim da naucim nesto novo. Kad dodjete na letnje ferije mozete da kupite Srbsku tastaturu, nije skupa!