Не убијајмо 1300 каплара поново

marakana

#26 Re: Re:

2013-04-27 13:01

#25: Aj sad drvlje i kamenje - Re:

Kao prvo i prvo, receno je da ce se o promenu imena skole razmatrati 1. septembra i mi nismo znali na vreme vec smo tek u cetvrtak saznala ovo. Kao drugo i drugo naravno da nas se plase. Da nas se ne plase, ne bi stavili 4 policajca na ulaz opstine i dvojicu koji su sedeli u kolima pored ulaza. Alo bre, plase se dece, obicne dece! P.S. Treba i ti s nama u REVOLUCIJUUUUUUUUU

Aj sad drvlje i kamenje

#27 Re: Re: Re:

2013-04-27 13:09

#26: marakana - Re: Re:

Mnogo ste mladi i fali vam zivotnog iskustva. Juce,kad je Ljis preneo vest da jake policijske snage obezbedjuju ulaz u opštinu ja sam pomislio na kordon pod punom ratnom opremom. Tako su se branili od nas kad sam ja bio klinac. Cetiri policajca,smesno. Ne plase vas se. Vi ste znali za ovo,trebali ste ,bar, pre mesec dana da pocnete da se bunite,i to svaki dan. U tih mesec dana bi se naslo malo vremena da se napravi i neki transparent a ne da vas huskaju dveri ili bilo koja druga organizacija ciji clanovi ne mozete da budete jer ste,prosto,maloletni. Verujte da sam u pravu. Nemam nista protiv vase malene revolucije samo se to ne radi tako. Morate da budete svoji,nadam se da cete jednog dana razumeti ove moje reci.

marakana

#28 Re: Re: Re: Re:

2013-04-27 13:13

#27: Aj sad drvlje i kamenje - Re: Re: Re:

PA MI SMO SVOJI, COVECE! BA ZAR OVO STO SMO URADILI NIJE NASE?????? PA ZAR ONI MISLE DA MI NEMAMO USI I OCI I DA NE MOZEMO SVE SAMI DA URADIMO, VEC NEKO MORA DA NAS HUSKA???? KAKO VAS NIJE SRAMOTA STO TAKO OMALOVAZAVATE! ALO BRE, ZAR DJACI TREBA DA SE BORE ZA PRAVDU? Gde ste Vi juce bili i ostali Ljizani? Gde? Nigde?!!!zASTO?? Jer se plasite, jer ste kukavice, svi Ljizani su kukavice! Mi smo bar pokusali, a videcete da cemo uspeti, videcete!!!!!!!!! Uspecemo, jer PRAVDA POBEDJUJE!

Aj sad drvlje i kamenje

#29 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-04-27 13:24

#28: marakana - Re: Re: Re: Re:

Ja ti malopre reče za to ALO BRE. Mnogo je ružno tako se izražavati. I ružno je nekog vredjati. Ja samo pokušavam da vam kažem da ste neorganizovana grupa tinejdzera koja ne zna šta hoće. A to nije omalovažavanje. Ako se budete tako borili za sve u životu ne piše vam se dobro. Morate biti organizovani sami, a ne neko da vas organizuje. Ovo ti pričam iz iskustva,veruj mi. Da su juče policajci krenuli na vas pobegli bi glavom bez obzira. U ovom slučaju nema pravde. Pravda je da vi učite,kraj je školske godine. A prvom sledećom prilikom organizovano se borite za svoja uverenja. Možete da uzmete list bloka br. 5 i da na njemu napišete šta vas muči a ne da vam drugi serviraju istinu. Tako je mnogo ljudskije i poštenije nego ovako kako ste juče nastupili. Mikela vam se sigurno smejao a to niste smeli da dozvolite,omladino naša.

marakana

#30 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-04-27 13:27

#29: Aj sad drvlje i kamenje - Re: Re: Re: Re: Re:

Gospodine, vidim kako nam se smejao kad sat vremena nije smeo da izadje iz opstine, a kola ga cekala ispred. Mi smo se sami organizovali, nemojte nam vasi pricati da nas je neko organizovao kad nije. Sami smo, je l` razumete vi srpski jezik ili da pricam na engleskom, nemackom, spanskom, birajte?

Nepoznat Korisnik

#31

2013-04-27 13:37

Hajde sad lepo kazi cije partijske interese zastupas?Ako ti se ne svidja sta radimo okreni glavu i prodji,nemoj nas ovde zamarati glupostima!
ldp

#32 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-04-27 13:44

#30: marakana - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

razume on vas ali vi ne razumete vaseg nastavnika. ne baca on drvlje i kamenje na vas sto se bunite nego sto ste delili letak dveri. kada se uclanite u ldp sve ce biti u redu.

Aj sad drvlje i kamenje

#33 Re:

2013-04-27 13:48

#31: Nepoznat Korisnik -

Ja zastupam svoje interese. A vi deco ne treba da se bavite politikom,ja sam mislio da ova prica ne treba da ime veze sa strankama i politikom ali ste vi,Deco,dozvolili politici da se umesa,što govori da nemate iskustva. JA NIKADA NE OKRECEM GLAVU OD ONOGA SA CIM SE NE SLAŽEM I ŠTO MI SE NE SVIDJA PA NEĆU NI OVAJ PUT. Vi deco,okrenite glavu ali ja neću. Danas imam slobodan dan i vremena da vas zamaram. Vi i ne znate šta je glupost,nažalost. I ja ne znam mnogo stvari ali glupost prepoznajem iz daleka...i ovde,iz daleka, vidim glupost. Evo vam jedan besplatan savet : NIKADA,ALI NIKADA NEMOJTE OKRETATI GLAVU I PROLAZITI PORED ONOG ŠTO VAM SE NE SVIDJA. UVEK, ALI UVEK RAZMISLITE O SVOJIM POSTUPCIMA I POSLEDICAMA OKRETANJA GLAVE.

Aj sad drvlje i kamenje

#34 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-04-27 13:52

#32: ldp - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Nisam nastavnik,mada bih voleo da budem. Bilo ciji da je letak ne bi bilo u redu koristiti decu na takav nacin. Nemojte ih zvati da se uclane u bilo koju stranku i to je vrbovanje. U svakom slucaju hvala na podrsci.

Nepoznat Korisnik

#35

2013-04-27 13:56

OPET GOVORIM OVO NEMA VEZE SA POLITIKOM!A TI SAMO ZAMARAJ MISLIM DA VISE NIKO NECE OBRACATI PAZNJU!
Aj sad drvlje i kamenje

#36 Re:

2013-04-27 14:02

#35: Nepoznat Korisnik -

Ovo mi je dovoljno da znam da obracate paznju,i to vrlo obracate. Zivi niste razmisljajuci ko li sam. Ja sam svoje rekao i seticete se ovih reci jednog dana, nadam se da cete pomisliti da vam nisam zeleo zlo. Kao sto vec rekoh,imam slobodan dan i vremena da se razgovaram sa vama. Ja volim da se druzim sa omladinom :)

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-04-27 14:03



Gost

#38 Re: Profesori, sedite, 1!

2013-04-27 14:15

#20: -  

 

.

#39 Pih

2013-04-27 14:35

Kako zivim u inostranstvu, nazalost, nemam odgovarajucu tastaturu - unapred se izvinjavam.
Slucajno ugledah ovu peticiju koju od srca podrzavam (znajuci kako je ziveti u Ljigu znam da je ovakva prilika jedna od retkih kada se boris za sebe i svoje drugare).
Draga deco, omladinci, kako god hocete da se zovete, borite se za sta god vam padne na pamet da mozete i mislite da bi trebalo. Na kraju krajeva - za sebe to cinite.
Pa i ovaj gospodin koji gore pise je, kao sto i sami vidite, polupismen. Nepravilni glagoli, upotreba zareza, a verovatno je zavrsio gimnaziju u vreme godina koji svi hvale i sada, menjanjem imena, evociraju ili samo zloupotrebljavaju. I sada mu je dosadno jer verovatno i dalje zivi na isti nacin na koji je ziveo kada je isao u tu istu srednju skolu. I ako mozda nije tako, tako zvuci, ima slobodan dan ili ne radi svoj posao negde i provodi ga ovde. Bravo za njega, sta god da radi, ali on je na vasem mestu vec bio i nema potrebe da se pravdate nekome ko vam takvim tonom pise bilo sta, i ko je svoj izbor vec napravio. U stvari, ne bi trebalo nikome da se pravdate, nema za to razloga. Pravdanje je besmisleno, argumentovanje je ono sto vas pokrece.
Zelim da vam napisem i ovo, i moja generacija je imala istu situaciju sa politikom, ali smo uspeli to da stisamo. U cemu je trik - dok se vi ne izjasnite da imate ikakve veze sa bilo kojom partijom, vas obraz je cist i znate gde ste, i nemojte da vas neko zbunjuje. Vasi roditelji ce vas uvek, UVEK podrzati i naci vam se, pa cak i kada izgledaju kao da ih to ne interesuje. Jeste to Ljig, ali vi ste njihova deca, i radite onako kako su vas oni ucili.
Mozda vam se sada cini da ovo sto radite nije nekakva velika stvar, ali setite se samo koliko je ljudi koji nista ne mogu da kazu - vi ste njihova nada. Vasim primerom cete pokazati da jos uvek postoji nacin da pojedinac utice na svoju okolinu, i to posebno u mestu kakvo je Ljig.
I, da, budite dostojanstveni i ponasajte se kako dolikuje, kao mladi i obrazovani ljudi.
Veliki pozdrav, cuvajte se i srecno!
Polupismen

#40 Re: Pih

2013-04-27 14:55

#39: . - Pih

Ne prilici jednom tako finom gospodinu iz inostranstva da tako vredja. Cime se vi bavite, gospodine gastarbajteru? Zasto ne zivite u Ljigu? Da ste tu mogli bi ove mlade ljude da naucite necemu. Ja sam se, iz najbolje namere, ukljucio u raspravu. Da li ste vi profesor srpskog jezika? Ako jeste,ukazite mi na greske,da sledeci put ne bih gresio. Ja uvek volim da naucim nesto novo. Kad dodjete na letnje ferije mozete da kupite Srbsku tastaturu, nije skupa!

.

#41 :)

2013-04-27 19:13

Srpsku tastaturu*
Mislim da ne treba raspravljati o tome da li ste pismeni ili ne. MI nećemo dozvoliti da naša škola promeni ime, šta treba da očekujemo da za narednih 50 godina škola dobije ime po sadašnjem direktoru!? -Ne. Svi vi biste trebali da budete uz nas i da nas podržite, a ne da raspravljate ovde o nekim glupostima. TI ĐACI SU ZASLUŽILI DA SE ŠKOLA ZOVE ''1300 KAPLARA''
Polupismen

#42 Re: :)

2013-04-27 20:02

#41: . - :)

Drago mi je da mislis da ne znam kako se kaze "srpski", to mi uliva nadu da nisu svi isti. I nadam se da svi dobro znate istoriju. Pozdrav


Gost

#43

2013-04-27 22:05

sta vise reci

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-04-27 22:06



Gost

#45 Re: Re: Re: Ogorcen na sve

2013-04-27 23:21

Nepoznat Korisnik

#46

2013-04-27 23:52

Zelim da gospodinu Jugoslavu Radivojevicu porucim da se skloni odavde i da se vise ne pravi pametan.Dakle vama koji ne znate covek koji se krije iza nadimka Aj sad drvlje i kamenje je Jugoslav Radivojevic!
ldp

#47 Re:

2013-04-28 07:18

#46: Nepoznat Korisnik -

gresis prijatelju taj je nastavnik, pre podne drzi casove, na raspustu naziva svoje ucenike i dveri fasistima, a veliki je fan cede jovanovica.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2013-04-28 07:44


Aj sad drvlje i kamenje
Gost

#49 Re: Re:

2013-04-28 08:30

#47: ldp - Re:

Mozete,slobodno da uklonite i ovaj a i svaki sledeci komentar. Ne vidim razlog za ovakvo,jednostrano delovanje autora peticije.Zašto ne uklonite i predhodne moje komentare? Niko vas ne dira, vi srećni, veliki klinci koji se bore za "SVOJA" uverenja. Slobodno me vredjajte,mene to ne boli. U predhodnom komentaru sam samo hteo da skinem "odgovornost" sa ljudi koje pominjete,koje ja ne poznajem.Jedno pitanjce,kakav vam je plan za dalje? Hocete li iskoristiti ovaj raspust za borbu? Jeste li sutra u protestu pred opštinom? Ako nastavljate,ova peticija vam je bas mala. Ako sutra radite nesto,razglasite to bar preko onog Slobodnog servisa. Možda vam se i priključim, naravno ako me ne bude mrzelo da za dzabe dolazim u LJIG.

Cvece i hleb

#50 Re: Re:

2013-04-28 08:37

#25: Aj sad drvlje i kamenje - Re:

Vazno je da deca imaju svoje misljenje i da nauce da se bore za svoje stavove. Bore se ovde sa mnogo jacima od sebe ali imaju srca da im izadju na crtu, sto je dobro.

To sto su ljudi glasali za neku opciju ne oduzima im pravo da se (kada vide da oni ne ispunjavaju obecano i ocekivano) istima suprotstave. Naprotiv, imaju OBAVEZU da ih sprece da naprave vece zlo.

Ako ste Vi odlucili da se predate ili nemate volju, znanje ili hrabrost da se suprotstavite zivotu i ljudima, nemojte svojom malodusnoscu trovati mlade duse. Deco, ne slusajte ljude koji ovako govore. Ljudi poput njega su samo puzali kroz zivot i nisu ucinili nista veliko ni za svoje bliznje ni za svoju zemlju. Danasnji virtualni svet je pun hrabrih ljudi koji se kriju iza tastatura, a ne smeju da se suprotstave svojim zenama. Ili onih koji u svakoj dobroj nameri nadju zadnju misao i niski poriv. I onih koji ne daju krv jer ce neko na njoj da zaradi. I onih koji se plase da ako potpisu karticu za donora da ce ih neko bogat ubiti zbog njihovog bubrega. Paranoja, malodusnost i zle misli su svuda oko vas. Naucite na vreme da to prepoznajete i klonite se takvih spodoba.

Da su Kaplari, Tesla, Misic, Desanka Maksimovic, Milunka Savic razmisljali ovako kao gospodin "Ispod kamena" nikada ne bismo dobili u nasledje njihova velika dela. Pred vama je deco buducnost i imate pravo da je krojite po svojim merilima. Postujte one koje treba postovati i ignorisite one koji zele da vam skrate krila i zavezu jezike. Borite se za pravdu i ne dozvolite da vam bilo ko cije su stope ostale na pogresnom putu govori kuda treba ici.