Podrska Sasku

Quoted post

different

#5

2013-05-24 08:06

pretpostavljam da vam je tesko da ovo posmatrate objektivno, jer vrv poznajete coveka ali cinjenica da je od drugome oduzeo zivot - stoji i nebitno je koliko je dobar covek, jer tako nesto se ne pobija istorijom dobrih dela. meni je licno zao sto je takav covek dosao u tu nesrecnu situaciju ali ne mogu da zazmurim na tragicni ishod jer pravo na zivot je neprikosnoveno, svima.

Odgovori

YoWan

#7 Re:

2013-05-24 08:16:39

#5: different -

Samo ti troluj... Sta bi ti uradio u toj situaciji? Covek ga je izbo mlatarajuci rukama u strahu. Sta je trebalo, da nosi sa sobom pa komad svakog oruzja i da ceka koje ce provalnik izvuci? Otkud je on uopste imao pojma kakvo oruzje ima provalnik? Procitaj koliko je nas zakon besmisleno i neprakticno sastavljen. Nisi bio u situaciji da ti neko ugrozava zivot pa popujes. Ljudi su zbog tog zakona lezali zatvor i BEZ ubistva. Npr. provalnik izvadi noz a ti izvadis pistolj i zapucas, pa on pobegne. Nisi ga pogodio ali lezis zatvor, bato. Zakon je sramno los i ne stiti pravo na zivot, vec stiti bitangu a postenog coveka ostavlja bez opcija. I nije jedini.

rodjennamrgodjen

#8 Re: za different

2013-05-24 08:18:22

#5: different -

ma jok, trebalo je da sačeka da ih provalnik sve pobije.

Tu svoju "objektivnost" sacuvaj za neku drugu državu.

srbija vise nema veze s pamecu

Bili smo u prilici da se nagledamo "pravdi za uroša", plaćanja milion dolara za kafansku tuču u americi, itd itd

Samo je bilo pitanje vremena kada ce neko od nasih sugradjana morati da uradi ovo sto je uradjeno.

Kad posao decenijama ne rade institucije drzave, ovakav ishod je bio neminovan, mogao je da se dogodi bilo kome od nas, ali, eto, dogodio se Sasku, i neka se niko ne zanosi da je ovaj javašluk i divljanje u Srbiji moglo doveka da traje. Moralo je da pukne kada tad, i, eto, puklo je sad.

Bice ovo veliki ispit za kompletno srpsko pravosudje, jer ce ovaj slucaj stvarati pravila za svakog gradjanina ove zemlje.

maja

#10 Re:

2013-05-24 08:30:16

#5: different -

pa kad već tako baratate činjenicama, onda uzmite u obzir za početak  i da je činjenica da se može ubiti hotimično sa namjerom a može i nenamjerno ,sto svakako nije isto...a ovaj čovjek to svakako nije htio ..a kad smo kod prava na život a sta je sa njegovim pravom i pravom njegove obitelji na život...on je branio to pravo ...različiti su kutovi iz kojih se ova situacija može sagledati ali vi se u vašem komentaru postavljate kao da je to sve crno-bjelo...da se vama to desi ( a može se desiti) pitala bih vas dali bi ste i onda bili tako "sigurni u činjenice"..

Hogar

#12 Re:

2013-05-24 08:35:46

#5: different -

Ja razumem taj stav i donekle se slažem, ovo je tragedija za obe porodice, ali baš zato što mnogi poznajemo čoveka i njegov karakter možemo jedino da zaključimo da nije imao drugi izbor u ovoj situaciji, u kojoj je svako od nas "malih ljudi" mogao vrlo lako da se nađe, a eto, baš je on, na naš opšti horor. On mora da ima našu podršku, jer bi mi isto uradili.

Gedzav

#20

2013-05-24 09:03:12

#5: different -

 

nije mi bas najjasniji tvoj komentar? Zar je trebao da saceka da ih kriminalac pobije u sopstvenom domu? Meni ako neko provali u kucu ja cu ga ubiti kao zeca i ne interesuje me njegov zivot, kao sto ni njega ne interesuju zivoti moje porodice!


Gost

#24 Re:

2013-05-24 09:23:33

#5: different -

Baš me zanima kako bi ti postupio? Ponudio lopova kaficom pre ili nakon što ti ubije porodicu?

Svaki normalan čovek bi svoju porodicu branio svim sredstvima. Pustite čoveka kući. Dovoljno je što će, bez svoje krivice, nositi na duši jedan ljudski život.

Cica

#29 Re:

2013-05-24 09:44:26

#5: different -

Jeste, pravo na život je neprikosnoveno, ali pitanje je da li bi ta porodica preživela da provalnik nije sprečen u svojoj nameri.

Beba

#33 Re:

2013-05-24 09:49:05

#5: different -

Slažem se. Pravo na život ima i Saško i njegova supruga i ćerka. Šta ćemo sad? Ko ima veće pravo na život: napasnik ili Saško i porodica? Mrtva trka?

Nije nebitno koliko je dobar čovek - bitno je. Nesrećni napasnik nije bio dobar čovek, to je delom i njegova odluka. Saško je odabrao da bude na drugoj strani i to mu se uzima u pravdu. Sigurna sam da nije imao nameru da ga ubije inače ne bi bio u moralnoj dilemi ovakvoj kakvoj je sada. Uostalom, šta je tražio sa šrafcigerom usred noći, u tuđem stanu?

Prava za napasnike, kokoške, ptice, ježeve... Prava za Saška!

By the way, ne poznajem ga lično.

Aleksandar

#48 Re:

2013-05-24 10:27:34

#5: different -

Kao i pravo da ti lopov ne ulazi kroz prozor nocju dok ti spavas sa porodicom!!!

Goran

#50 Re:

2013-05-24 10:36:38

#5: different -

Ajde sada meni ti kazi da li si ti normalan/na? Sta da se tebi desilo? Ajde zivota ti,sta bi uradio/la? Od ovog dogadjaja me vise iznervira ovako glupi komentari.

Recimo da se tebi desi? sta bi uradio/la? Ajde prosvetli me? Sta da ti neko jako blizak bude zrtva silovanja? Jel bi ubio napasnika,zadavio bi ga golim rukama, pa bi onda rekao,a jbg nisam mu trebao oduzeti zivot. Treba svakom takvom suditi kao obicnom djubretu. Tako da mi o ljudskim pravima nemoj pricati i lupetati. Ko ne postuje tudja prava,nema prava ni da trazi pravo na svoj zivot. Neka ga je ubio,za opomenu svim ostalim klosarima koji setaju ovom prokletom i bednom Srbijom u kojoj se ne postuje obican i posten gradjanin.

Maja

#70 Re: ?

2013-05-24 11:23:17

#5: different -

Dakle, trebao je da sačeka da napadne njega i porodicu ili ih ubije, pa onda da "racionalno" odreaguje?

Pravo na život, svakako, ali zašto ga razbojnici dovode do ivice?

Da ih više ovako prolazi, manje bi se usudjivali da prave jezive zločine.

Zoran

#75 Re: Pravo na Život

2013-05-24 11:33:02

#5: different -

Poštovani, naravno da je pravo na život neprikosnoveno. Ali taj koji je svoj život izgubio, taj isti je ugrozio živote svih članova Saškove porodice. Zato i treba da bude donet zakon da je privatni posed privatna tvrđava u koju sme da uđe samo ko j pozvan, a nepozvani treba da budu svesni da svoj život stavljaju na raspolaganje onome kod koga su nepozvani upali. E onda neće biti ovakvih slučajeva. A da li se Saško bavio ovakvim ili onakvim radom, da li je za nešto zaslužan ili nije, da li je školovan ili neškolovan APSOLUTNO NEMA VEZE! Jedino relevantno je  SAŠKO JE ODBRANIO svoju porodicu! Nazovite me imenom kojim god hoćete, apsolutno ga podržavam i isto bih postupio, bez obzira na (idiotski) zaprećenu kaznu zatvora! Bez trena razmišljanja i bez trunke griže savesti.


Gost

#96 Re:

2013-05-24 12:08:27

#5: different -

takodje i pravo na zastitu porodice i licne imovine! sta je treba ? Da ceka da bude on i njegova porodica ubijen?! mozda da lopova posluzi kafom?

Sajla

#101 Re:

2013-05-24 12:15:20

#5: different -

Poštujem Vaše drugačije viđenje stvari. Vi ako ne osećate da ovom čoveku treba pomoći vi nemojte potpisati peticiju. Samo bih Vas zamolio da ipak pre nego što donesete tu odluku razmislite o tome da li bi mozda ipak bilo lepo da date vas doprinos da se ovaj covek koji stvarno nije imao ni najmanje mrlje u svom životu i koji je bio prisiljen da ovako odreaguje u samoodbrani, tako što ćete dati Vaš glas potpisivanjem ove peticije. Vi ništa time ne možete da izgubite, ništa Vas to ne košta, a Saško bi zbog svakog glasa "za" mogao da se vrati svojoj porodici, bude uz njih i pokuša da nastavi život s svojim najbližima i pokuša da prevaziđe ovu noćnu moru. Jedan život je već izgubljen i tu se ne može ništa popraviti. Zašto da još 3 života budu uništena, jer će se neminovno to dogoditi ako Saško bude osuđen. Zar treba to dete da raste bez oca i zbog emotivne boli i psihičkog pritiska izraste u još jednog zavisnika? Zar tu porodicu koja je do juče živela srećna, u skladu i ljubavi treba osuditi na propast, što je neminovno da se dogodi ako otac i suprug ne bude sa njima u ovim teškim vremenima gde je uloga oca i supruga kao glave porodice užasno važna i neophodna. Svaki glas je podjednako važan, pa i Vaš. Iskreno se nadam i verujem u vašu plemenitost! Srdačan pozdrav!

mayche

#113 Re:

2013-05-24 12:31:52

#5: different -

Da je tebi neko tako upao u kuću, ti bi ga verovatno prvo ponudio kafom i ratlukom, jel?

Armaggedon89

#124 Re:

2013-05-24 12:46:00

#5: different -

Da je tebi ušao u kuću naoružan čovek, verovatno bi ga ponudio kafom i ratlukom? Licemeru najobičniji.

Nemus

#167 Re:

2013-05-24 13:33:51

#5: different -

Taj isti koji je izgubio život je svesno ušao u tudji stan sa šrafcigerom.Zamisli da su svi spavali a dete se probudilo i videlo provalnika.

Šta misliš šta bi se desilo sa detetom?

Ovaj je sam birao svoj zanat i u skladu sa tim je i završio,dobro je da niko od Saškove porodice a i on sam nije teže povredjen.

Lopova sa preko 50 prijava mi uopšte nije žao.

Energija

#177 Re:

2013-05-24 13:40:11

#5: different -

Cinjenica je takva kakva jeste i ne mozemo je nikako promeniti. Pitanje je da li je provalnik napao Saska srafcigerom kako prenose mediji, ili nije. Ako jeste, Sasko je imao svako pravo ljudsko i gradjansko da na taj napad odgovori istim kontra napadom. Ako pak nije, onda se slazem da je napravio veliku gresku. Uopste nije problem ni u Sasku ni u coveku koji mu je provalio u stan. Problem je u tome sto nasa drzava nece i ne zeli da napise zakon koji bi stitio privatnu svojinu.  Nama su najveci problem Uros Misic, huligani i aflatoksini u mleku.


Gost

#237 Re: lupas

2013-05-24 14:37:14

#5: different -

a jeli sta je trebao da ga pocasti kafom i ratlukom,iotkud ti znas dali ovaj nebi ubio njega njegovu zenu i dete i siguran sam da ga on uopste nebi ubio nego je strah i adrenalin ucinio svoje i zato nelupaj video bi tebe da se nadjes u takvoj situaciji.


Gost

#265 Re:

2013-05-24 15:05:27

#5: different -

Neka ti Bog da da jedan takav upadne u tvoju kuću ,a da ti nisi kući već da su tu kući žena ideca ako ih imas.

 

kiki

#329 Re:

2013-05-24 17:02:04

#5: different -

Saska ne poznajem, ali ako cemo posmatrati objektivno, kako se moze uporediti zivot jednog normalnog porodicnog coveka sa kriminalnim potrebama jednog narkomana, koji se vec izlezavao u zatvoru o trosku drzave? U ovoj zemlji ima vise narkomana nego komaraca...90 % ljudi koje poznajem je imalo iskustvo sa provalnicima, moja majka je jednog zatekla na hodniku, sva sreca da se i on uplasio i pobegao.

BO

#349 Re:

2013-05-24 17:40:18

#5: different -

O kakvoj ti objektivnosti pricas.Svako od nas nepoznaje Gospodina Sasku al cinjenica je ta da ima u glavi malo klikera da zbroji dva i dva.Imati porodicu u kuci u sred noci i naci se u ovakvoj situaciji nema racionalnog odgovora nego SPASITI SVOJE.Pa da si i sam u kuci normalno bih bilo da branis sebe i svoju imovinu.Zar je trebao da dozvoli da provalnik mozda povrijedi njegovo djete ili suprugu ili nedaj boze ubije pa da onada na svakom sajtu i novinama bude vjest o pljacki usred noci i nerjesenom troduplom ubistvu.Daj nelaprdaj molim te,Sasko je NEVIN branio je svoju porodicu i nesmije se ni u jednom momentu naci u ovoj situaciji u kojoj se sada nalazi,OVO JE SRAMOTA....

Redhead

#389 Re:

2013-05-24 18:27:24

#5: different -

Imao je zenu i bebu u sobi pored, da li je trebalo da ponudi stranca koji je upao u kucu kolacima? Otkud da zna da ovaj nece ubiti njega ili jos gore, njegovu porodicu? 

Pa ja prva kao zensko bih mu oci iskopala da mi je dete pored a neko udje u kucu.


Gost

#400 Re: different

2013-05-24 18:39:12

Nemoj da seres !!!

dzibril

#405 Re:

2013-05-24 18:41:27

#5: different -

Da li je i Sašku bilo zagarantovano pravo na život kada mu je stranac u gluvo doba noći nepozvan i sa lošim namerama ušao u kuću i napao ga šrafcigerom? Šta je provalnik tražio u njegovom stanu? Stoga ne palamudite, jer biste i vi to uradili da vam se dogodi. Sloboda za Saška, odmah!

Milan

#454 Re:

2013-05-24 19:17:47

#5: different -

slazem se ali sta je trebalo da uradi? da saceka da on napadne njega ili jos gore njegovu decu? sta bi onda bilo? jos jedan clanak u novinama o ubistvu dece ili ne daj boze cele porodice? on je svesno provalio u tudju kucu jer je i pre toga izvrsio mnoga krivicna dela i naravno za to je prosao nekaznjeno ili sa blagom kaznom.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-05-24 19:41:44


iboris

#528 Re:

2013-05-24 20:16:52

#5: different -

Vidi - narkoman mu u ponoć sigurno nije upao u stan da mu poželi laku noć i to sa šrafcigerom u rukama.

Loše je to završilo, ali je isto tako i Saško mogao da nastrada.

Šta bi tada rekao?!


Gost

#582 Re: objektivnost

2013-05-24 20:58:35

#5: different -

trebalo je da saceka da mu lopov siluje zenu i ubije dete pa tek onda da ga ubije.da se to vama desilo vi bi cekali.

milos

#601 milos

2013-05-24 21:15:16

#5: different -

U zapadnom drustvu privatan posed je svetinja i cim zakoracite na tudj posed u milosti ste njegovog vlasnika tako da ako pokusate tamo da otudjite i najmanju sitnicu vlasnik moze da vas ubije bez bojazni da ce i dana provesti u zatvoru, tako je to u normalnim drzavama.

milos

#604 milos

2013-05-24 21:20:43

#5: different -

I Isusa su raspeli, a lopova i ubicu Varavu pustili na slobodu...

majka - pre svega!

#634 Re:

2013-05-24 22:04:59

#5: different -

Ja coveka ne poznajem i pravnica sam po struci. Samim tim mislim da sam makar malo kompetentna da negativno komentarisem nase pravosudje i zakone. Molim Boga da se ne nadjem u ovakvoj situaciji, ubila bih ga kao psa i ne bih se osvrnula (a samo sam zena)! Tokom studija, pratila sam sudjenje za ubistva u Pohorskoj, morbidne detalje cu preskociti. Odgovorno tvrdim da bi svet danas bio lepse mesto da je tada neko bio u situaciji da prekoraci nuznu odbranu!Hvala Bogu pa je Sasa bio, cerka ce mu doziveti punoletstvo i bice ponosna na svog oca. A za vas koji pravdate upade u stanove iz koristi link:http://www.webtv.rs/play/13753

Milan

#650 Re:

2013-05-24 22:32:00

#5: different -

Ne znam da li si ti najbolje razumeo, ali coveku je neko provalio u stan u sred noci. Sta je trebalo da uradi? Da ga ponudi kafom i kolacima?

aleksandar ns

#659 Re:

2013-05-24 22:46:53

#5: different -

uleteo mu manijak u kucu kroz prozor sa SHRAFCIGEROM dok mu je u sobi 3 metra dalje zena i malo dete....druze to je zivotinjski instinkt da ih odbranis...

po meni bi Saska trebalo pustiti odmah kuci


Gost

#667 Re:

2013-05-24 22:55:29

#5: different -

sta trabunjas bre jesili ti mozda iz njegove branse pa se nesto pravdas sram te bilo funjaro jedna sta je trazio to je dobio


Gost

#670 Re:

2013-05-24 22:58:00

#5: different -

takvi i slicni njima (narkomani) ne zasluzuju da trose vazduh na ovoj planeti!!!!

antonio pilendra marmont

#701 Re:

2013-05-25 00:21:32

#5: different -

jebi se i ti i njegov zivot majmune kad moram tako da kazem teras me na to,u vreme isusa hrista su ljude razapinjali na krst za kradju a ti seres nije smeo da oduzme coveku zivot pa to nije covek kad je imao 50 provala znaci trebali su da ga razapnu 50 puta i svih 50 da umre na krstu ko je tebe ucio pravdi mora da se zvao djavo,jebem ti tu inteligenciju,ma za nas je samo turska cizma nista drugo dokle god ima budala koje stite zombije i kriminalce.

Glup si jos jednom.

#708 Re: Glup si.

2013-05-25 00:47:37


Gost

#711 Re:

2013-05-25 01:03:48

#5: different -

ubiti bez pardona...sam je dosao po smrt.i dobio je.samo je to pravo i pravedno.sve ostalo su baljezgarije.


Gost

#717 Re:

2013-05-25 01:53:19

#5: different -

nisam sigurna da mu je namjera bila da ga ubije, ali se jednostavno obezbjedio nozem za slucaj samoodbrane, sto je logicno, nece provalnika docekati sa casom pica,ali.....zasto je provalnik imao sarafciger u ruci???? Nije sigurno imao dobre namjere, vec da nekoga povrijedi.

ze

#719 re

2013-05-25 02:10:03

#5: different -

Jeste pravo na zivot ne prikosnoveno samo u koliko taj neko ne ugrozava zivot nekom drugom (to jest pravo na samodbranu je isto toliko neprikosnoveno da se to desilo u nekoj normalnoj zemlji nebi bio u pritvoru ni jedne sekunde ali ovo nije normalna zemlja na zalost). Ja Saska ne poznajem da se razumemo i posto imam dete da se meni tako nesto desilo postupio bih isto kao on jer je i pravo da zastitis zivot svoje porodice i svoj u svojoj kuci jos neprikosnovenije od prava bilo koje osobe koja u tvoju kucu udje pogotovo na nacin na koji je taj nesrecni covek usao. Svi znamo u kakvom vremenu i u kakvoj zemlji zivimo siguran sam da taj covek (namerno kazem covek jer ima dovoljno godina da odgovara za svoje postupke i nije mladic ili dete) nije usao da bi popio casu vode kod Saska. A ako bilo ko samo malo razmislio  svati ce koliko je tesko izbosti coveka 5 puta u ledja a da nije samoodbrana sto mislim da je lako dokazati u normalnoj zemlji. mozda bi tuzilac trebalo da razmisli a ne da skuplja poene. Pa u ovoj zemlji citamo svaki dan da neko ko ima na desetine krivicnih prijava ubije nekog neduznog kao sto je ona devojka poginula u pucnjavi pre neki dan. Samo se pitam da li i bilo toliko poginulih da su ti kriminalci bili u pritvoru kao Sasko.

reefman

#766 Re:

2013-05-25 07:11:47

#5: different -

pa njegov je zivot bio ugrozen a on ga branio... pravo na zivot ali i odbranu istog je obostrano tj na strani i jednog i drugog...

da je njemu i njegovoj porodici zivot bio ugrozen evidentno je jer je ovaj magarac usao sa srafcigerom...

Goran Pančevo
Gost

#776 Re:

2013-05-25 07:25:24

#5: different -

Ne lupetaj molim te !!! Nesrećna okolnost da je umro. Šta ti predlažeš, da Sasko mirno leži u krevetu a sad pokojni, provalnik možda pobije celu porodicu na spavanju! U takvim situacijama i strahu čovek nekad ne zna šta radi, u ovoj situaciji je branio kuću, PORODICU, šta bi ti uradio mali veseljače ??!! Ustao i poželeo mu dobrodošlicu, ležao i šta Bog da ili ustao i reagovao kako god ???!!!

zlirajko

#788 Re:

2013-05-25 07:44:54

#5: different -

Varas se prijatelju. Pravo na zivot gubis onog casa, kada posegnes za tudjim zivotom. Sto se mene tice, ubistvo lopova u rodjenoj kuci, tretirao bih kao prekrsaj.

JEBE MI SE ZA NADIMAK

#817 Re:

2013-05-25 08:55:35

#5: different -

ZELIM TI OD SRCA DA DOZIVIS DA TE NEKI MAJMUN MALTRETIRA, DA TI NEKO POKUSA UKRASTI NESTO TVOJE LICNO, DA TI UGROZI ZIVOT NAJMILIJIMA PA BIH TE POSLE TOGA PITAO DA LI ISTO MISLIS, DA I TAKAV COVEK IMA PRAVA NA ZIVOT! MOZDA I IMA, ALI PO MENI IZA RESETAKA ZA CEO ZIVOT, ALI KOD NAS NE POSTOJE SANSE ZA TAKO NESTO JER NEKI PREDSEDNIK DA BI DOBIO NEKOLIKO GLASOVA NA IZBORIMA POMILUJE I NAJVECE KRIMINALCE, A DA NE PRICAMO O JOS VECIM I KRUPNIJIM STVARIMA!!! mA DA MISLIM DA JE SA COVEKOM TVOJIH GLEDISTA, BESPREDMETNO I PRICATI, A KAMO LI POKUSATI DA MU OTVORIS OCI!!! TAKVI KAO TI I DONOSE OVAKVE SULUDE ZAKONE U KOJIMA KRIMINALCI IMAJU VECA PRAVA OD POSTENOG COVEKA!!!

 

 

Goran

#821 Goran

2013-05-25 09:01:20

#5: different -

Da ali tako je on mogao da oduzme jedan a mozda i vise zivota u tudjoj kuci, postavlja se pitanje sta ce on u njoj i kakva nuzna odbrana i prekoracenje treba odmah takve lisiti zivota ili ce oni drugom uzeti....


Gost

#835

2013-05-25 09:31:26

#5: different -

 

VOLEO  BIH  DA  MOGU VECERAS DA TI POSALJEM  JEDNOG TAKVOG........

PA DA  MI SE JAVIS  UJUTRU  IZ ZATVORA DA PRICAMO  NA  TU  TEMU.......

 

DA NEBUDE ZABUNE ....

OBRACAM  SE  LJUDIMA  KOI  POKUSAVAJU  DA NADJU  RAZUMEVANJE ZA  PROVALNIKE.......!

Neca

#842 Re:

2013-05-25 09:43:09

#5: different -

cinjenica je i da je doticni kriminalac u gluvo doba ugrozio nesto sto se zove mir i svetost porodicnog doma...ne verujem da je ocekivao kafu i meze na stolu sa svim rizicima koje nosi njegova profesija.Koliko ste sigurni da je razbojnik provalio iskljucivo da opljacka a da ne napravi neko vece zlo da ga nesrecni otac familije nije zatekao?Pretpostavljam da ne znate a nije znao ni Sasko nego je instinktivno reagovao kao sto bih i ja ,kao sto bi i 99.99% populacije uradilo.SLOBODA ZA SASKA!!!Nije greh ubiti ako si ugrozen

Papaya

#846 Re:

2013-05-25 09:48:47

#5: different -

Lepo je sto tako razmisljas, to je ljudski i to je u sustini ispravno. Ai, ti si svoj komentar dao, za par dana ces zaboraviti na ovo a Sasko ce morati da zivi sa tim do kraja zivota, da se preispituje i oporavlja svoju decu od traume koju su doziveli. Nema njemu vece kazne!

Kuja

#876 Re:

2013-05-25 11:18:30

#5: different -

Siguran sam da bi ja kao i svako drugi ucinio isto da zastiti svoju porodicu. Vi postovani, ako smatrate da je to pogresno, pustite kriminalce, secikese i ostali sljam da vas terorisu. Ja necu i dacu svoj glas za slobodu ovog coveka koji je stao na branik svog doma, svoje porodice.


Gost

#877 Re:

2013-05-25 11:18:48

#5: different -

Lave, seti se Pohorske ulice i pobijene čitave porodice. Lično, nisam jagnje za klanje i isto bi postupio u takvoj situaciji, sa tom razlikom što meni nebi izašao živ iz kuće.


Gost

#906 Re:

2013-05-25 12:26:36

#5: different -

A, sta je sa pravom ljudi da ih ne napadaju u vlastitoj kuci?


Gost

#917 Re:

2013-05-25 13:00:57


Gost

#950 Re:

2013-05-25 14:47:47

#5: different -

ali ne zaboravi da je provalnik ISTO TO PRAVO NA ŽIVOT hteo oduzeti (prdpostavljam) i branitelju svoje porodice.žao mi je što je provalnik umro (samo zbog Saška) ali da se naplaćuje oko za oko i šaka za krađu...lopovi bi 3 x   razmislili pre provale!

Mia

#953 Re: A sta bi Vi uradili ?

2013-05-25 15:11:16

#5: different -

Da li bi mu skuvali kafu? Dali dorucak i posle ponudili da ponese sve sto hoce? Manite se tih budalastih komentara jer ja zivim u tom kraju i znam sta se sve radi. Bice jos gore jer policija ne reaguje a znase da je ovde leglo narkomanije i kriminala.

vera prokić

#962 Re: objektivno

2013-05-25 15:42:59

#5: different -

Ne poznajem Bogoskog. ali mi je proslog leta upao lopov u kucu..I  u istom kraju živim. I ne  radi se o tome da je ovo bilo reakcija  tipa -ili ja, ili on- nego se radi o tome da kad se NAGLO trgnes iz DUBOKOG SNA;  bunovan si, reakcije ti nisu onakve, kakve bi bile da si pri sebi. Dakle, ajde, stvarno i budi objektivan , i priznaj da je covek kad skoči iz sna-NEURAČUNLJIV. Da je bio budan i pri sebi ,verovatno ne bi toliko drastično reagovao. Dakle,da prevedem na srpski, Bogoski je kriv što se branio od lopova,  kriv je što je PROBUĐEN iz sna, kriv je što je bio NEURAČUNLJIV i BUNOVAN , kad je skoćio iz tog sna, kriv je jer je u tom trenutku bio upao u  neracionalan, STRAH, i neracionalno, instiktivno, reagovao. A reagovao je instiktivno, zato jer, kad se probudio NAGLO iz DUBOKOG sna, on NIKAKO  NIJE mogao da reaguje racionalno!!

I drugo, MNOGO VAZNIJE!!Rekoh, prošlog leta mi je upao u  kuću neki dripac.Na svu sreću, sve je dobro prošlo, jer je bio uplašen, pa pobegao.Medjutim,odgovorno tvrdim, da bih bez razmišljanja, nasrnula i uradila sve što moram ,pa i ono najgore, bagri koja  bi mi upala, jer  ,NE ŽELIM DA  ČEKAM  DA ŠLJAM  POBIJE MOJU PORODICU. A ti, kao da živiš u nekoj kutiji, nemaš pojma šta se radi, kad ovako pričaš.Ti im slobodno ponudi kolače i kiselu vodu, kad upadnu tebi u kuću.


Gost

#1002 Re:

2013-05-25 18:19:39

#5: different -

za tragican ishod je kriv provaslnik, a ne sasko. na stranu njegova predjasnja dela il nedela-zatekao je provalnika u svom stanu. na njegovom mestiu i ja bih ga resio na isti nacin

 

Dragana

#1057 Re:

2013-05-25 21:41:26

#5: different -

Razbojništvo je rizičan posao i treba da budu svesni toga kad upadnu noću u nečiju kuću. Šta je čovek trebao da uradi? Da sačeka da mu pobije porodicu i njega? Ko zna koliko je još života spasao ovim Da je prva žrtva u Ivanči uspela da se odbrani i ubije onog monstruma , vi bi bili za to da sedi u zatvoru?

nislija

#1059 Re:

2013-05-25 21:47:09

#5: different -

usao je u tudji dom da ukrade, ubije ili ko zna sta, nismo ovce da cekamo da se vukovi smiluju, tu nema sta da se razmislja, ako razmisljas tvoje dete moze biti ubijeno, svako ima pravo na odbranu i tacka


Gost

#1072 Re:

2013-05-25 23:49:02

#5: different -

Alooooo...a šta je dotični gopspodin radio u njegovom stanu ?!...pa trebao je da ga iseče na šnicle...a ne samo 5 x. Potpuno podržavam promenu besmislenih zakona.....


Gost

#1082 Re:

2013-05-26 05:48:04

#5: different -

Pa vidi prijatelju, onda cu ja doci kod tebe kuci da te orobim, ali moras da mi obecas da moje neprikosnoveno pravo na zivot nece biti pod znakom pitanja ili, ne daj Boze, ugrozeno.


Gost

#1084 Re:

2013-05-26 05:59:02

#5: different -

nadam se da ce neko uci u tvojoj kuci tebe veze za sto a tvoju familiu pojebe skros od malo do veliko!!!


Gost

#1101 Re: different

2013-05-26 09:17:22

#5: different -  

 

zelim ti da se i ti suocis jedne noci kod tebe sa jednim takvim provalnikom. kako bi ti reagovao?
Marinski

#1107 Re:

2013-05-26 09:55:26

#5: different -

Neprikosnoveno je i pravo na privatnu svojinu, a podjednako je neprikosnoveno i pravo na život napadnutog i njegove žene i deteta. U trenutku kad provalnik upadne u kuću vlasnik ne može znati da li je on naoružan ili nije, da li ga namerava povrediti ili ne... Čovek je pucao u samoodbrani štiteći veće dobro - tri ljudska života i svoju imovinu. Žao mi je, al' ne delim saosećanje sa hajducima, jer takve se "tragične" situacije (pod tim podrazumevam pljačke, razbojništva i provale) svima nama mogu dogoditi. Pravo na život neprikosnoveno je u meri u kojoj taj koji se na njega poziva ne ugrožava živote drugih.

Nikola

#1118 Re:

2013-05-26 10:27:39

#5: different -  

 

Vrlo objektivno i posmatramo. Incident je izazvao covek koji je u sred noci upao u tudju kucu i samim tim ugrozio Saska i citavu njegovu porodicu. On i samo on snosi odgovornost za sboju sudbinu. Sasko je heroj i umesto zatvora treba da dobije orden, zakon je tu da stiti postene ljude a ne kriminalce. Nazlost u Srbiji je to naopako.
More than yours different

#1136 Re:

2013-05-26 12:19:58

#5: different -

evo od nas 12000 trenutno potpisanih sta mislite koliko nas ga licno poznaje, poenta price je dokle ce u ovoj zemlji da se trpi i da strada pojedinac ni kriv ni duzan, covek mu je usao u kucu u sred noci, sta da je bio drugi ishod, treba bre kao ameri da usvojimo zakon da niko ne sme da ti kroci na posed a ne da razmisljam da li ce mi neko uci u stan tako sto ce da zakaci kuku za terasu....motike u ruke, dosta je bilo!!


Gost

#1177 Re:

2013-05-26 15:34:18

#5: different -

Diferent... kada si tako fin covek ostavi adresu da ostale barabe lepo dodju kod tebe, jer kod tebe mozda dobiju i meze.A mozda ih i ponudis sa zenom.Pa onda ga lepo prijavis policiji a baraba dobije i 51. prijavu,pa nastavi tako dalje kod svih koji dele tvoje misljenje a on samo nastavi da nize prijave.Nemoj da se sekiras ima tih baraba koliko zelis, samo ostavi adresu.Ne razumem pametnjakovice koji brane takve barabe kojima nista sveto nije...

Defender

#1196 Re:

2013-05-26 18:28:29

#5: different -

Koliko ti placaju za ovo sto radis? Retoricko pitanje!!


Gost

#1206 Re:

2013-05-26 20:08:36

#5: different -

Znas li ti sta si napisao.Lopov mu usao u kucu.Sta je trebao da ceka da ih pobije.

AC/DC

#1207 Re:

2013-05-26 20:11:10

#5: different -

Decko da nisi i ti neki..... pa branis provalnika.Da ti nekoo upadne u kucu sta bi uradio???

P.S. Svakom od nas je zao ljudskog zivota ali se ne sme dozvoliti da trune u zatvoru..

Vaga

#1282 Re:

2013-05-27 06:25:22

#5: different -

Pravo na zivot ovog provalnika je lako moglo da ugrozi pravo nazivot Saskove zene i deteta. Da li bi ti u slucaju takve tragedije pisao ovakve komentare?

Marija

#1301 Re:

2013-05-27 06:37:50

#5: different -

Ja ne poznajem coveka,ali mu dajem svu podrsku, jer sam sigurna da bi svi u takvoj situaciji uradili isto sto i on. Zivot njegovog deteta je bio ugrozen,naravno da u tom trenutku nije razmisljao o posledicama. Bas me zanima sta bi ti uradio...mozda bi primenio psihoanalizu,dok on mlatara srafcigerom,a dete ti vristi izbezumljeno...aj,'leba ti,ostavi se tih prica i ne izigravaj majku Terezu.


Gost

#1311 Re:

2013-05-27 06:43:00

#5: different -

pa najbolje da je Sasko prvo pozeleo provalniku dobrodoslicu pa ga onda pitao sta zeli da im uradi, samo da ih opljacka ili da ih ubije ili siluje, pa tek onda da se covek brani.... zato sto nam je ovakav zakon, lopovi i haraju po kucama, znaju da im niko nista nemoze. da je zakon drugaciji, sigurno bi bilo manje kriminala. dok nekoga nesto ne zadesi ne moze ni da zna kako bi postupio ali znam da smo svi mi koji imamo porodice, decu, spremni na sve da ih zastitimo jer nema ko drugi. jeste, zivot je dragocen, svaciji, pa to prvo treba da ima na umu onaj koji je dosao u tudju kucu da ugrozi tudji zivot, u ovom slucaju zivot Saska i njegove porodice.

Sloboda za Saska

Velibor

#1500 Re:

2013-05-27 08:38:02

#5: different -

Predpostavljam, po vama je trebao da mu skuva kaficu, dok je bitanga isukala nož i tako u njegovoj privatnoj imovini,ugrozila život njegove porodice.Novinari kažu, da bi u Americi, ovaj čovek momentalno bio oslobođen, zato što je branio svoju imovinu.

Nikola

#1520 Re:

2013-05-27 08:49:52

#5: different -

Vidim da toliko volite da mlatite, recite mi, da li je njemu i njegovoj porodici bio ugrozen zivot ? Teoretski jeste, i zato je imao pravo braniti se na svaki moguci nacin, jer je u njegovoj glavi prijetnja bila veca od nanesenog zla. Procitaj po nesto, i ne prosipaj ono sto ne znas !


Gost

#1563 Re:

2013-05-27 09:09:02

#5: different -

Ne filozofirajte, nije ovo neka poema pa da pisemo, ovo je, na zalost stvaran zivot. Po Vama ovo je eci peci pec? Vi bi da budete, a i ne bi!! Postoje zakoni koje pisu ljudi i za dobro i za zlo, koji vagaju delo, a najvredniji je zastititi zivot, sopstveni ili neciji.!!!

Blob

#1611 Re:

2013-05-27 09:32:17

#5: different - Da li je trebao da ga ljubazno zamoli da izađe napolje i ne ubije sve ukućane? U zakonu stoji da je kriv za ubistvo, tu nema sumnje. To što zakon štiti kriminalce, to je druga stvar. Poenta priče je da čovek bar treba da se oseća sigurno u svom domu. Desila se slična situacija gde je provalnik pretio pištoljem da će ubiti dete, ukoliko mu se ne daju sve vrednosti iz kuće... igrom slučaja se dete otrgne, otac zgrabi pištolj, i naravno, ubije provalnika. Zatim ode u zatvor. Užas. Da li biste Vi birali između svog, ili života vašeg deteta, i života nekog kriminalca? Mnogo smo postali tolerantni na kriminal. Zakon čoveka razlikuje od životinje, a naš i nije baš neki...

 

Zivorad

#1680 Re:

2013-05-27 10:07:55

#5: different - A sta je trebao da radi? Da ceka da ga izbode srafcigerom??? Kakvo je to bolesno razmisljanje???

 


Gost

#1751 Re: pa on covece ulazi u njegov STAN

2013-05-27 10:55:31

tottaly different

#1800 Re:

2013-05-27 11:27:24

#5: different -kad bi ti takvi tipovi upali u kucu i silovali zenu pred tvojim ocima,ne znam da li bi pricao istu pricu..

Uostalom, seti se 'ZVECANSKE ULICE' !!!

moli boga da ti se to nikad ne desi,kao sto i ja molim...a za ovakve.. kad nema kranova kao u teheranu...dobar je i noz

maki

#1824 Re:

2013-05-27 11:54:08

#5: different -

Videla bih tebe da te neko napadne i pokusa da te siluje/ubije, sigurno bi samo stajao/la i rekao/la: samo ti lepo napadaj,  nema veze sto si monstrum, tvoje pravo je da zivis!

Miroslav

#1876 Re:

2013-05-27 12:41:56

#5: different -

Pa, naravno da je lopovu, narkomanu i probisvetu oduzeo zivot. A sta je trebalo?! Da mu skuva kafu, kad mu je vec upao u stan nepozvan!? Da se postidi ako nije imao i kolace uz kafu !?

 

Da ga je narkoman izbo sraficgerom, njemu bi bila olaksavajuca okolnost to sto je bio pod dejstvom psihoaktivnih supstanci i sto je imao smanjenu uracunljivost.

U ovoj zemlji je sve nenormalno - normalno. Zasticeni su alkoholicari, zasticeni su narkomani, zasticeni su cigani, zasticeni su siptari... svi osim NORMALNIH ljudi imaju svoja prava i pozivaju se na njihovo ugrozavanje. Jedino obican, normalan covek nema nikakva prava i svim nabrojenima treba da se sklanja. Pa, DOKLE ?!

Dule

#1904 Re:

2013-05-27 12:59:53

Patofna

#1933 Re:

2013-05-27 13:22:52

#5: different -

ja ne verujem sta sam sad procitala.. sta ima da ti bude zao za nekim ko ima krivicni dosije,koji je iskusan u pljackama i cemu god jos,i ko zna koliko je ljudi povredio,ubio da se ne zna??? covek je branio svoju porodicu!!!!!! sta je trebalo da pusti da ih pobije sve...

hfghf

#1953 Re different

2013-05-27 13:46:13

#5: different -

Da je ušao kod tebe i ne daj bože ubio ti dete.....pitao bih te!

to je objektivno

#2011 Re:

2013-05-27 15:06:26

#5: different -

U strahu za svoju decu glavu bih mu otkinuo. Tu ni sam sebi nisi bitan. Ko nema decu ne zna kakav je to osećaj.

gozza

#2019 Re:

2013-05-27 15:10:45

#5: different -

ja ga ne poznajem ali mislim da je divan covek i iz sveg srca sam za to da bude oslobodjen. sta je trebao da ide za provalnikom i da mu zove hitnu pomoc.

covek

#2020 Re:

2013-05-27 15:11:34

#5: different -

aj pokusaj ti da ovo posmatras objektivno. Nije ono izasao na ulicu i ubijao nasumice. Njemu so dosli u kucu u kojoj mu je bila porodica. Zar je trebao da upita lopova "izvini bi li ti nas pobio ili si doso da nas malo pokrades"...Pitanje za tebe: KAko bi ti objektivno reagirao i dali mislis da je to sto bi uradio legalno ali i ispravno?

ja

#2038 Re:

2013-05-27 15:36:46

#5: different -

Jok, trebao je da pusti da ovaj njega ubije.

dr4g0n

#2043 Re:

2013-05-27 15:40:11

#5: different -

Objektivno posmatrano - covek je branio sebe i svoju porodicu od coveka koji je usao sa namerom da ukrade i da ubije svakog ko mu se nadje na putu.

Jel bi ti gledao kako ti on ubija zenu i decu ne cineci nista zato sto bi to onda bilo lose delo?

Sumnjam da bi se cak toga i setio.


Gost

#2058 Re:

2013-05-27 16:06:41

#5: different -

Da li si ti BRE normalan ????  Po tebi bi nesrećni čovek,npr. trebao da gleda N.N. osobu kaku mu siluje (ženu,ćerku...) i da čeka policiju da ga uhapse ??? Idi i leči se DEBILU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cruser

#2085 Re:

2013-05-27 17:01:43

#5: different -

pretpostavljam da je jako tesko da objektivno prihvatis cinjenicu da je nasilnik bio u njegovoj kuci u tri sata nocu... Nesto sam citao ako recimo, u Americi posle 22h dodjes nenajavljen na privatan posed ti si uzurpator i ako ti se nesto dogodi na tudjem posedu to je pravo na mir na svojoj privatnoj svojini... Naravno da je tragedija oduzeti ljudski zivot, ali sta da je recimo provalnik sa tim istim srafcigerom povredio njega ili njegovo dete... Nema tu mnogo price, porodica je na prvom mestu, svetinja, uznemiravanje privatnog poseda o tome se takodje ne raspravlja...

ISTI_NA

#2115 Re:

2013-05-27 17:31:46

#5: different -

Zivot je neprikosnoveno pravo svima - ali na prvom mestu onome ko je u poziciji da se brani. Ovde je vise nego jasno ko je napadnut a ko se brani. Covek o kojem govoris se ne iskupljuje buducim delima za ono sto je uradio vec iza sebe ima niz dela koja nisu nastala da bi bila potencijalni alibi niti ga ona na bilo koji nacin ne amnestiraju od onoga sto je ucinio - za to amnestija nije potrebna, covek je ucinio upravo ono sto treba.

Ali sustina nije u tome i tu dolazim do mesta na kojem se na zalost mnogi izlupetaju slepo forsirajuci svake razumne osnove lisena "neprikosnovena prava" i potpuno od svake ljudskosti i razuma otudjenu "objektivnost". Niko ne moze da dokaze sta se tacno desilo ali neke stvari su po svemu sudeci van svake razumne sumnje: provalnik ubijen pri upadu u porodicnu kucu. Jel treba tu jos nesto da se finesira? U svakoj normalnoj drzavi gde se neprikosnovena ljudska prava osobe mnogo temeljnije postuju nego u Srbiji o ovom dogadjaju se malte ne ne bi ni culo a kamoli polemisalo na sva usta... Tvoje pravo je da iznosis "drugacije" misljenje ako nemas cime drugim da se istaknes od ostalih ali verujem da bi ga ispustio kao par usranih gatja kada bi tebi u rodjenoj kuci, dok tvoja porodica spava na oci izleteo neki majmun sa srafcigerom u ruci koji sigurno nije dosao da pritegne shrafove na visecim elementima i zameni gumicu na chesmi...

Jel pitas sebe sta je ovaj pavijan radio u covekovoj kuci? Ti sad mozes sebi da priustis takav luksuz ali kad si glava porodice i brines se o njoj kao i svaki normalan covek nemas ti vremena a ni nagona da analiziras pobude totalnog stranca sa hladnim oruzijem u tvojoj kuci...

Zakon koji stimulise ovaj narkomanski olos treba pod hitno da se promeni pa da vidish kako se bagra deset puta razmislja da li da upadne na privatni posed cak i ako ga strpljivo snima duze vreme i prilicno je sigurna da li je posed prazan ili ne, kamo li na blef... I sad mi treba da oplakujemo izbusheno pravo na zivot ovog krimosa... ma ajde ne serendajte...

9R94

#2144 Re:

2013-05-27 18:28:28

#5: different -

taj i nema prava na život jer je narkomančina raspala koja je iza sebe imala preko 50 krivičnih dela, a Saša je branio ono što je celoga života stvarao- svoju porodicu i imovinu

klinja

#2149 Re: ss

2013-05-27 18:32:20

#5: different -

Alo covece, sta tebi da je uso provalnik u kucu, ti bi ga mirno gledao dok te krade, ne daj boze, ubija tvoju porodicu? ajde kazi ti meni gde je tu ZAKON!? Samoodbrana mora da se donese kao u svim zemljama.

Milica

#2154 Re:

2013-05-27 18:38:55

#5: different -

Jeste, potpuno ste u pravu, pravo na život je neprikosnoveno. Zato je čovek i ubio provalnika, jer je želeo da sačuva život ljudi koji su mu ipak bitniji od običnog kriminalca koji je bio pretnja njegovoj porodici.


Gost

#2218 Re:

2013-05-27 20:11:56

#5: different -

duvaj kurac sta si dolazio ako ne podrzavas coveka!

Re-tard

#2276 Re:

2013-05-27 22:03:09

#5: different -

Nadam se da ce tebi neki drogirani manijak provaliti u kucu kad si tu sa porodicom pa ti radi sta hoces,samo nemoj zaboraviti na njegovo pravo na zivot.

BLAGOJA

#2338 od BAC

2013-05-28 05:52:18

#5: different -

JA SE SLAZEM U POTPUNOSTI STOBOM ALI DAJ MI JEDNO OBJASNI STA BI TI URADIO UKOLIKO DA NEDA BOG TVOJA PORODICA BI SE NASLA U VAKVOJ OPASNOSTI???????SVAKO BICE NA OVOJ PLANETI INSTIKTIVNO BI REAGOVALO U SLUCAJU OPASNOSTI AKO SE NESLAZES DAJ POJASNI SVIMA !!ZASTOOOOO??????

click

#2376 Re:

2013-05-28 07:16:16

#5: different -

Daj ne lupaj, taj ako je mario za svoj zivot ne bi se drogirao (jedan zivot) i upadao u tudji stan (drugi zivot), eto vec je sam sebi 2 oduzeo


Gost

#2393 Re:

2013-05-28 07:51:09

#5: different -

on se branio! velika je razlika

don kihot

#2406 Re:

2013-05-28 08:49:32

#5: different -

Mislim da Vi ovu situaciju ne posmatrate objektivno! Pretpostavljam da ovim komentarom podrazumevate da je Sasko trebalo da pusti da se provalnik izivljava nad njegovom zenom i detetom? Da li vi uopste mozete da pretpostavite koliki je strah u coveku kad mu neki razbojnik udje u kucu u kojoj mu je cela porodica? Pretpostavljam da bi Vi bili sasvim pribrani i cenili zivot razbojnika vise nego zivot Vaseg deteta :)


Gost

#2411 Re: zivot je neprikosnoven svima.

2013-05-28 09:00:00

#5: different -  

 Da li to znaci da treba cekati da manijak pod dejstvom koje cega ubije dete, zenu.... pa da onda novine pisu o tregediji?

Mislim da je sasko uradio jedino sto je mogao i reagovao je instiktivnom principu, i da je srece da svi reagujemo slicno, mnogi tzv "krimosi" bi dva put razmislili sta rade.

Ovako tamo neka baraba Dunjic, bije, preti, puca i nikom nista.

Isto vazi za "vrlog" Misica i Kovacevica kojima se sve tolerise, ZASTO???

 

Aleksandar

#2435 Re:

2013-05-28 11:04:14

#5: different -

Tacno je da je pravo na zivot neprikosnoveno, ali i pravo na miran zivot je neprikosnoveno, zasto je onda provalnik povredio pravo coveka da u miru uziva sa svojom porodicom? I ako zastitimo jednog provalnika, dali to znaci da ce ih biti manje?

Ne, mislim da ce ih biti vise i da ce samo posteni ljudi stradati, a provalnici, narkomani, kriminalci i ostala bagra bice jos bezobrazniji jer ih zakon stiti.

Nije dzaba u Americi zakon regulisao pravo privatnog poseda, zasto se samoodbrana u privatnom posedu mora dokazivati?

Evidentno je, covek je provalio i ugrozio sigurnost porodice, i ja bih tako reagovao da zastitim svoju porodicu, a kakav bi ishod bio, to ne znam.

Zao mi je sto je ishod kod Saska bio takav, stradao je jedan mlad covek, ali drustvo i zakonodavce treba pitati zasto jedan visestruki provalnik i narkoman nije bio adekvatno nadgledan, lecen i saniran od strane naseg drustva i sistema, a ne treba pitati coveka zasto je branio svoju porodicu, jer je to bezobrazluk, isti kao i bezobrazluk provalnika, narkomana, kriminalca...


Gost

#2452 Re:МИСЛИШ????

2013-05-28 12:00:50

#5: different -

ОБЈЕКТИВНО ДА ЈЕ ТЕБИ ТАКО ПРОВАЛИО У КУЋУ И ДА ТИ ЈЕ ТАЈ, НЕ ДАЈ БОЖЕ, УБИО НЕКОГ ОД ПОРОДИЦЕ И ТИ БИ ТАКО ОБЈЕКТИВНО ЊЕМУ ОПРОСТИО ШТО ЈЕ НЕКОМ ТВОМ ОДУЗЕО ПРАВО НА ЖИВОТ И ТИ ГА НЕ БИ УБИО У САМООДБРАНИ??????

semtex

#2584 Re:

2013-05-28 22:41:53

#5: different -

A Sasko po tebi nema pravo na zastitu svog zivota,porodice i privatne svojine?Nije ga u njegovoj kuci izbo vec u svojoj u koju mu je upao tako sto je vec pocinio jedno krivicno delo!!!

jelena ristic iz kanade

#2595 Re:

2013-05-29 02:29:36

#5: different -

ni ime nemas prijatelju "different" ....znaci ti podrzavas kriminal!!!! Da li Sasko, njegova zena i dete imaju pravo na zivot???? mozda je trebalo da pusti tog majmuna Vladu da ih sve ubije...kakvu bi onda presudu ti dao Vladi???? Srasno me zanima tvoj "patriotski" odgovor

jelena ristic iz kanade

 

Ханибал

#2621 Re:

2013-05-29 05:57:04

#5: different -

Све је то лепо и тачно, али... шта да је теби неки кримиланац упао у кућу и деси се да га убијеш?
Не знам баш...

Realista

#2650 Re:

2013-05-29 06:45:19

#5: different -

Potpuno se slažem da je pravo na život neprikosnoveno, kao i pravo na život Saška i njegove porodice. Verujem da provalnik sa tako "dobrim" pedigreom (50 raznih dela) nebi mnogo razmišljao o tom pravu. Da je situacija završena sa obrnutim ishodom provalnik bi otišao u zatvor, odležao par godina, uz dobro vladanje izašao brzo i opet počinio isto delo. E, u tome je razlika između njega i Saška! Provalniku su razna dela postala zanimanje, a Sašku je taj nesrećan slučaj "NAMETNUT". Provalniku bi to bio još jedan plus u srodnim krugovima, a Sašku je to strašna situacija koja će ga proganjati ceo život. Mislim da se sve to treba uzeti u obzir. Pošto je prekinut jedan ljudski život istraga mora da se sprovede, ali bi konačan ishod trebala da bude SLOBODA.

Protivim se svima koji misle da mogu oduzeti nečiji život i da zato ne odgovaraju, izuzev kada učinjeno delo nije moglo biti izbegnuto, a težina učinjenog dela nije veća od opasnosti koja je pretila!

Brano

#2665 Re:

2013-05-29 07:08:58

#5: different -

Provalnik je sam sebi oduzeo zivot. Kada kreneš u takvu "operaciju", sigurno znaš ta je i smrt jedna od opcija. I pored toga, on je prihvatio rizik i odlučio da pokuša. Rizikovao je i izgubio (izuzetno mi je žao što svoj život nije više cenio). Ne vidim zašto bi iko drugi ko nije svojom voljom ušao u sve to morao da deli posledice njegovog rizika.

Bezumni ljudi

#2696 Re:

2013-05-29 08:10:47

#5: different -

Mnogo si mi ti pametan. Nadam se da će biti u toj situaciji pa da vidimo šta ćeš ti da uradiš. Komentar ti je imbecilan, krajne. 
Ja ne znam ovog čoveka. I da je bio najveće đubre na svetu je nebitno već je bitno da je u datom trenutku i situaciji postupio ispravno i ne zaslužuje da sedi u zatvoru a još manje da bude osuđen.

Gost25861

#2795 Re:

2013-05-29 11:30:36

#5: different - da, pravo na zivot je neprikosnoveno a taj covek koji je u njegov stan upao ugrozio je pravo na zivot i Saska i njegove porodice. I dok bude zakon ovakav kakav jeste, da brani kriminalce, oni ce konstantno ugrozavati svacije pravo na zivot. Sve govori to da porodica provalnika nije htela da goni Saska zbog ubistva. Cak i oni mogu da zazmure na tragicni ishod.

 

ISTI

#2886 Re:

2013-05-29 18:04:48

#5: different -

svaka cast drukaciji, ne znam da li imate dece, ja imam dvojicu sinova od 5 i 3 godine i mogu da zamislim situaciju da se to meni desi. Verujem da mi strah za njih ne bi dozvolio da stedim uljeza u toj situaciji. Ako su navodi medija tacni da se dogadjaj tako odvijao i uzimajuci u obzir biografije oba ucesnika ove nesrece dodao bih na Vasu konstataciju da je pravo na zivot neprikosnoveno svima da je i pravo na zastitu svoje dece na svom ognjistu najvaznije i "najneprikosnovanije" pravo svakog coveka. OVAJ COVEK NE BI TREBAO DA LEZI NI ISTRAGU.


Gost

#2887 Re: Branka

2013-05-29 18:09:59

#5: different -  

Da, tragicno je sto je Sasko drugom coveku oduzeo zivot, ali to je ucinio u samoodbrani. Vasa tvrdnja zvuci prilicno recitativno. Da li mozete da objasnite kako covek koji je napadnut, cija je porodica usred noci napadnuta od strane razbojnika koji mu je u sred noci sa srafcigerom upao u stan, dakle, kako covek u trenutku napada na sebe i porodicu moze da odmerava, misli i procenjuje gde je granica nuzne odbrane? Ima li napadnuti covek u toj situaciji za to vremana da li se nalazi u takvom priholoskom stanju? Pa, to bi jedva uspelo profesionalnom policajcu. Pokusajte da zamislite da se to vama desilo. Ne verujem da vam u tom slucaju komentar bio tako hladan, nesaosecajan i klisetiran. I nemojte drugima prebacivati neobjektivnost u prosudjivanju jer ste upravo vi pokazali da ste pri izricanju svog suda potpuno ignorisali objektivne okolnosti u kojima se ovo odigralo.


Gost

#2888 Re:

2013-05-29 18:15:14

#5: different -  

Pa, evo, recite vi, "different", kako biste vi postupili u situaciji u kojoj je bio Sasko? Ovo sto izgovoriste - potpuno je isprazno, i pritom, cinjenicno netacno, parolastvo.


Gost

#2943 Re:

2013-05-29 21:08:56

#5: different -

MA DAJ NEMOJ VISE PISATI. SAMO NERVIRAS POSTENE I CASNE LJUDE. O TRAGICNOM ISHODU I LOPOV BI RAZMISLJAO DA POSTOJI ZAKON I TO AMERICKI. NIKO KO IMA I MALO SOLI U GLAVI NEZELI DA UBIJE. IPAK AKO IMATE DETE SVE SE TO MENJA. KO UGROZI MOJU PORODICU SNOSI POSLEDICE. KO MOZE DA ZNA KAKVE SU NAMERE LOPOVA-NARKOMANA. BUDI TI OBJEKTIVAN????

 

Vesna

#2995 Re:

2013-05-30 02:26:21

#5: different -  

 U normalnoj zemlji kada neko udje na Vas posed Vi  imate pravo da se branite .Zar je trebao da dopusti da mu mozda ubije porodicu?Onda bi se pitali kakav je otac ,suprug .Srbijo hitno promeni krivicni zakon.Sloboda coveku koji je branio svoj dom,svoju porodicu

ne lopovi

#3077 Re:

2013-05-30 18:12:51

#5: different -

Nema sta da trazi lopov u bilo cijoj kuci ! Pravo na samoodbranu zakonski treba da ima  svako , bez ikakvih sankcija !


Gost

#3098 Re:

2013-05-30 20:41:04

#5: different -

Moguće je biti o

SUPERMENKA

#3106 Re: Ljudi osvestite se ovo nije sala!!!

2013-05-30 23:03:04

#5: different -

Kada je  Sara Mekinli (18), samohrana majka iz Oklahome u novogodišnjoj noći ubila provalnika puskom, braneci svog sina, ona je  stekla status heroja u Sjedinjenim Državama,  a u zemlji Srbiji ljudi koji brane sebe i svoje najmilije leze po zatvorima dok se kriminalci setkaju mirno i provaljuju... E to je ironija!!! Da, zivot je svetinja- slazem se , ali neki prosto i ne zasluzuju da zive!!! Alo ljudi zar vam slucaj u Velikoj Ivanci nije bio dovoljan, pa odmah posle ovog slucaja sa Saskom, sta se desilo sa staricom u Ljigu???? Takvima kao sto je bio  provalnik u kuci porodice Bogeski i jos mnogima slicni njemu  treba da se stane na put sto pre!!! Vecina nas posle ovakvih desavanja ne moze mirno ni da spava...pre nekoliko meseci je bio slucaj u Velikoj Ivanci, pre nedelju dana je bila na meti porodica Bogeski, odmah posle starica u Ljigu..i jos mnogo drugih slucajeva....Danas oni a sutra mozda i neko od nas, ne daj Boze...ljudi ovo nije za zezanje... Ustaniimo svi na noge jer ovo ne moze ostati na ovome!!! ZA PROMENU ZAKONA I ZA SASKOVU SLOBODU !!!!!


kina

#3149 Re:

2013-05-31 16:56:09

nažalost ova država štiti lopove


Gost

#3153 Re:

2013-05-31 17:19:46

#5: different -

nema pravo na život onaj koji je spreman da uništi nekog drugog. zbog takvih stavova se ološ i osilila. da znaju da ih u lopovluku može dočekati domaćin koji brani svoju porodicu - teže bi se odlučivali na takve poteze.


Gost

#3159 Re:

2013-05-31 18:34:08

#5: different -

Da li mislis da je on srecan sto je drugome oduzeo zivot? Pa taj covek ce robijati ceo zivot-SVOJOJ SAVESTI! Ali ne treba praviti jos vecu stetu od one koja je vec nacinjena i zatvoriti ga, a zenu i malo dete ostaviti da se same snalaze. To je veca steta, samim tim sto ce njegovo dete u tom slucaju odrastati kao osteceno ni krivo ni duzno, zar ne? I to je jos jedan unisten zivot.... O njegovom i zeninom da i ne govorim! To ne moze da se zove pravda NIKAKO.

Ivan

#3185 Re:

2013-06-01 08:51:54

#5: different -

Tvoj stan je tvoja teritorija. Ako ti neko sa srafcigerom upada u pola noci sta ces drugo da uradis nego da probas da se branis? Ali to je vec receno 1000 puta. Meni tog sakuplaca krivicnih dela nije zao. Ni malo. Nepismen si, takodje.

luda kuca

#3217 Re:

2013-06-01 18:00:23

#5: different -

da, pravo na zivot je neprikosnoveno, ali znaj da su mogla da budu ugasena tri zivota jer lopov je imao srafciger i bio je otkriven - stavi se u tu situaciju - da li bi ti branio porodicu ili bi pustio da vas poubija???!!!!!!!???radi se o coveku koji se drogira i koji je spreman na sve - postoji nuzna odbrana koja je nazalost tesko dokaziva i ovim zelimo da pokrenemo da se zakon promeni


Gost

#3221 Re:

2013-06-01 20:49:51

#5: different -

Kako mozes da das ovakav komentar. Pored tog prava na zivot postoji i pravo na privatnost, sigurnost i udobnost koje ti tvoj dom pruza. Sta je trebalo da uradi-da ceka da provalnik zapuca i ubije nekoga od njegovih pa onda da odgovori.

Beba

#3240 Re: ...

2013-06-02 11:57:06

#5: differen

Ma da. Trebalo je da ceka da ovaj puca na nekog od njih, i onda da se brani, ako je u stanju. Nema on sta da trazi na privatnom posedu, kao i oni narkomani sto vrsljaju nocu po kucama, a sto je sve ucestalije u mom naselju. Ljudi su preplaseni. Sta da su se probudili  u nezgodnom trenutku, koji minut pre...

DIDA

#3263 rrrrrrrrrrrr

2013-06-03 07:17:01

NE MOGU BA VERUJEM STA CITAN  EVO DA VAM POZELIM DA BUDETE U ISTOJ SITUACIJI I DA VIDIMMO CIJE PRAVO NA ZIVOT CE TE CUVATI I TAKVOM TRENUTKU MA COVECE STA CE NEKO U MOJU KUCU NOCU I SA IGLOM  I DALI U TIM TRENUCIMA ZNATE NASTA JE SPREMAN  NEPOZVANI GOST ALOOOOO ZIVOTINJA INSTIKTOM BRANI POTOMSTVO  STA HOCETE OD COVEKA KOJI BRANI SVOJE DETE DA RAZMISLJA CEKA STA DA CEKA DALI CE MU NEKO UBITI DETE ILI ODNETI TELEVIZOR  E VI TO KAD VAM SE DESI TAKO URADITE PA SE JAVITE  I DAJTE PRIMER  SRAMOTA#5: different -

 


Gost

#3273 Re:

2013-06-03 13:37:19

#5: different -

Jedino si ti objektivan...pravo na život svima, slažem se, kao i zaštita istog tog života na koji imaš pravo.Razmisli???

Caka

#3285

2013-06-04 13:53:29

Ma trebao je da dopusti da pobije sve njih u kuci i ovaj bi opet bio na slobodi i uradio jos dosta takvih dela. Sramota..... Ljudi aman, jedno je kada namerno i svesno oduzmete nekome zivot, ovo je slucaj kada se branis u svom sopstvenom domu. Aman

Slucani posetilac

#3313 Re:

2013-06-05 13:33:33

#5: different -

Nadam se da nikada neces biti u situaciji u kojoj se nasao ovaj covek braneci svoju porodicu i dom, a za Sasaka Bogeskog sam prvi put cuo sada kada se ova tragedija desila. Kako navodis "da je pravo na zivot neprikosnoveno, svima" trebao bi bar da predpostavis da bi provalnik Vlada Mandic, koji iza sebe ima 50 krivicnih prijava, da je imao priliku verovatno povredio i ubio mozda i celu porodicu Bogeski.

U drzavama koje su danas nosioci modernog i humanog drustva, cinjenica da je jedna osoba ubila drugu slucajno, tj. ucinio ubistvo iz nehata, braneci svoj dom i svoju porodicu nikada nebi bila tretirana kao sto se kod nas tretira, a koje su nosioci danasnje shvatanja prava na zivot.

Ovako napisana poruka kao sto je tvoja, je u najmanju ruku nehumana i bez trunke saosecanja prema onome dobrom u coveku i deluje kao da ju je napisala nekakva masina, a ne ljudsko bice.

 


Gost

#3347 Re:

2013-06-05 20:12:54

 

#5: different -

Tacno tako, pravo na zivot je neprikosnoveno i apsolutno ali svako apsolutno pravo je ograniceno (posto zivimo u ljudskim zajednicama) pravima drugih ljudi. Desilo se sto se desilo, jedan zivot je nazalost ugasen ali... Jesi li siguran da ne bi bilo ugaseno tri zivota da nije bio ovakav ishod? Svako ima pravo na zivot ali niko nema prava da ugrozava prava drugih ljudi a da se poziva na svoje pravo. Sta treba da me neko napadne i ubije a ja cu da razmisljam kako on ima prava na zivot vise nego ja pa se necu braniti?

bez_ trollovanja_ molim

#3351 Re:

2013-06-05 20:30:29

#5: different -

Kad ti u gluvo doba upadne kriminalac a pri tom imas porodicu pitacu te onda za tvoje mudrovanje. Postoji nesto sto se zove instinkt, to se tesko kontrolise. Nije Sasko mogao da zna da li mu ovaj zeli smrt ili ne. Cinjenica je da su se kockice slozile u Saskovu korist: upad u privatni posed, gluvo doba noci, zena i dete...Treba da bude pusten, da ne pominjem sto time sto se prolongira njegovo tamnicenje se salje strasno losa slika da zapravo vlast stiti kriminalce i oslobadja ih a normalne i postene ljude ( Sasko je mogao biti bilo ko od nas) kaznjava.

Гаги

#3377

2013-06-06 08:28:51

#5: different -

Потпуно се слажем са тобом. Неприкосновено право на живот су имали сви који су убијени, од стране разбојника на задатку, као обезбеђење у банкама, полицајци обични људи у својим домовима. е између ових и разбојника морамо направити разлику да би били морално друштво што сада нисмо.


Gost

#3412 Re: Sani

2013-06-07 10:21:08

#5: different -

Da slazem se da coveku niko nema pravo da oduzme zivot zato sto mu je zivot dao Bog, bez obzira dali je kriminalac ili miran i pitom covek, ali mi ovde nepricamo o ubistvu u nameri iz mrznje ili koristoljublja, nego o slucajnom ubistvu od straha u samoodbrani i zasticavanju prvenstveno svoje porodice a zatim i samog privatnog poseda. Ja Saska i njegovu porodicu licno nepoznajem, ali poznajem i sluzim Bogu kome i njegova porodica na celu sa njim sluze i znam da mu je dovoljno to sto na srcu nosi zivot jednog coveka, i da je ovaj nas zakon nepravedan. Sasko treba da se pusti na slobodu.


Gost

#3440 Re:

2013-06-09 18:18:51

#5: different -

To moze i tebi da se desi.

"jevropljan"

#3453 Re: ?????

2013-06-11 22:37:35

#5: different -

zar i Saskova prordica nema neprikosnoveno pravo na zivot??


Gost

#3507 Re: A sta, ti si kao objektivan?!?!? Ne tropaj!!!

2013-07-02 13:38:28

#5: different -

Ma, majke ti!

A sta je trebao da uradi Sasko, da mu napravi sendvic i skuva kafu, pa da mu onda kaze: "Biraj sta ces da nosis iz kuce, i koga ces da napastvujes, cerku ili zenu ili mozda, dragi lopove, hoces obe?"

Ma daj, covece! Ne tropaj, sto bi rekle Nislije!!! TI - sagledaj stvari objektivno!

Svetlana Popovic

Nis

dada

#3556 Re:

2014-04-23 00:11:04

#5: different -

nije mi jasno zasto neko upada u tudje kuce i napada ljude u njihovoj kuci?!?i jos ti jadni ljudi ispadnu krivi..a kriminalci ce da prodju sa narukvicom,a mi jadni smrtnici sa pritvorom..BRUKAA!!!

 

jagodica bobica

#3560 Re:

2014-04-28 00:08:52

#5: different - moj zivot su moja deca, a ceo zivot sam stvarao to sto imam, ko pipne moje, pipnuo je i moj zivot, a zivot cu braniti, voleo bih tebe da vidim u takvoj situaciji


Gost

#3598 Re:

2015-09-01 20:03:07

#5: different -  

 Objektivno,svako ko ti provali u kucu trebao bi da se unapred pripremi da moze i da nastrada.Kod mene je pre 4 godine usao lik kroz prozor , verovatno misleci da nema nikog kuci .Kad sam zavrsio sa njim morao sam ga izneti iz kuce na ulicu i bacio sam ga u kanal.Sta je bilo sa bolidom kasnije nemam pojma niti me interesuje.Jebes drzavu ako ne mogu da branim svoju imovinu i pre svega porodicu.A pre svega kriminalaca i politicara mi nije zao kakva god sudbina da ih zadesi...