Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Quoted post


Gost

#22 Re: jedan od solunaca

2013-11-20 17:46

#21: jedan od solunaca - jedan od solunaca

svaka cast! ovo treba da se stavi na papir pa pismo ministru!i jos da se doda da bi trebalo da provere kolika je prolaznost na odredjenim ispitima!!!

Odgovori

veciti student xaxa

#588 Re: Re: jedan od solunaca

2013-12-26 07:57:38

#22: - Re: jedan od solunaca

I ja sam sa filOloskog... i mislim da jedino mi koji smo sa odredjenih katedri mozemo da razumemo sta se desava tamo (realno, neke katedre imaju prilican uspeh i dobru prolaznost). Mojim roditeljima i dalje nije jasno kako to da sam imala aps. staz od 6 meseci (!!!) i kako to da imamo samo 5 rokova... Sad ih ima navodno 6, ali su spojeni 3x2 i to tako da se samo na papiru vidi da ima 6. Decembarski rok do ove godine na mojoj katedri nisu organizovali, zbog nedostatka prostora naravno, da bi sada rekli kako je to oduvek regularan rok! Naravno, samo za usmene ispite sa IV godine... Prost primer za stanje kod mene konkretno: koleginica je bila bolesna i isla na lecenja nekoliko meseci, dovoljno da izgubi dva roka za polaganje usmenog i da joj ostane samo poslednji rok. Kad je, sa svim dokumentima o lecenju, otisla kod tadasnjeg prodekana za nastavu (garnitura pre trenutne) i zamolila da dobije jedan rok vise, na pitanje - koji ispit Vam je ostao (fr. knj. 3) covek je odgovorio - aaa, koleginice, ja se u toj crkvi ne bih molio! Mislim da to sve govori.
Da ne pominjem cinjenicu da nemamo knjige, udzbenike... nego ucimo iz belezaka sa predavanja i, eventualno, sklepanih skripti (fotokopiranih 10ak knjiga, spojenih u spiralu bez reda i konca) i nikad nije dovoljno spremljeno...
O radu tokom studiranja tek necu da pricam, sve je vec receno...

Nadam se da ce uspeti peticija :)


Gost

#647 Re: Re: jedan od solunaca

2013-12-26 23:41:05

#22: - Re: jedan od solunaca

tacno!samo neka pogledaju koliko je prolaznost na obligacijama!!