Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Quoted post


Gost

#254

2013-12-10 15:40

Bilo bi fer da zavrsimo fakultete po zakonu po kojem smo i poceli.

Odgovori


Gost

#255 Re:

2013-12-10 16:17:10

#254: -

Upravo to. Potpisala sam peticiju ali mi nije jasno zasto se trazi samo produzenje za dve godine. Ovo je konstruktivna kritika ili sugestija...kako god. Mozda ce gospodja Tereza da bolje to objasni, ali mislim da na ovaj nacin se samo daje dobar argument onima koji su postavili ovaj rok za diplomiranje jer MI sad opet trazimo neki rok...plus svi znamo da je produzavan vec dva puta ( razlozi irelevantni za pricu). Nekako je logicnije da se peticija uoblici tako da se svim studentima koji studiraju po starom programu omoguci zavrsavanje studija bez ikakvog roka kako smo i poceli..nije bilo nikakvih ogranicenja. Ljudi su u teskim vremenima najcesce kao apsolventi, se zaposljavali da bi izdrzavali sebe, porodicu, pa neko se i razboleo,zivot je nepredvidiv...ali su se vracali i dalje se vracaju da zavrse ono sta su poceli. Sad je tu bolonja, pa taj rok i opet se trazi neki rok, dodatne dve godine. Oni koji odlucuju mogu reci "sad trazite dve, pa cete opet za te dve godine traziti dve itd.." i to ne vodi nikuda samo stres za studente.

Samo da naglasim jos jednom, ja sam u potpunosti uz sve kolege koji su pokrenuli i sve koji su potpisali ovu peticiju.