Uvođenje kaznenih mera roditeljima

Quoted post


Gost

#90

2013-12-19 08:50

Opsti je utisak da nam se stalno baca prasina u oci i da se skrece sa pravih tema i pravih krivaca. Skola nije izolovano mesto, vec je deo drustva i reflektuje ono sto se dogadja u drzavi. Prosvetni radnici nemaju nacin da se izbore sa svakodnevnim nasiljem, jer su nam vezane ruke. Roditelji odbijaju da prihvate da su im deca nasilna i vaspitno zapustena i svidja im se ideja da glavni krivac za to bude skola. Ministarstvo nas udavi sa pricom o nasilju, timovima i ostalim glupostima. Kod mene u odeljenju nema nasilja, jer ja to ne dozvoljavam. Mora da se zna ko je nastavnik, a ko ucenik.

Odgovori


Gost

#97 Re:

2013-12-20 08:39:07

#90: -

Postovana,

Ja sam komentarisala na broju 89. Nemojte me pogresno shvatiti. Ja jesam za to da predavaci treba da imaju autoritet nad decom i jesam za strogo vaspitenje dece, ali cinjenica je da ima dosta profesora koji zaboravljaju na sitnicu da rade sa decom i zanemaruju ih kao osobe. Autoritet se mora zasluziti a ne nametnuti jer se to onda naziva drugacije...To deca osecaju i tu nastaju veliki problemi. Kao i svi drugi i prosvetari ne zele da pljuju po svojim kolegama i brane ih zbog opsteg utiska i ne kazem da je vecina losa ali se u svakoj skoli jako dobro zna ko je "los" profesor ali se zmuri i cuti. Nasa deca su po cele dane u rukama svih ljudi zaposlenih u skolama i veoma mi je bidno da oni budu pod lupom takodje.

Ali za bezobrazluk i nevaspitanost dece su krivi samo RODITELJI, a nikako skola.

Pozdrav.