Uvođenje kaznenih mera roditeljima

Quoted post


Gost

#97 Re:

2013-12-20 08:39

#90: -

Postovana,

Ja sam komentarisala na broju 89. Nemojte me pogresno shvatiti. Ja jesam za to da predavaci treba da imaju autoritet nad decom i jesam za strogo vaspitenje dece, ali cinjenica je da ima dosta profesora koji zaboravljaju na sitnicu da rade sa decom i zanemaruju ih kao osobe. Autoritet se mora zasluziti a ne nametnuti jer se to onda naziva drugacije...To deca osecaju i tu nastaju veliki problemi. Kao i svi drugi i prosvetari ne zele da pljuju po svojim kolegama i brane ih zbog opsteg utiska i ne kazem da je vecina losa ali se u svakoj skoli jako dobro zna ko je "los" profesor ali se zmuri i cuti. Nasa deca su po cele dane u rukama svih ljudi zaposlenih u skolama i veoma mi je bidno da oni budu pod lupom takodje.

Ali za bezobrazluk i nevaspitanost dece su krivi samo RODITELJI, a nikako skola.

Pozdrav.

Odgovori


Gost

#114 Re: Re:

2014-01-04 20:59:55

#97: - Re:

Slažem se s vama!Majka sam dvoje dece sina (7razred) i ćerke (6 razred).Oštro osuđujem roditelje nevaspitane dece i smatram da su direktno odgovorni za ponašanje u školi i odnos prema nastavnicima.Međutim moram da primetim i to da od samog nastavnika zavisi odnos đaka prema njemu.Moja deca su imala veoma strogog nastavnika koji im je kasnije bio omiljeni nastavnik jer su kod njega pravila jasna.Nebitno je ko je čije dete(pošto živimo u maloj sredini),kakve su ocene iz drugog predmeta itd.Kod njega se na času muva ne čuje,a ono što su deca kod njega naučila znaju i dan danas i često ga pominju.

U svemu ovome deca su najugroženija da li zbog roditelja(mnogi ni ne znaju kako bi uopšte mogli da vaspitavaju vlastitu decu) ili zbog nastavnika koji prvo kasne na čas i po 20 min.,otaljigaju svoje(da li je to dete shvatilo ili nije nema veze),zakažu se navodne dopunske  nastave na koje se predmetni nastavnik ne pojavi...itd