Uvođenje kaznenih mera roditeljima

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Uvođenje kaznenih mera roditeljima


Gost

#101

2013-12-21 19:47

Mislim da će biti problem naplatiti kaznu a u zatvorima nema mesta.

Gost

#102

2013-12-21 23:13

krajnje je vreme da se pozabavimo ovim najozbiljnijim problemom.Treba zastititi decu koja su dosla u skolu da uce a ne vecito nalaziti opravdanja za one koji terorisu i njih i profesore!

Gost

#103

2013-12-23 15:10

Da bi uspeli u bilo kom zahtevu, prosvetari bi konačno morali da se slože i stanu na istu stranu nebitno na položaj koji imaju ili partiju kojoj pripadaju.
lana

#104

2013-12-24 05:18

krajnje vreme da nastavnici dobiju status službenog lica

Tanja

#105

2013-12-24 16:41

U oktobru mesecu desilo se nasilje u domu ucenika u jednom rusinskom selu i do dana danasnjeg nista nije reseno. Niko nije kaznjen ni deca nasilnici, ni direktor skole i doma posto misli da to nije nasilje,a ni upravnica doma.Nema kojoj inspekciji se nismo javljali svi rade,ali niko nista ne preduzima.Znate postoje kratkorocni i dugorocni postupci i naravno svi se opredeljuju na dugorocne postupke jer se zavrsavaju u avgustu mesecu kad svi zavrse skolovanje i onda nikom nista.Kada bi jak zakon postojao i primenjivao se kako treba svi bi se bojali i sve bi bilo uredu,a ne decu koja su nasilnici kaznjavati ukorom ili 4 iz vladanje. Trenutno prolazim kroz ovo ja i jos 2 porodice nad cijom su se decom izivljavali u domu cetvrta godina, a nasa deca imaju 15 godina i prva su godina i sada su najgori u skoli jer su javno rekli da su maltretirani,ako iko pomogne u svemu ovome verujem da ce to biti mediji,jer da nema njih niko ne bi obracao paznju na sve ovo sto se desava u skolama i domovima ucenika.

Gost

#106 Re:

2013-12-29 10:39

#76: -

Sa 15-16 godina malo mogu..Dakle, razmisljace na vreme, tj. od trenutka kad dete dobiju kao najvecu odgovornost u svom zivotu.


Gost

#107

2013-12-30 14:03

nadam se da ce biti mnogo potpisa kako bi smo uspeli pokrenuti drustvo i politicare da uticu na ovaj vid nasilja u skolama koji se uglavnom ignorise jer ne postoje adekvatne kazne kao ni zakon kohi bi mogao biti primenjivan prema maloletnim delikventima.Citao sam na netu da npr.u Engleskoj deca sa 10g.krivicno odgovaraju za najteza dela.
NATASA BG

#108

2013-12-30 22:39

Ponasanje, pa i ono nasilno, deca uce gledajuci svoje roditelje. Roditelji su odgovorni za vaspitanje svoje dece, a ne nastavnici. U potpunosti podrzavam ovu inicijativu jer je krajnje vreme da se nesto pametno uradi i po tom pitanju.

Gost

#109

2014-01-03 17:48

JA SAM POKUSALA DA SE BORIM PROTIV NASILJA U PRETSKOLSKOJ USTANOVI ,,POLETARAC,,RUMA U OŠ,,JOVAN JOVANOVIC ZMAJ I NISTA NISAM URADILA...MALTRETIRANO MI DETE MESEC DANA.PISALA SAM I INSPEKTORU ZA PROSVETU U RUMI I SVOJE DETE PREMESTILA U DRUGO ODELENJE....ODGOVOR TIMA ZA ZASTITU DECE OD NASILJA JE BIO ,,,,,,,USTANOVILI SMO DA NASILJA NIJE BILO,,,,,,,,SRAM DA IH BUDE......MOJE DETE JE MESEC DANA PSIHICKI I FIZICKI MALTRETIRANO OD STRANE NASILNE DEVOJCICE .....CITAV MESEC I NIKO NIJE REAGOVAO..............SRAMOTA.......NAPISALA SAM 12 STRANA,RAZGOVARALA SA VASPITACICOM KOJA ME VREDJALA I REKLA MI DA JOJ TAKO RAZBIJAM GRUPU.............JOS JEDNOM CU RECI SRAMOTA.........SVUGDE SAM NAISLA NA ZATVORENA VRATA.SVI CUTE I OKRECU GLAVU.....U RUMSKOJ OPSTINI SE ZATASKAVA NASILJE U SKOLAMA VEC GODINAMA UNAZAD..............U RUMI NEMATE KOME DA SE OBRATITE ZA POMOC......NIKO NE RADI SVOJ POSAO,A PRIMAJU PLATE...............DOKLE..............

Gost

#110

2014-01-03 22:47

potrebno je preduyeti nesto i ybog yaposlenih i ybog vaspitanja i obrayovanja dece.

Gost

#111

2014-01-04 07:39

MISLIM DA VECINA RODITELJA VIDE I ZNAJU STA SE DESAVA PO SKOLAMA TAKO DA TREBA STO PRE PREDUZETI STO OSTRIJE MERE!!!STIM SE SLAZEM DA JE NAJEFIKASNIJA MERA KAD SE UDARI PO DZEPU!!!
emmaboss

#112 hmmm

2014-01-04 12:18

Pitanje je samo KADA roditelji da se bave svojom decom kada je jos malo pa robovlasnistvo u celom globalistickom svetu, nekom kvazi demokratijom su doneli zakone po kojima roditelj misli da ne sme ni granice postaviti svom detetu ne bi li mi narusio PRAAAAVA i ne bi li zastao u razvoju... Tu se sve pokvarilo... Novcanom kaznom roditelja se nece nista promeniti :( Ali bar mi je drago da se vidi da ovo vodi ka propasti celog drustva i sveta... Obrazovni sistem je zastareo, pedagozi cesto svoju "snagu" pokusavaju meriti nekom strogocom u svim segmentima, deca samo slusaju sta NE SMEJU a nikad nisu culi zasto i gde i sta SMEJU da rade... Deca provode po 10 sati u skolama, pored toga moraju ici na privatne casove jer vrednost obrazovanja jeste jednak NULI pa nakon svega jos da resavaju domace zadatke... To sve NIJE NORMALNO i uopste me ne cudi da pored inace sveta koji se bazira na vizuelnim i virtualnim dozivljajima (kopjuter, TV, neprikladni sadrzaji koji generisu neispoljenu agresiju) deca totalno prolupaju... It stinks from the roots!

Gost

#113

2014-01-04 19:35

Odlična ideja.

Gost

#114 Re: Re:

2014-01-04 20:59

#97: - Re:

Slažem se s vama!Majka sam dvoje dece sina (7razred) i ćerke (6 razred).Oštro osuđujem roditelje nevaspitane dece i smatram da su direktno odgovorni za ponašanje u školi i odnos prema nastavnicima.Međutim moram da primetim i to da od samog nastavnika zavisi odnos đaka prema njemu.Moja deca su imala veoma strogog nastavnika koji im je kasnije bio omiljeni nastavnik jer su kod njega pravila jasna.Nebitno je ko je čije dete(pošto živimo u maloj sredini),kakve su ocene iz drugog predmeta itd.Kod njega se na času muva ne čuje,a ono što su deca kod njega naučila znaju i dan danas i često ga pominju.

U svemu ovome deca su najugroženija da li zbog roditelja(mnogi ni ne znaju kako bi uopšte mogli da vaspitavaju vlastitu decu) ili zbog nastavnika koji prvo kasne na čas i po 20 min.,otaljigaju svoje(da li je to dete shvatilo ili nije nema veze),zakažu se navodne dopunske  nastave na koje se predmetni nastavnik ne pojavi...itd


Gost

#115

2014-01-04 21:00

Odlicna peticija jos kada bi je usvojili bila bi idealna.

Gost

#116

2014-01-05 08:04

u nastojanju da se zaštite deca od nasilja otišlo se u drugu krajnost pa je sada potrebno zaštiti roditelje i nastavnike od bahatih đaka. Ne može biti normalno da zaposleni u školi puše izvan školskog dvorišta,a đaci bez imalo stida u školskom hodniku traže od nastavnika upaljač i puše. Nije normalno da se školskim hodnikom vozi bicikl, a da pri tom niko ne sme tog đaka da upozori na opasnost koja preti ako neki đačić prvačić istrči iz učionice. Ovakvih slučajeva ( da ne upotrebim reč "primera") je koliko hoćete. Treba stati nak raj tome i omogućiti školi da bude jedna od karika u vaspitanju.

Gost

#117 Re: Re: Re:

2014-01-05 08:07

#114: - Re: Re:

lepo je što su vaša deca bila takva, ali znate li da nastavnik u školi ne sme ni glas da podigne na nevaspitanog đaka, ne sme da ga kazni ( nekada smo išli po kazni u ćošak), a ako pokuša često izvuče deblji kraj ili od samog učenika ili od njegovog oca!

učiteljka

#118 Re:

2014-01-05 09:42

#109: -

U potpunosti mogu razumjeti vašu ljutnju, razočaranje i bijes na pojedine pedagoške djelatnike. Moj je sin tijekom par godina u osnovnoj školi bio pod mobingom par loše  odgojenih vršnjaka. Dugo nam je tajio istinu jer je mislio da će uspjeti sam riješiti taj problem, a uz to ga je bilo i sramota jer su neki od njih sitnije građe pa je bio povrijeđen njegov "muški ego". NIkada im nije uzvratio ni približnom mjerom jer smo ga kod kuće odgajali u "svjetlu razuma, pameti, praštanja i dobrote". Oslanjao se na razumijevanje i pomoć razrednika (kažem razrednika jer su se u tom odjeljenju često mijenjali) koji su u čitavu situaciju bili upućeni od strane drugih učenika (moj sin nije htio, kako je poslije rekao "biti tužakalo" ). Kada smo saznali istinu, jer su nasilnici čak objavili svoj "uradak" na you tube, moj muž i ja smo se zgrozili i uplašili za zdravlje (fizičko i psihičko svog djeteta. Tražili smo i molili pomoć od razrednika, pedagoginje i ravnateljice. Svima su bili poznati ti nasilnici upravo po takvom neprimjerenom ponašanju i svi su "kao fol" nešto pokušavali kroz miroljubivi razgovor s njima i njihovim roditeljima. Najčešći argument koji su mi davali je bio: "Ko djeca, sad se igraju, sad se svađaju, svi su oni isti." MOj sin je bio samo jedna od njihovih žrtava u školi. Par mjeseci je trajao moj apel za pomoć ali ništa. Par dana se sve smiri pa se opet moj sin vraća tužan i nikakav kući. Počeo je mrziti odlaske u školu a bitno je istaći da je odličan učenik koji na pojedinim  takmičenjima predstavlja školu. Dobrica je pa često pomaže slabijim učenicima postići i uspjeh. Svemu je kulminirao jedan strašan događaj - jedan od nasilnika je dobio od nastavnice nižu zaključnu ocjenu pa je od bijesa (to je poslije sam tako objasnio) iskalio svoje nezadovoljstvo na mom sinu, prvo malo u školi na odmoru a potom na putu do kuće, vulgarnim riječima, rukama i nogama po čitavom tijelu. Odmah smo prijavili policiji i odveli dijete u bolnicu na snimanje, radi provjere unutarnjih ozlijeda. Policija je obavjestila školu i roditelje nasilnika. Ništa mu posebno nisu rekli niti uradili, nikakve sankcije osim privođenja ali je to bilo dovoljno da se i njegovi roditelji i voditelji u školi malo zapitaju i konačno priđu ozbiljnije tom problemu. Moj muž i ja smatramo i sebe krivima - od tada obučavamo svoje dijete kako se fizički odbraniti a ne samo riječima dobronamjerno, čak ga treniramo i da bude jači, bezobrazniji prema takvima, da se zna izboriti za sebe u ovom svijetu bezvlađa. Nema više dobrote, poštenja, uvažavanja, nema više pozitivne komunikacije - moraš imati "zube" da bi spasio život. Na žalost!

 

Lily

#119

2014-01-05 15:45

Predavala sam djaku prvog razreda osnovne skole koji me nazvao svakakvim imenima,nema problem da izvuce kais i prebija drugove iz razreda ili nasrne na njih makazama. Dete je, blago receno, psihopata, i, iako mozda ima dijagnozu, smatram ga veoma opasnim jer je u stanju svasta da uradi,a ja zakonski ne smem nista ni da mu kazem ni da ga pipnem! E kako onda, pitam ja vas, da zastitim njegove vrsnjake na casu, decu koja vec sad imaju traume, a zamislite kad dodju do osmog! U zavisnosti od toga sta urade, roditeljima ili treba debelo naplatiti ili dete izbaciti iz skole! Zasto da vecina ima traume zbog pojedinaca! Roditelji nevaspitane dece najvise na svetu cene novac i smatram da je ovo dobar nacin da se takvi kazne, ali se mora misliti i na one bahate pojedince koji ga imaju previse.(Ah, da, da ne pominjem da mi je dete reklo da mu direktor i skola ne mogu nista i da, ako zeli,moze kamenjem da gadja decu iz odeljenja, ja ne smem da ga pipnem! On ima 7 godina a svestan je da ga sistem stiti, pogledajte dokle to ide!)

Gost

#120

2014-01-05 21:05

Drage kolege evo nam sanse da nesto pametno pokrenemo!

Gost

#121

2014-01-05 22:49

Ova peticija je na potpisivanju skoro godinu dana, koliko potpisa treba da predlog uđe u zakonsku proceduru?

Gost

#122

2014-01-06 06:41

Peticija je divna i ima divan predlog o kažnjavanju. Međutim, 1500 dinara je premalo. Zbog toga, a u opštem interesu, preporučujem dodavanje još bar dve nule.
I još nešto, TREBA IZBACITI ZABRANU NASTAVNICIMA DA ĐAKA OSNOVCA IZBACE SA ČASA. To se masovno može zloupotrebiti od strane đaka, a možda se i zloupotrebljava (ne radim u školi pa nisam najupućeniji u tu problematiku)

Gost

#123

2014-01-06 17:16

Dobro je da se ovakva inicijativa pojavila, nesto se mora pokrenuti u ovom pravcu.
Radim u prosveti i znam da je problem i u roditeljima koji izbegavaju svoju odgovornost.
Sto se izbacivanja sa casa tice, ja sam za izbacivanje, uz trenutno obavestavanje roditelja.

Srecno!

13

#124

2014-01-12 09:27

Pozdravljam ovu ideju. Jedini način da skrenemo pažnju i države i svih onih koji su direktno ili indirektno povezani sa nama i našim radom je upravo ovaj. Mi treba da se organizujemo i da se borimo za nas i naša prava a ne da čekamo da se drugi toga eventualno seti. Zato smo i u situaciji u kojoj smo jer smo čekali da nam drugi rešavaju naše probleme.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-01-12 11:08