Заштитимо слив реке Власине

Quoted post

Александар Павловић

#51 Re:

2014-02-18 22:17

#43: Branislav Nikolić, COO, HIDRO-TAN -

Ваши контролори су се хвалили народу на које све начине су изловљавали пастрмку.А најомиљенији им је како одједном  пусте сву воду кроз цеви и рибе остају на сувом, а они лампама траже ноћу и сакупљају у кесе.То је обичај кад се заврши електрана па први недељу дана.После више и нема рибе.А друго после ове две сушне године има толико мало воде у Власини и притокама да је смешно говорити и неупућеном и неписменом да је могуће и одржати биолошки минимум, а успут и производити струју. А да је вас баш брига за еколошки минимум и рибе и ракове то је већ свакоме јасно.Сама идеја оваквог начина градње хидроелектрана не би пала на памет икоме ко се брине за реку, живи свет у њој и људе који пију воду из те реке. Ај ме убедите да сте ставили прохромске цеви, јесте сигурно оне су баш јефтине.Лично сам видео да се употребљавају обичне челичне цеви и дуго је стојала једна у Лешју поред пута да су сви могли да виде да је кородирала. Жао ми је што нисам сликао. А и ови што пишу као ће да дигну у ваздух и те форе су вероватно ваши људи.Позвали смо  људе на мирни и достојанствени скуп што и пише у обавештењу о организацији скупа.

Odgovori


Gost

#57 Re: Re:

2014-02-18 22:55:26

#51: Александар Павловић - Re:

pa i nije moguće. Tegošnica ne radi od jesenas, Gornje Gare cele zime takođe, a Donje Gare od tri agregata radi samo najmanji od 500 kW i to na polovini snage. Radi Livađe na stotinak kW i jabukovik otprilike na 150 kW. A instalisano je oko 7500 kW.

Prohromske cevi? Pa ne snabdevamo mi gradski vodovod.

Cevovod je pod pritiskom i stalno je napunjen, nema dodira sa vazduhom i ne rđa. Cevovod se menja na 40-50 godina zbog abrazije a ne korozije. Ali ako želite dalje časove, morte da platite, nisam ja dobrotvorna ustanova da podučavam laike.

Vi južnjaci jeste temperamentni i to mi je bilo poznato i od ranije, ali zabezeknut sam koliko ste zavidni i zlonamerni. A te priče o izlovljavanju pastrmke okačite mačku o rep, to su izmišljotine. Dečaci koji rade u elektranama su probrani i imaju dosta posla tako da se ne bave onim što ste opisali, mada se to tako ne bi ni moglo izvesti. Da ste makar malo razmislili shvtili biste i sami.