Za zdrav vazduh u Bačkoj Topoli i okolini

Quoted post


Gost

#12

2014-04-30 22:15

Pa nazalost ima ovo i drugu stranu.Ipak u nasem gradu bez radnog mesta ,ta firma daje zivot mnogima.Ne bi bilo dobro da ti ljudi i njihove porodice ostanu bez posla,i prihoda.Makar koliko je ntaj smrad nepodnosljiv.

Odgovori


Anonymous

#13 Re:

2014-05-01 06:16:54

#12: -

Ne slažem se da zarad radnih mesta treba da uništavamo zdravlje i životnu okolinu. Ovde je očito u pitanju samovolja vlasnika "Žibela" koji ne žele da investiraju u filtere. Lakše im je da profit stavljaju u svoj džep. Ne brinu oni o radnicima jer je očito da su i oni prinuđeni da rade u smradu da bi izdržavali svoje porodice. Niko ovde nije za zatvaranje fabrike i ostavljanje ljudi bez sredstava za život. Samo želimo da se rad te fabrike uredi u skladu sa propisima kako niko ne bi morao da trpi. Kud bi nas odvelo kada bi svako radio šta mu se hoće nevodeći računa o tome kako to utiče na komšiluk. Ako je državi u interesu da postoje fabrike za preradu animalnog otpada onda treba da uzme učešća i pomogne da se problem reši.

Milan Zagorac

#36 Re:

2014-05-08 19:17:35

#12: -

Raspitaj se prijatelju kolika je plata i u kakvim uslovima rade ti robovi.Sto se tice prihoda oni idu vlasnicima Stanicu,Sipovcu,Kljakicki.Kupuju ti rodoljubi stanove,kuce i najskuplja kola ili prosto receno ova situacija sa i oko Zibela je opsti kriminal i uzas kako prema radnicima tako i prema gradjanima B.Topole.Inspekcija je korumpirana i tu bratiju treba pod obavezno razjuriti.

3eko

#87 Re: trebalo bi da Zibel o tome razmislja a ne mi.Mada MI ne zelimo da iko ostane bez posla!

2014-10-11 23:49:53

#12: -  trebalo bi da Zibel o tome razmislja a ne mi.Mada MI ne zelimo da iko ostane bez posla! Svojevremeno je Backa Topola imala mnogo jutarnjih autobusa koji su prevozili radnike do njihovih radnih mesta. Pitajte o tome vlasnike i akcionare AIK-a gde su ti autobusi koji su prevozili preko 3000 ljudi do njihovih radnih mesta (dobro de malo sam se zaletio ukupno je bilo 3000 radnika a putnika znatno manje). Tif firmi vise nema, tih radnih mesta vise nema a ostali su s(p)s-ovci koji su sve to temeljno sahranili i pokopali i zadrzali ono sto su smatrali da im treba i da je njihovo.Sto se onda nisu bunili Ripovac i Stranic i Kljapic i ostali koji su bili izvrsioci velike nepravde prema Backoj Topoli. Gde su oni bili?? Zibel ima 80 radnika neka ih je i 100. Probajte i pokusajte da izvagate sta je vaznije da mi zbog tih 100 radnika jos dugo, dugo udisemo smrad, pijemo smrad, oremo smrad i žanjemo smrad ili da za tih 100 nesrecnih radnika od kojih su 70 golo roblje i rade od danas do sutra i subotom i nedeljom kada ima posla. Njihovo radno vreme nije adekvatno placeno. Desavaju im se i nezgode u firmi ali o tome se samo suska. Zasto sredstva informisanja ne procackaju o cemu se tu radi . Svakako da ce radnici biti krivi sto su pali i razbili se i bore se za zivot, jer ko ih je terao da udisu bilo sta od cega mogu da se onesveste. Zasto nije izdato saopstenje koje bi svima nama jasno kazalo o cemu se tu radi, a ne da nagadjamo. Zasto se bojite za tih 100 radnika, njima se moze uvek naci posla ako zelimo cist grad. Nista lakse od toga. Ali problem su one velike plate onih sluzbenika preko broja 70 pa nadalje. TO je problem a ne ovi jadnici koji su njihovi robovi. To je problem Zarada je veoma velika. I drzava ih dotira bas kao da nemaju nista. Kukaju i placu drzavi da im da koji milion evra a veoma se lako moye utvrditi da li je situacija bas takva ili je mnogo drugacija nego sto se prikazuje i nama i drzavi. Sto se ljudi vesele svakoga meseca na Panoniji. Ima tamo i beogradjana. Muzika tresti, pije se slavi se . Verovatno svakog meseca neko drugi ima rodjendan! Uostalom ako ljudi imaju para zasto da se ne provode kako zele, zar ne.? Mnoo je to veci problem nego ta saka nesrecnih radnika koje zaposljavaju feudalci naseg feuda! Dragan Pecurica