Peticija protiv naplaćivanja kotizacije za Fruškogorski maraton

Quoted post

realnost

#24 Re: Организатор или харачлија

2015-03-13 08:09

#17: Раде - Организатор или харачлија 

 Ovo se vidi da je tekst stručnjaka koji je "upućen" u to ko je doneo odluku, i koji je tu da talasa i priča napamet.

Sva planinarska društva koja rade na maratonu su se izjasnila da su ZA kotizaciju. Odluku o njoj je doneo Organizacioni odbor maratona a ne PK Železničar.

Na gradu je da spasi maraton. Ova cifra od 1.300.000 je lepa medijska patka, al ni dinara nema na računa organizatora, ili ga po pravilu uplate dva meseca nakon maratona, sa jednom nulom manje.

To je realnost. MI koji radimo i trudimo se da maraton traje, smo na ivici snaga. maraton se organizuje na 4 opštine, sva komunalna preduzeća traže danas novac za sva angažovanja, a morate platiti prvu pomoć, policiju, Nacionalni park, čistoću, hranu na više okrepnih mesta, bar neki sendvič za radnike na maratonu, projekte zatvaranja puta, maratonske oznake, pa sam jedan plakat na nekoj kontrolnoj tački košta od 12000 do 20.000  u zavisnosti od veličine, štampani materijali, javni pokretni toaleti....

Sama kotizacija je ok, ali sa jednom nulom manje. 

Odgovori

Pera

#27 Re: Re: Организатор или харачлија

2015-03-13 22:37:33

#24: realnost - Re: Организатор или харачлија 

Organizator je PSD Zeleznicar iz Novog Sada i oni uvek donose odluke. Planinarska drustva koja pomazu se nista ne pitaju. Mogu samo da pomognu ili ne pomognu.

Organizator ih je reda radi pitao da li su za kotizaciju, potvrdili su onu od 200 i 100 dinara. Za ostale iznose ih niko nista nije pitao, niti su dali saglasnost.

PSD Zeleznicar je isto tako sam odlucio da menja stazu kako bi prosla kroz novoizgradjeno etno selo iako za to nema racionalnog obrazlozenja....