Peticija protiv naplaćivanja kotizacije za Fruškogorski maraton


Gost

#1

2015-03-11 17:45

nemam reci za ovo, jos malo cete nam i vazdus naplatiti sto disemo ..

Gost

#2 Re:

2015-03-11 19:27

#1: -  

 Porez na nemaštinu !!!


Gost

#3

2015-03-11 19:39

JOs vazduh da oporezuju...

Gost

#4

2015-03-11 20:36

Bilo bi vise nego sramota da se ugusi jedna tako retka aktivnost, nasa sramota.


Gost

#5

2015-03-12 07:20

Ljudi cute a muse deru......

Gost

#6

2015-03-12 07:22

Oni što naplaćuju kotizaciju, ceo život su išli besplatno na maraton. Ostavite mladima mogućnost sporta a ne samo gluvarenje na ulici, manje će država trošiti pare zbog kriminala i nasilja. Umesto 300 novih policajaca odavno su školske sale trebali dati učenicima  za besplatnu školu fudbala, odbojke, košarke a onda bi možda nešto i osvojili sutradan sa  talentovanom decom.


Gost

#7

2015-03-12 07:47

Planinarenje ne treba da bude komercijalizovano
Dr. Marks bez Engelsa

#8

2015-03-12 08:24

Ako uvedu kotizaciju ovogodisnji maraton ce biti poslednji.

mire

#9 preteraste

2015-03-12 09:51

200 dinara nije problem dati, ali zasto da dam 2500 dinara za srednji maraton koji sam toliko puta sa mukom presao? Sa mukom da, jer nisam profesionalni planinar, al volim izazove. Takodje me zanima dal ce ove godine ako se vec placa biti organizovano upisivanje pecata kako to dolikuje ili cemo se svake godine onako umorni sa zuljevima gurati kao stoka da bi dobili pecat???

I ocu za 2500 dinara 3 sendvica, majicu, znacku, litar caja i da me tapsete po ramenu!!!


Gost

#10

2015-03-12 10:58

Ako su njima za nesto potrebne pare, neka nadju sponzore! To je ostvarljivo! A ne da nam naplacuju!

Gost

#11

2015-03-12 11:29

Bitno da grad moze da plati cecu da peva na trgu a ovaku sportsku manifestaciju nemoze da pomogne strasno.
Skeptik

#12 Re:

2015-03-12 12:21

#10: -  

 Ma da naći sponzore, evo ih na svakom ćošku. Danas me tri sponzora jurila po ulici da mi daju pare.


Gost

#13

2015-03-12 12:43

Ili da grad da pare za organizaciju ili neodrzati maraton.

Kada bi neko pametan bio u gradskoj upravi shvatio bih sta gubi sa neodrzavanjem maratona.
"Озрен гора"
Gost

#14

2015-03-12 12:56

Чланови ПД "Озрен-Краљица 883" Петрово (Република Српска) задњих 10-ак година редовно долазе на Фрушкогорски Маратон. Од нас 10-ак који дођемо на Поповицу, редовно 2-3 члана пређу Велику стазу Маратона, док остали иду на стазе за које су расположени тог дана. С обзиром да већ самим доласком имамо велике трошкове превоза, па и издвајања за храну за три дана, овом котизацијом многи чланови нашег ПД престали би' више долазити на Фрушкогорски Маратон.

Нека вам је са срећом.

Срдачан Планинарски поздрав!!!

Мирослав "Мира" Спасић
Секретар ПД "Озрен-Краљица 883" Петрово / РС


Gost

#15

2015-03-12 13:10

Stvarno nema smisla.. puno je to para za malo setnje kroz sumu.Da je neka simbolicna cifra pa ok..al ovo...
Planinar

#16

2015-03-12 13:50

Krajnje je vreme da se uprava grada Novog Sada izjasni da li im je potreban ili ne Fruškogorski maraton. Da se izjasne kroz pristojno dotiranje ove manifestacije. Do sada nije bilo kotizacije, samo je GSP zarađivao.

Balast finansiranja maratona se ne može svaliti na PD Železničar koji jeste inicijator nastanka maratona. Ne može se svaliti ni na sva druga planinarska društva koja učestvuju u organizaciji. Planinarima je potreban maraton jer je to prilika da ugoste kroz jednu veliku manifestaciju članove drugih planinarskih društava kojima u drugim periodima godine idu u goste. Zbog toga su oni spremni da besplatno dežuraju na kontrolama, skupljaju djubre i rade sve druge poslove vezane za maraton,  u vremena kad niko ništa besplatno neće da radi.

Novi Sad dobija veliku reklamu u svakom pogledu, navodi se omladina Novog Sada da se bavi sportom i planinarenjem kao fizičkom aktivnošću u prirodi, radjaju se poznanstva i ljubavi, uopste poboljsava kvalitet zivota Novosadjana ali i svih drugih ucesnika. Ako gradske vlasti nisu spremne da pokriju troskove organizacije maratona to znaci da ne vode racuna o interesima Novosadjana pa treba da se sklone i ustupe mesto onima koji ce raditi posao za koji su placeni. 

Раде

#17 Организатор или харачлија

2015-03-12 17:46

Град Нови Сад је и ове године, као и ранијих, одобрио 1 300 000 динара за Фрушкогорски маратон. Увођењем овако енормних котизација организатор планира да преко ноћи баснословно заради. Преко 3 милиона динара би требало да се прикупи од котизације, уколико би се остварио њихов план. Реалност ће бити болна за организатора. 18 000 учесника Фрушкогорски маратон никада више неће имати. Баш штета. Све што је лепо мора да уништимо. Надам се да ће се наћи неко паметнији од Управног одбора ПК "Железничар" из Новог Сада да онемогући ову пљачку и спаси Фрушкогорски маратон од срамоте.


Gost

#18

2015-03-12 19:26

Mislim da to nema smisla,oduzeti nesto sto jedino pomaze zdravlju i druzenju.Zar treba naplacivati vazduh???Ovo je sramota.....

Gost

#19

2015-03-12 19:56

SRAMOTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gost

#20

2015-03-12 20:46

Sramota je da se posle toliko godina ruši tradicija Novog sada!



Gost

#21

2015-03-12 21:09

Ne kotizaciji! Pitajte nas planinare, učesnike da dotiramo ali ranije, bar 6 meseci, pa će svi voljni rado pomoći! Cena kotizacije je prevelika! To je 10 ako ne i 20% plate u Srbiji za neke kategorije...
miha

#22 Maraton

2015-03-13 07:21

Na Fruskogorskom maratonu sam bio dva puta i isao na mali isocni i mali zapadni maraton.Bilo je super.

I ove godine planiram da idem.Bilo bi dobro da i dalje bude besplatno,ali ako se placa ja cu opet ici ,ovaj put na srednji.Ziveli Miha Maric.

 


Gost

#23

2015-03-13 07:28

Ideja uvođenja kotizacije nije loša sama po sebi, dok god se radi o nekom simboličnom iznosu koji bi se koristio za samu organizaciju događaja ili za svrhu zaštite prirode - da bude jasno, učesnici, koliko god pažljivi bili, ostavljaju trag za sobom nakon posete, i postoje ljudi koji rade na tome da se priroda očuva i posle maratona.
Mislim da je uz tako veliki broj učesnika neki simboličan iznos sasvim dovoljan (100-200 dinara, kako je i navedeno u tekstu). Ali neki veći iznosi, kao 2-4 hiljade dinara su već previše. Takođe, potpisala sam peticiju jer uvođenje kotizacije, kolika god ona bila, otvara vrata za njeno povećavanje iz godine u godinu, a to bi onda imalo direktan uticaj na smanjenje broja ljudi koji će posetiti Frušku Goru (mnogi i ovako dolaze sa strane, iz drugih gradova). Jedan od ciljeva maratona je i promovisanje druženja sa prirodom, i mnogi ljudi izdvoje bar taj dan u godini za to. Ne bi to trebalo naplaćivati.
realnost

#24 Re: Организатор или харачлија

2015-03-13 08:09

#17: Раде - Организатор или харачлија 

 Ovo se vidi da je tekst stručnjaka koji je "upućen" u to ko je doneo odluku, i koji je tu da talasa i priča napamet.

Sva planinarska društva koja rade na maratonu su se izjasnila da su ZA kotizaciju. Odluku o njoj je doneo Organizacioni odbor maratona a ne PK Železničar.

Na gradu je da spasi maraton. Ova cifra od 1.300.000 je lepa medijska patka, al ni dinara nema na računa organizatora, ili ga po pravilu uplate dva meseca nakon maratona, sa jednom nulom manje.

To je realnost. MI koji radimo i trudimo se da maraton traje, smo na ivici snaga. maraton se organizuje na 4 opštine, sva komunalna preduzeća traže danas novac za sva angažovanja, a morate platiti prvu pomoć, policiju, Nacionalni park, čistoću, hranu na više okrepnih mesta, bar neki sendvič za radnike na maratonu, projekte zatvaranja puta, maratonske oznake, pa sam jedan plakat na nekoj kontrolnoj tački košta od 12000 do 20.000  u zavisnosti od veličine, štampani materijali, javni pokretni toaleti....

Sama kotizacija je ok, ali sa jednom nulom manje. 

Karson

#25

2015-03-13 10:59

Znam da organizacija ovakvog maratona mnogo kosta, znam da veliki broj ljudi radi besplatno, znam i da je Nastasic prosle godine podigao kredit na svoje ime da bi se maraton mogao odrzati, ali znam i da ovako nesto nije, ne moze i ne sme biti stvar dobre volje nekolicine (velikog broja) entuzijasta, pa cak i grada Novog Sada. Iza najduzeg, najdugotrajnijeg i najbrojnijeg planinarskog maratova u ovom delu Evrope MORA (i ponavljam MORA) stati i pokrajina i republika jer je korist od ovakvog neceg nemerljiva. Uvodjenjem kotizacije Fruskogorski maraton je osudjen na odumiranje i lagano gasenje.