Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima

Quoted post


Gost

#1549

2015-08-11 08:53

Peticiju potpisujem, jer smatram da je to ispravno. Pravo da budu domaci studenti, "na budzetu" imaju iskljucivo drzavljani Srbije. Crna Gora je samostalna drzava. Boli me nepravda da deca iz Crne Gore zauzimaju mesto na budzetu ili u studentskom domu, dok deca iz Srbije ostaju bez mesta i roditelji moraju skupo da placaju i smestaj i skolovanje. Dosta vise licemerja, sve bivse YU republike su samostalne drzave i ponasajmo se prema njima upravo tako. Budzet ove zemlje punimo mi, drzavljani Srbije koji u njoj i zivimo i valjda iskljucivo mi i imamo pravo na neke povlastice od te iste drzave. Mi smo u CG, BiH, Hrvatskoj... stranci, pa neka i oni ovde budu to isto. Ako Grk placa skolarinu kao stranac, zasto ne bi i Crnogorac?

Odgovori


Gost

#1556 Re:

2015-08-11 09:01:10

#1549: -  

 Странци плаћају од 2500 до 6000 уместо од 800 до 2000 евра самофинансирајућу цену што плаћају Срби, мислим да треба да плате али не као странци, зато што Србе из црне горе ионако миловци малтретирају и отпуштају зато што су Срби и кажу да су Срби, а ми за то што они трпе зато што су Срби, и држе до Србске цркве да их наградимо са тиме да плаћају два семестра од 3000 до 6000 евра то је врло Београдски, хоћу рећи издајнички.

Предлажем самофинансирајућу цену за Србе, и да се реши проблем са домом, а не да им се тражи 6000 евра и да се гурају у наручје милу чије новине су прве и изпромовисале ову петицију.