Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima

Quoted post

Srbija

#2620 Re:

2015-08-16 22:11

#2619: -  

 Mislim da si dobar i iskren covek po stilu kojim si napisao tvoj komentar! Ali pogledaj sve i iz drugog ugla u vezi ove peticije. Ako pazljivo proucis namere potpisnika, onda cesh pored zahteva za postovanje prava i interesa drzavljana Srbije, uochiti da se potpisnici zalazu da ista prava kao drzavljani Crne Gore ostvare i srbi koji zive u toj drzavi na Podgorichkom univerzitetu koji je inache intelektualno dete Beogradskog univerziteta! Ovde su vecinom potpisnici pripadnici mlade intelektualne elite Srbije, koji ce uskoro preuzeti vladajucu odgovornost za svoju jedinu drzavu Srbiju! Zivi bili pa videli jer ce oni preporoditi Srbiju, da u njoj svi gradjani bolje zive, a onda ce pomoci i srbima u Crnoj Gori da ostvare sva njihova legalna prava koja im pripadaju... Pogledaj sta sve ovde pishu i objavljuju crnogorci, chak vredjaju zane i lupetaju o istoriji kao da su studirali u Tirani i Zagrebu! Nikako po istim idejama ne zaostaju i mnogi shto bi da budu neka posebna vrsta srba a predstavljaju se da su iz Crne Gore. Inache Krajinu je izdao crnogorski jugosloven i titoista Slobodan Milosevic! Srbi iz srbije ce kao i uvek pomoci nashim krajiskim srbima da jednog dana dobiju sva autonomna prava na svojim vekovnim ognjistima u Kninu. Preduslov svega toga je jaka Srbija koju mogu stvoriti samo ovi mladi ljudi koji iskreno vole svoj narod i svoju Otadzbinu! Interesuje me kakav je tvoj stav po pitanju teritorijalnih pretenzija prema Srbiji, koji su javno ispoljili srbi iz Crne Gore ali istovremeno i crnogorci ili kako ih zovete milogorci. Pre izvesnog vremena i jedni i drugi su trazili da im Hasim Taci vrati Metohiju i takodje su trazili Rashku oblast do Novog Pazara ukljucujuci i Severnu Mitrivicu... Srbi iz Srbije smatraju ove javno izrechene teritorijalne pretenzije kao neprijateljski stav i podmuklo okupatorsko delovanje koje NIKADA NECE ZABORAVITI!!! Kakav je tvoj stav po ovom pitanju plemeniti choveche? 

Odgovori


Gost

#2626 Re: Re:

2015-08-17 10:21:00

#2620: Srbija - Re:  

 Mislio sam da ne pisem vise ovdje jer me sve ovo smara, ali posto postujem to sto pricas evo odgovora:

Ima logike da bi trebalo sprijeciti odlazak srba iz crne gore, ali opet sa druge strane posto nam je uskraceno mnogo toga u CG mnogi srbi vide Srbiju kao jedini spas.

Iskreno vise bih  volio da je Pec u CG nego pod siptarskom okupacijom. To je bila provokacija siptarima ne Srbiiji. Ja licno sanjam Veliku Srbiju. Al realno mi je sve ovo zalosno. Ovdje se pljuje po srbima i cg, vidio sam postove cak protiv brace iz r. Srpske (ako je neko krvario za srpstvo to su oni), cak ima postova u kome beogradjani traze da ostatak Srbije ne dolazi  u Beograd jer su za njih seljaci. Ovo je najbolji primjer da nama neprijatelji ne trebaju dovoljni smo sami sebi.

Imam ja pitanje za tebe, zar ti nije cudno da se sad potencira peticija iz 2011?  I da su je na naslovnim stranama objavile prvo Milove novine pa prenijele srpske i sva ova prica krenula ponovo.

Ziv mi bio svako ti dobro zelim i puno pozdrava od Srbina iz Podgorice