Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima

Quoted post


Gost

#2626 Re: Re:

2015-08-17 10:21

#2620: Srbija - Re:  

 Mislio sam da ne pisem vise ovdje jer me sve ovo smara, ali posto postujem to sto pricas evo odgovora:

Ima logike da bi trebalo sprijeciti odlazak srba iz crne gore, ali opet sa druge strane posto nam je uskraceno mnogo toga u CG mnogi srbi vide Srbiju kao jedini spas.

Iskreno vise bih  volio da je Pec u CG nego pod siptarskom okupacijom. To je bila provokacija siptarima ne Srbiiji. Ja licno sanjam Veliku Srbiju. Al realno mi je sve ovo zalosno. Ovdje se pljuje po srbima i cg, vidio sam postove cak protiv brace iz r. Srpske (ako je neko krvario za srpstvo to su oni), cak ima postova u kome beogradjani traze da ostatak Srbije ne dolazi  u Beograd jer su za njih seljaci. Ovo je najbolji primjer da nama neprijatelji ne trebaju dovoljni smo sami sebi.

Imam ja pitanje za tebe, zar ti nije cudno da se sad potencira peticija iz 2011?  I da su je na naslovnim stranama objavile prvo Milove novine pa prenijele srpske i sva ova prica krenula ponovo.

Ziv mi bio svako ti dobro zelim i puno pozdrava od Srbina iz Podgorice

Odgovori

pravi crnogorac

#2627 Re: Re: Re:

2015-08-17 11:01:27

#2626: - Re: Re:  

 e moj srbine iz crne gore vidis li jadan da vas srbijanci mrze batali srbovanje nego me da gradimo crnu goru nasu jedinu kucu.

Srbiji

#2634 Re: Re: Re:

2015-08-17 17:36:35

#2626: - Re: Re:  

 HVALA BRATE STO SI MI ODGOVORIO!!! Iskreno sam se obradovao kada videh tvoj odgovor i nisam pogresio u proceni da si iskren srbin i plemenit chovek. Razmisljao sam da li samo da ti se iskreno zahvalim i odgovorim na pitanje ili dam josh dodatni komentar... Odlichio sam i probacu da proshirim komentar zbog onih nesrecika koji pokushavaju da likuju nad srpskom nesrecom i podmuklo se diche u ime crnogorstva nad nashim srbima koji su starosedeoci u takodje njihovoj drzavi Crnoj Gori! Davao sam vec mnoge odgovore ovde na sva goruca pitanja danashnice koja upravo imaju koren u nekim proshlim vremenima i iz moglu sam se trudio da pretpostavim kako ce izgledati buducnost ako se danas ne reshi ni jedan problem. Srpski narod evidentno ima prebogatu istoriji i jeste drzavotvorni, vishe drzava je stvarao a zatim kada su zlotvori okupurali, uz milionske zrtve oslobadjao i ponovo tezio da konachno za sva vremena stvori jednu jaku srpsku drzavu na balkanu s kojom bi za svagda trajno reshio sve svoje probleme. Da tragedija bude josh veca, srbi su uspeli da ostvare svoje snove i jesu stvorili ogromnu drzavu ali koju su nazalost iskoristili mnoga lazna braca da ostvare njihove teznje na rachun srpskog naroda koji je nepodnosljivo preskupo plati cenu zajednichke slobode! Vidi se da si svetan srbin i naravno da ti je draga srpska svetinja u Peci, ali imamo puno nashih svetinja na svim srpskim prostorima i takodje tebi, meni i svakom srbinu jeste svetinja u Sremski Karlovcima kojih eno josh uve tamo u prelepom regino srpskoj vojvodini. Svaki kraj ima svetnje i svoju lepotu kojom s punim pravom moze da se ponisi i danima bih mogli da pishemo i nabrajamo sve shto se nalazi u prebogatom mizaiku srpskog naroda! Dobro je kada se srbi sloze i ponu saboruju a uz to se isklucivo bave sabiranjem. Problemi nastaju kada se u teshkim vremenima bave oduzimanjem i prokletim deobama nad kojim likuju najveci srpski neprijatelji. Tada mnogi pocinju da folklorno srbuju na neki njima blizi plemensko regionalni nachin i chesto trapavo vade mape kada je srbija u nekom periodu bila manja, drugi se dosete mape Dushanovog Carstva koje jeste bilo srpsko ali i multietnicko gde ja cak u tom trenutku pripadao i stari grchki narod. Onda sve nas na kraju sve to nas u Vichu i Lepenski Vir odvede da se bavimo 7000 do 9000 godina starom civilizacijom chiji je epicentar bio u krajevima Srbije. Onda se pruchavaju druge starije mape ali se vrshe i genetska istrazivanja. Onda u takvoj situaciji neprijatelji srba, vade njihove mape i javno promovishu njihove teorije, s ciljevima da se otimaju srpske teritorije ali i izmanipulishu ljudi kojima vaznija plemensko regionalna svest od nacionalne svesti pripadnosti celokupnom NARODU! Upravo tavkvi pojedinci dobiju krizu identita i onda im znanstvenici sa sveuchilista iz Zagreba ponu njihovu historijsku antisrpsku izmishljotinu, kao su oni najlepshi biser dinarskog= durmitorskih plemena i da je njihov dijalekt bliskiji hrvatskom jeziku, a nikako tamo nekoj srbijansko bugarskoj ekavici. Zatim im albanski akademici i eksperti za plemenska pitanja ponude bratsku ruku da ih vrate u njihova autohtona plemena i oslobode od srpske asimilacije. Naravno vrhunac je kada se jave terazijski crnogorci, koji im nude chist nacionalni identitet i sve to zasnovano na titoisticko satanistichkoj ideologiji sa kojom su uspeli da na popisu stanovnishtva u bivshoj SFRJ sedamdesetih godina maestralno zbune narod i tada nacionalno kao srbi izjashnjava svega 1% stanovnika Crne Gore. To su ti isti ideolozi koji se ponashaju kao okupatori prestonog Beograda i cele Srbije od 1945 do danas! Mnogi naslednici te nastrane ideologije i danas nude slichne ideje ali samo u drugom pakovanju i pastelnim bojama! Zar njihov najbolji proizvod nije danashnji zlochinachki rezim Mila Djukanovica, zar on i Momir Bulatovic nisu dosli na vlast kao mezimci Slobodana Milosevica?! Zar oni nisu branili jugoslovenstvo i titoizam do samog kraja?! Shto, da li mozda iz zahvlnosti jer je iz te ideologije stvorena nova crnogorska nacija?! Sve teche nekim svojim zdravim logichnim tokom i posle tog maloumnog ideoloshkog projekta se srpski narod polako ali sigurno oporavlja, tako je na zadnjem popisu u Crnoj Gori sa nekadashnjih 1%, broj izjashnjenih srba danas 35% i tu nije kraj procesa duhovno nacionalne obnove! Moje je mishljenje da ce na iducem popisu biti zabeleze znatno veci procenat nacionalno svesnih srba u Crnoj Gori!!! Ali je veoma vazno da se svi oni danas koliko god im je teshko organizuju kao nacionalna manjina i glasno zatraze ulazak u sve drzavne institucije Crne Gore, a jedna od naznachajnijih je upravo Podgorichki univerzitet! Zar nije vece rodoljublje da mlada intelektualna elita studira u svojoj drzavi i ostane sutra tamo kako bi pomogla srbima u Crnoj Gori da ona opet jednog dana bude drzava vecinskog i konstitutivnog srpskog naroda!!! U suprotnom ovako kao da zadovoljno trljaju ruke ti kojima milogorcima nazivate, jer vecina studenata zeli trajno da posle studija ostane u Beogradu. Dakle ko bi u tom sluchaju mogao i sa kojim intelektualnim kapacitetima da preuzme vlast i odgovornost za Crnu Goru? Srbija jeste i uvek ce biti matica svim srbima u celom svetu! Ona ima moralno pravo da pomaze svim srbima i u okolnim drzavama ali najefikasnije ce pomoci tek kada se ona sama preporodi i svi njeni gradjani budu zbrinutiji sa boljim zivotnim standardom. Nekada imam utisak da svi nesto od Srbije traze a kada im se ne ispune nerealne zelje, onda se kao deca naljute i prete da nece vise da se izjashnjavaju kao srbi?! Da li bilo ko ima makar malo razumevanje za srbe iz Srbije i sve njene gradjane? Postoje milioni starih drzavljana Srbije koji nikada od svoje drzave ali bukvalno nikada nishta nisu dobili i nikome nije palo napamet da se odrekne pripadnosti SRPSKOM NARODU!!! Zar se toliko ne vidite ko to vedri i oblachi Srbijom od 1945 do danas, zar se toliko ne vidi ili okrece glava da se pogleda istini u ochi... Jednog dana kada se bukvalno otvore sve arhive i kristalno jasno vidi ISTINA , onda vishe niko nece imati pravo da se krije iz opravdanja da nije znao. Videcesh tada i koje su to strukture u zvanichnim medijima ispljuvale potpisnike ove petije za koje sam siguran da ce vam iskreno pomoci kada preuzmu vladajucu odgovornost za Srbiju. Iza lazne podske vam se kriju oni koji su juce bili zakleti titoisti i  najveci jugoslovenski crnogorci kojima nesrecna dusha luta po beograskim terazijama i hreli bi ako vec ne moze vaskrsne Tito i jugoslavija, da nekako na brzini oper budu srbi privremeno ali nekog posebnog kova, zbog te duhovne nesrece sada stvaraju neku njihovu kao oni kazu dinarsku ideologiju...Crtaju neke njihove nove mape, opet da pomeshaju plemnsko regionalni identitet ali ovog puta je jachi otrov koji nude jer zele da na taj nachin zavedu i kako sami kazu homegenizuju sve srbe koji imaju poreklo i bilo kom dinarskom kraju, proganjaju ljude po beogradu ispitujuci im poreklo po prezimenu i nude im kao neka sekta  navodno prosvetljenje. Toliko je prejak otrov u slatkom pakovanju koji im nude nudeci im: da budu rasno, nacionalno, chak i genetski pripadnici neke nove DINARSKE NACIJE KOJA CE STVORITI DINARSKU DRZAVU OD DELOVA SRBIJE, CRNE GORE I REPUBLIKE SRPSKE. Naravno objashnjavaju im da odbace ekavicu kao srbijansko, cigansko, bugarsko i ugorsku meshavinu govora. Koliko ih razumem u zavrshnoj fazi bi da napuste pravoslavlje i izmisle neku novu veru sa primesama paganstva, i remiks varjante staroslovenske mitologije. Dakle Titovi vernici i uchenici imaju ogromne ambicije da prevazidju chak i njihovog idola! Ako se valjano posmatra i ukrsti ta ideologija sa svim antisrpskim ideologijama onda se uochava neverovatna podudarnost, chak i mashtovita inovativnost koju ni srpski neprijatelji ne bi bolje kreirali, verovatno bivshi srbi i oni koji se spremaju da napuste srpstvo imaju simpatichnu sektashko epizodnu ulogu jer ih ubedju da su veliki ideolozi i duhovna avangarda tog novog satanistichkog projekta...

NASTAVICU SA PISANJEM OVOG SRPSKOG VENCA 2

izvini na slovnim greskama i odgovoricu ti na sva pitanja. :)

Srbija

#2643 Re: Re: Re:

2015-08-18 02:39:33

#2626: - Re: Re:  

 Nastavicu ovde da ti odgovorim jer mi se zatvorio prozor na komentaru - srpski venac 2 - :).

Takodje sam video razne komentare sa svih strana peckanja i vredjanja. Moje je mishljene da srbi u Republici Srpskoj imaju kristalno jasnu svest i nikada nisu imali krizu nacionalnog identiteta kroz celu istoriju. Medjutim barem sam ovde reagovao kada je neko predstavljajuci se kao crnogorac njih napadao i zvao ih bosancima. Takodje ssm naglasio da su oni doziveli stravichan genocid od ustasha jer su bili i ostali srbi! Kazesh video si komentare da beogradjani protestuju jer im dolaze seljaci iz same Srbije. Beogradska pricha je takodje opshirna i da ne bih napisao na kraju roman, evo to pitanje ovako izgleda. Turci su u jednom periodu okupacije bukvalno masakrom pobili ili proterali sve srbe iz svih srpskih gradova, takodje i iz Beograda. Naravno narod je opstajao u zaledju i slobodnim srpskim planinama, a u peridu oslobodjenja su se opet vratili i izgradili savremene gradove. Kragujevac je poneo titulu prve moderne srpske prestonice, a zatim je ona preneta u Beograd iz strateskih razloga itd. Dakle Beograd su u fazama naselili svi srbi iz njenih regiona a kasnije i mnogi sa prostora bivse Jugoslavije. Medjutim glavni problem beogradjani imaju jer grad pre drugog svetskog rata imao oko 200 000 stanovnika da danas blizu 2000 000, etnichki su vecinom srbi ali takodje u njemu zive pripadnici nacionalnih manjina. Previse brzo je prenaseljen i tachno je da mnogi umesto da se ukolope i urbanizuju u pozitivnom smislu, neki teraju ruralnu prichu iz inata i nisu ni svesni da ce njihova deca sutra postati takodje beogradjani koji ce teziti da preuzmu neki beogradski kulturoloshki duh. Dakle postoje chak i ljudi koji su prvi put doshli 1945 i sve dobili u Beogradu a i danas mrze taj lepi prestoni grad. Slichnu prichu mozes pronaci i u Podgorici jer se ona takodje prebrzo prenaselila za crnogorske uslove i kod vas se ljudi dele na brdjane i starosedeoce i ko zna sve josh. Mora se takodje podrzati i urbano stavnistvo da pronadje srecu u svom gradu! Inache po nepisanom pravilu upravo su najglasniji oni koji su medju poslednjima naselili Beograd. Pitash shta mislim kako to da odjednim ova peticija postavljena josh 2011 dozivi ekspanziju imash u vidu zapazanje da su je prvo publikovali crnogorski mediji uz likovanje. Mislim da su uticala izmedju ostalog vishe faktora. Mnoge ljude muche ovi problemi sa diskrnimacijom jednih i davanje drugima povlastice prilikom upisa na drzavne fakultete. Taj problem godinama postoji i izuzetno je reshen na trapav nachin. Vec sam napisao da po mom shvatanju stvarno omalovazavaju drzavljane Srbije ali ne zele dobrobit ni za srbe u CG jer samo takvim stimulacijama pospeshuju odliv mlade intelektuane elite. Beograd je veliki grad koji privlachi mlade ljude da kada zavrshe studiranje i trajno ostanu u njemu! Postoje i drugi razlozi jer se vidi da su ovde mnogi ispoljili svoj protest u vezi mnogih pitanja o kojima ne postoji teoretska shansa da se neshto progovori u zvanichnim srpskim medijima. Evo ti jedan primer! Kakvi god da jesu rialiti programi na televiziji oni ipak imaju ogromnu gledanost. Pronadju neke chudne likove uglavnom sa svih strana i takodje obavezno nekoga iz Crne Gore i Republike Srpske. Pronadji klipove i pogledaj onog duhovnog debila Zmaja od Shipova i slushaj shta pricha u sred srpskog prestonog Beograda? Prvo je govorio da je sbin iz RS, onda da je stari i pravi crnogorac, zatim da je najSrbin,  onda je zvao upomoc bracu boshnjake jer kako kaze oni su mu rod itd. Zatim mu se neshto nije dopalo u toj emisiji i iz chista mira je javno proklinjao celu Srbiju i sve njene srbe. Gotovo niko nije reagovao u tom trenutku osim jednog chasnog choveka romske nacionalnosti. Drugog dana se izvinjavao dosta neubedljivo ali ovog puta tvrdeci da mu je Srbija ustvari majka i matica, za srbe nije siguran da li su srbi ili srbijanci, a onda je nabrajao sve krajeve po Srbiji kako su ga ucili da zive crnogorci ili bosanci kako kaze i apelovao da glasaju za njega. Drugi lik iz CG je danima je ubedjivao beogradjane da 90% njih imaju crnogorsko poreklo jer kako sam za sebe tvrdi on je ekspert da ih prepozna, takodje se izjashnjavao jednog dana da je crnogorac, drugog da je srbin iz CG a treceg da je samo normalan srbin, pritom omalovazavajuci sve srpsko a do neba velichao sve crnogorsko. Treci lik je mozda najveci biser onoga na shta odavno upozoravam. To je neki Vuk rodjeni beogradjanin a po poraklu crnogorac kako kaze. On javno podstiche onog nesrecnog Zmaja da je on genetski predodredjen za vodju jer je kako mu objashnjava on dinaroid, i sav njegov prostakluk opravdava da je to ustvari dinarska super ultra stara naj kultura. Zatim nastavlja sa prichom o toj dinarskoj super ideologiji, po njemu on moze da ima bilo koje devojke sa strane ali moze da ozeni samo crnogorku jer zeli da ochuva njegov super dinarski genetski potencijal kod potomstva, a onda nastavlja da mozda moze i neku hercegovku ali josh jednom upitno naglashava mozda i neku hercegovku, i tako ukrug vrti prichu o dinarskoj super genetici sa ostalim biserima na meniju te ideologije. Milioni ljudi sve to gleda zadnjih meseci i bez ikakvih shansi da reaguju u bilo kom mediju! Mesecima pljuju, proklinju Srbiju i njen srpski narod javno! Ima puno slichnih sluchajeva i mislim da su mnogi iskoristili priliku da ovde na ovoj peticiji ispolje svoj protest! Dakle u svakom trenutku se odvijaju neki procesi a to shto verovatno nekada odgovara nekim rezimskim medijima oni tek tada promovisu to pitanje u sluzbi njihove propagande itd. To shto neki opet pokushavaju da podele potpisnike peticije na srpska i crnogorska prezimena je velika greshka jer onog nesrecnog lika nije glasalo 90% crnogorskih beogradjana kako je tvrdio i urlao da ih ima! Shteta je shto po tim medijima u Srbiji i Crnoj Gori ne gostuju ugledni i svetski priznati istorichari, etnolozi, antropolozi, struchnjaci za etimilogiju i plemenske zajednice, takodje struchnaci za genetsko rasno regionalna istrazivanja...  Mnogima bi pomogli da reshe njihove nedoumice ali bi i mnogi shvatili da Zmaj pripada duhovno bolesnim osobama a onaj Vuk je potencijal za zablude i manipulacije nekakvih dinarskih ideologa. Naravno i tu se sve vidi kao da neko namerno stimulishe javno pojavljivanje takvih degena?! Eto naveo sam ti moje mishljene kako sve to pochinje... 

Nadam se da si uspeo da spojish ova dva dela istog komentara. :). Primi iskren bratski pozdrav iz Srbije, svako dobro ti zelim SRBINE!

 

 

MIlan

#3185 Re: Re: Re:

2020-08-06 03:40:51

#2626: - Re: Re:  

More mars