Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima

Quoted post

Srbiji

#2634 Re: Re: Re:

2015-08-17 17:36

#2626: - Re: Re:  

 HVALA BRATE STO SI MI ODGOVORIO!!! Iskreno sam se obradovao kada videh tvoj odgovor i nisam pogresio u proceni da si iskren srbin i plemenit chovek. Razmisljao sam da li samo da ti se iskreno zahvalim i odgovorim na pitanje ili dam josh dodatni komentar... Odlichio sam i probacu da proshirim komentar zbog onih nesrecika koji pokushavaju da likuju nad srpskom nesrecom i podmuklo se diche u ime crnogorstva nad nashim srbima koji su starosedeoci u takodje njihovoj drzavi Crnoj Gori! Davao sam vec mnoge odgovore ovde na sva goruca pitanja danashnice koja upravo imaju koren u nekim proshlim vremenima i iz moglu sam se trudio da pretpostavim kako ce izgledati buducnost ako se danas ne reshi ni jedan problem. Srpski narod evidentno ima prebogatu istoriji i jeste drzavotvorni, vishe drzava je stvarao a zatim kada su zlotvori okupurali, uz milionske zrtve oslobadjao i ponovo tezio da konachno za sva vremena stvori jednu jaku srpsku drzavu na balkanu s kojom bi za svagda trajno reshio sve svoje probleme. Da tragedija bude josh veca, srbi su uspeli da ostvare svoje snove i jesu stvorili ogromnu drzavu ali koju su nazalost iskoristili mnoga lazna braca da ostvare njihove teznje na rachun srpskog naroda koji je nepodnosljivo preskupo plati cenu zajednichke slobode! Vidi se da si svetan srbin i naravno da ti je draga srpska svetinja u Peci, ali imamo puno nashih svetinja na svim srpskim prostorima i takodje tebi, meni i svakom srbinu jeste svetinja u Sremski Karlovcima kojih eno josh uve tamo u prelepom regino srpskoj vojvodini. Svaki kraj ima svetnje i svoju lepotu kojom s punim pravom moze da se ponisi i danima bih mogli da pishemo i nabrajamo sve shto se nalazi u prebogatom mizaiku srpskog naroda! Dobro je kada se srbi sloze i ponu saboruju a uz to se isklucivo bave sabiranjem. Problemi nastaju kada se u teshkim vremenima bave oduzimanjem i prokletim deobama nad kojim likuju najveci srpski neprijatelji. Tada mnogi pocinju da folklorno srbuju na neki njima blizi plemensko regionalni nachin i chesto trapavo vade mape kada je srbija u nekom periodu bila manja, drugi se dosete mape Dushanovog Carstva koje jeste bilo srpsko ali i multietnicko gde ja cak u tom trenutku pripadao i stari grchki narod. Onda sve nas na kraju sve to nas u Vichu i Lepenski Vir odvede da se bavimo 7000 do 9000 godina starom civilizacijom chiji je epicentar bio u krajevima Srbije. Onda se pruchavaju druge starije mape ali se vrshe i genetska istrazivanja. Onda u takvoj situaciji neprijatelji srba, vade njihove mape i javno promovishu njihove teorije, s ciljevima da se otimaju srpske teritorije ali i izmanipulishu ljudi kojima vaznija plemensko regionalna svest od nacionalne svesti pripadnosti celokupnom NARODU! Upravo tavkvi pojedinci dobiju krizu identita i onda im znanstvenici sa sveuchilista iz Zagreba ponu njihovu historijsku antisrpsku izmishljotinu, kao su oni najlepshi biser dinarskog= durmitorskih plemena i da je njihov dijalekt bliskiji hrvatskom jeziku, a nikako tamo nekoj srbijansko bugarskoj ekavici. Zatim im albanski akademici i eksperti za plemenska pitanja ponude bratsku ruku da ih vrate u njihova autohtona plemena i oslobode od srpske asimilacije. Naravno vrhunac je kada se jave terazijski crnogorci, koji im nude chist nacionalni identitet i sve to zasnovano na titoisticko satanistichkoj ideologiji sa kojom su uspeli da na popisu stanovnishtva u bivshoj SFRJ sedamdesetih godina maestralno zbune narod i tada nacionalno kao srbi izjashnjava svega 1% stanovnika Crne Gore. To su ti isti ideolozi koji se ponashaju kao okupatori prestonog Beograda i cele Srbije od 1945 do danas! Mnogi naslednici te nastrane ideologije i danas nude slichne ideje ali samo u drugom pakovanju i pastelnim bojama! Zar njihov najbolji proizvod nije danashnji zlochinachki rezim Mila Djukanovica, zar on i Momir Bulatovic nisu dosli na vlast kao mezimci Slobodana Milosevica?! Zar oni nisu branili jugoslovenstvo i titoizam do samog kraja?! Shto, da li mozda iz zahvlnosti jer je iz te ideologije stvorena nova crnogorska nacija?! Sve teche nekim svojim zdravim logichnim tokom i posle tog maloumnog ideoloshkog projekta se srpski narod polako ali sigurno oporavlja, tako je na zadnjem popisu u Crnoj Gori sa nekadashnjih 1%, broj izjashnjenih srba danas 35% i tu nije kraj procesa duhovno nacionalne obnove! Moje je mishljenje da ce na iducem popisu biti zabeleze znatno veci procenat nacionalno svesnih srba u Crnoj Gori!!! Ali je veoma vazno da se svi oni danas koliko god im je teshko organizuju kao nacionalna manjina i glasno zatraze ulazak u sve drzavne institucije Crne Gore, a jedna od naznachajnijih je upravo Podgorichki univerzitet! Zar nije vece rodoljublje da mlada intelektualna elita studira u svojoj drzavi i ostane sutra tamo kako bi pomogla srbima u Crnoj Gori da ona opet jednog dana bude drzava vecinskog i konstitutivnog srpskog naroda!!! U suprotnom ovako kao da zadovoljno trljaju ruke ti kojima milogorcima nazivate, jer vecina studenata zeli trajno da posle studija ostane u Beogradu. Dakle ko bi u tom sluchaju mogao i sa kojim intelektualnim kapacitetima da preuzme vlast i odgovornost za Crnu Goru? Srbija jeste i uvek ce biti matica svim srbima u celom svetu! Ona ima moralno pravo da pomaze svim srbima i u okolnim drzavama ali najefikasnije ce pomoci tek kada se ona sama preporodi i svi njeni gradjani budu zbrinutiji sa boljim zivotnim standardom. Nekada imam utisak da svi nesto od Srbije traze a kada im se ne ispune nerealne zelje, onda se kao deca naljute i prete da nece vise da se izjashnjavaju kao srbi?! Da li bilo ko ima makar malo razumevanje za srbe iz Srbije i sve njene gradjane? Postoje milioni starih drzavljana Srbije koji nikada od svoje drzave ali bukvalno nikada nishta nisu dobili i nikome nije palo napamet da se odrekne pripadnosti SRPSKOM NARODU!!! Zar se toliko ne vidite ko to vedri i oblachi Srbijom od 1945 do danas, zar se toliko ne vidi ili okrece glava da se pogleda istini u ochi... Jednog dana kada se bukvalno otvore sve arhive i kristalno jasno vidi ISTINA , onda vishe niko nece imati pravo da se krije iz opravdanja da nije znao. Videcesh tada i koje su to strukture u zvanichnim medijima ispljuvale potpisnike ove petije za koje sam siguran da ce vam iskreno pomoci kada preuzmu vladajucu odgovornost za Srbiju. Iza lazne podske vam se kriju oni koji su juce bili zakleti titoisti i  najveci jugoslovenski crnogorci kojima nesrecna dusha luta po beograskim terazijama i hreli bi ako vec ne moze vaskrsne Tito i jugoslavija, da nekako na brzini oper budu srbi privremeno ali nekog posebnog kova, zbog te duhovne nesrece sada stvaraju neku njihovu kao oni kazu dinarsku ideologiju...Crtaju neke njihove nove mape, opet da pomeshaju plemnsko regionalni identitet ali ovog puta je jachi otrov koji nude jer zele da na taj nachin zavedu i kako sami kazu homegenizuju sve srbe koji imaju poreklo i bilo kom dinarskom kraju, proganjaju ljude po beogradu ispitujuci im poreklo po prezimenu i nude im kao neka sekta  navodno prosvetljenje. Toliko je prejak otrov u slatkom pakovanju koji im nude nudeci im: da budu rasno, nacionalno, chak i genetski pripadnici neke nove DINARSKE NACIJE KOJA CE STVORITI DINARSKU DRZAVU OD DELOVA SRBIJE, CRNE GORE I REPUBLIKE SRPSKE. Naravno objashnjavaju im da odbace ekavicu kao srbijansko, cigansko, bugarsko i ugorsku meshavinu govora. Koliko ih razumem u zavrshnoj fazi bi da napuste pravoslavlje i izmisle neku novu veru sa primesama paganstva, i remiks varjante staroslovenske mitologije. Dakle Titovi vernici i uchenici imaju ogromne ambicije da prevazidju chak i njihovog idola! Ako se valjano posmatra i ukrsti ta ideologija sa svim antisrpskim ideologijama onda se uochava neverovatna podudarnost, chak i mashtovita inovativnost koju ni srpski neprijatelji ne bi bolje kreirali, verovatno bivshi srbi i oni koji se spremaju da napuste srpstvo imaju simpatichnu sektashko epizodnu ulogu jer ih ubedju da su veliki ideolozi i duhovna avangarda tog novog satanistichkog projekta...

NASTAVICU SA PISANJEM OVOG SRPSKOG VENCA 2

izvini na slovnim greskama i odgovoricu ti na sva pitanja. :)

Odgovori


Gost

#2638 Re: Re: Re: Re:

2015-08-17 22:22:26

#2634: Srbiji - Re: Re: Re:  

 Nisi ni svjestan koliko si u pravu. Licno poznajem ili sam poznavao takve likove. Od jevrema brkovica (namjerno mala slova), Novaka Kilibarde preko raspopa Mirasa. Svi do jednog su bili ekstremni Srbi koji su zbog svog neuspjeha okranuli se pravljenju dukljanske nacije u kome ce njihov ego manijacki karakter dobiti pozicju koju su sanjali. A Mila Djukanovica sin se zove Blazo i dobio je ima po Milovom stricu (ako te ne mrzi izgooglaj) bio je glavni cetnik pored Pavla Djurisica za CG. E sad zamisli Mila iz takve porodice koji postaje presjednik komunisticke omladine CG. Sve fukara zeljna moci, bez ikakvih skrpula, podrzana od zapada da razbije srpstvo(vidim da dosta znas, znas da su realno izgubili zadnjih 5 god sve izbore). Samo takva fukara moze priznat kosovo. Al ako nas je istorija icemu naucila to je da nicija nije do zore gorela pa nece ni njihova.