Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima

Srbija

/ #2643 Re: Re: Re:

2015-08-18 02:39

#2626: - Re: Re:  

 Nastavicu ovde da ti odgovorim jer mi se zatvorio prozor na komentaru - srpski venac 2 - :).

Takodje sam video razne komentare sa svih strana peckanja i vredjanja. Moje je mishljene da srbi u Republici Srpskoj imaju kristalno jasnu svest i nikada nisu imali krizu nacionalnog identiteta kroz celu istoriju. Medjutim barem sam ovde reagovao kada je neko predstavljajuci se kao crnogorac njih napadao i zvao ih bosancima. Takodje ssm naglasio da su oni doziveli stravichan genocid od ustasha jer su bili i ostali srbi! Kazesh video si komentare da beogradjani protestuju jer im dolaze seljaci iz same Srbije. Beogradska pricha je takodje opshirna i da ne bih napisao na kraju roman, evo to pitanje ovako izgleda. Turci su u jednom periodu okupacije bukvalno masakrom pobili ili proterali sve srbe iz svih srpskih gradova, takodje i iz Beograda. Naravno narod je opstajao u zaledju i slobodnim srpskim planinama, a u peridu oslobodjenja su se opet vratili i izgradili savremene gradove. Kragujevac je poneo titulu prve moderne srpske prestonice, a zatim je ona preneta u Beograd iz strateskih razloga itd. Dakle Beograd su u fazama naselili svi srbi iz njenih regiona a kasnije i mnogi sa prostora bivse Jugoslavije. Medjutim glavni problem beogradjani imaju jer grad pre drugog svetskog rata imao oko 200 000 stanovnika da danas blizu 2000 000, etnichki su vecinom srbi ali takodje u njemu zive pripadnici nacionalnih manjina. Previse brzo je prenaseljen i tachno je da mnogi umesto da se ukolope i urbanizuju u pozitivnom smislu, neki teraju ruralnu prichu iz inata i nisu ni svesni da ce njihova deca sutra postati takodje beogradjani koji ce teziti da preuzmu neki beogradski kulturoloshki duh. Dakle postoje chak i ljudi koji su prvi put doshli 1945 i sve dobili u Beogradu a i danas mrze taj lepi prestoni grad. Slichnu prichu mozes pronaci i u Podgorici jer se ona takodje prebrzo prenaselila za crnogorske uslove i kod vas se ljudi dele na brdjane i starosedeoce i ko zna sve josh. Mora se takodje podrzati i urbano stavnistvo da pronadje srecu u svom gradu! Inache po nepisanom pravilu upravo su najglasniji oni koji su medju poslednjima naselili Beograd. Pitash shta mislim kako to da odjednim ova peticija postavljena josh 2011 dozivi ekspanziju imash u vidu zapazanje da su je prvo publikovali crnogorski mediji uz likovanje. Mislim da su uticala izmedju ostalog vishe faktora. Mnoge ljude muche ovi problemi sa diskrnimacijom jednih i davanje drugima povlastice prilikom upisa na drzavne fakultete. Taj problem godinama postoji i izuzetno je reshen na trapav nachin. Vec sam napisao da po mom shvatanju stvarno omalovazavaju drzavljane Srbije ali ne zele dobrobit ni za srbe u CG jer samo takvim stimulacijama pospeshuju odliv mlade intelektuane elite. Beograd je veliki grad koji privlachi mlade ljude da kada zavrshe studiranje i trajno ostanu u njemu! Postoje i drugi razlozi jer se vidi da su ovde mnogi ispoljili svoj protest u vezi mnogih pitanja o kojima ne postoji teoretska shansa da se neshto progovori u zvanichnim srpskim medijima. Evo ti jedan primer! Kakvi god da jesu rialiti programi na televiziji oni ipak imaju ogromnu gledanost. Pronadju neke chudne likove uglavnom sa svih strana i takodje obavezno nekoga iz Crne Gore i Republike Srpske. Pronadji klipove i pogledaj onog duhovnog debila Zmaja od Shipova i slushaj shta pricha u sred srpskog prestonog Beograda? Prvo je govorio da je sbin iz RS, onda da je stari i pravi crnogorac, zatim da je najSrbin,  onda je zvao upomoc bracu boshnjake jer kako kaze oni su mu rod itd. Zatim mu se neshto nije dopalo u toj emisiji i iz chista mira je javno proklinjao celu Srbiju i sve njene srbe. Gotovo niko nije reagovao u tom trenutku osim jednog chasnog choveka romske nacionalnosti. Drugog dana se izvinjavao dosta neubedljivo ali ovog puta tvrdeci da mu je Srbija ustvari majka i matica, za srbe nije siguran da li su srbi ili srbijanci, a onda je nabrajao sve krajeve po Srbiji kako su ga ucili da zive crnogorci ili bosanci kako kaze i apelovao da glasaju za njega. Drugi lik iz CG je danima je ubedjivao beogradjane da 90% njih imaju crnogorsko poreklo jer kako sam za sebe tvrdi on je ekspert da ih prepozna, takodje se izjashnjavao jednog dana da je crnogorac, drugog da je srbin iz CG a treceg da je samo normalan srbin, pritom omalovazavajuci sve srpsko a do neba velichao sve crnogorsko. Treci lik je mozda najveci biser onoga na shta odavno upozoravam. To je neki Vuk rodjeni beogradjanin a po poraklu crnogorac kako kaze. On javno podstiche onog nesrecnog Zmaja da je on genetski predodredjen za vodju jer je kako mu objashnjava on dinaroid, i sav njegov prostakluk opravdava da je to ustvari dinarska super ultra stara naj kultura. Zatim nastavlja sa prichom o toj dinarskoj super ideologiji, po njemu on moze da ima bilo koje devojke sa strane ali moze da ozeni samo crnogorku jer zeli da ochuva njegov super dinarski genetski potencijal kod potomstva, a onda nastavlja da mozda moze i neku hercegovku ali josh jednom upitno naglashava mozda i neku hercegovku, i tako ukrug vrti prichu o dinarskoj super genetici sa ostalim biserima na meniju te ideologije. Milioni ljudi sve to gleda zadnjih meseci i bez ikakvih shansi da reaguju u bilo kom mediju! Mesecima pljuju, proklinju Srbiju i njen srpski narod javno! Ima puno slichnih sluchajeva i mislim da su mnogi iskoristili priliku da ovde na ovoj peticiji ispolje svoj protest! Dakle u svakom trenutku se odvijaju neki procesi a to shto verovatno nekada odgovara nekim rezimskim medijima oni tek tada promovisu to pitanje u sluzbi njihove propagande itd. To shto neki opet pokushavaju da podele potpisnike peticije na srpska i crnogorska prezimena je velika greshka jer onog nesrecnog lika nije glasalo 90% crnogorskih beogradjana kako je tvrdio i urlao da ih ima! Shteta je shto po tim medijima u Srbiji i Crnoj Gori ne gostuju ugledni i svetski priznati istorichari, etnolozi, antropolozi, struchnjaci za etimilogiju i plemenske zajednice, takodje struchnaci za genetsko rasno regionalna istrazivanja...  Mnogima bi pomogli da reshe njihove nedoumice ali bi i mnogi shvatili da Zmaj pripada duhovno bolesnim osobama a onaj Vuk je potencijal za zablude i manipulacije nekakvih dinarskih ideologa. Naravno i tu se sve vidi kao da neko namerno stimulishe javno pojavljivanje takvih degena?! Eto naveo sam ti moje mishljene kako sve to pochinje... 

Nadam se da si uspeo da spojish ova dva dela istog komentara. :). Primi iskren bratski pozdrav iz Srbije, svako dobro ti zelim SRBINE!