Zabranimo dovodjenje pasa na decije igralista...

Quoted post

tec

#19 Re: Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova.

2016-06-13 18:27

#11: Ljubiteljica pasa i ostalih životinja - Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova. 

I nije ideja bila da se sankcionišu psi nego vlasnici istih, ali oni neodgovorni koji dopuštaju da se ovakve stvari dese. Nije ni bila poenta da se zabrani šetanje bilo kakvih životinja po ulicama i parkovima, možete i svinju da vodite po ulici što se mene tiče, poenta je u razdvajanju mesta za decu od mesta gde borave i gde se igraju životinje (da ne govorim o obavljanju nuždi, čišćenju za svojim ljubimcima i slično).

Ako čak i propisi kažu da opasne životinje (a postoje one koje su opasne i to niko ne može da porekne ma šta vi svi lupali o ljubavi dobermana i ostalih vrsta i tome kako su pudlice opasnije po ljude, što je preispoljna glupost) treba da budu obezbeđene onda tako i treba da bude. Koliko sam samo puta video kako krhki ljudi i žene vode velike i jake pse na povocu (što je po meni mnogo veća kazna za te životinje od one koju ste vi naveli, a da ne govorim o držanju tih istih životinja među 4 zida, često na jako malom prostoru što je takođe jedna vrsta kazne za njih) i gde se čini da psi šetaju njih, umesto da je obrnuto. I tada se pitam da li bi iko od njih mogao da obuzda tu životinju u slučaju bilo kakve nepredviđene okolnosti. A niko ne može da tvrdi usled čega i kada bi se životinja mogla osetiti ugroženom.

Tačno je, ljudi su gori, niko ne spori to, ali ljudi su (bar jedan deo) svesna bića, i svako treba da odgovara za svoje postupke, da li pred ovim zemaljskim ili nekim drugim sudom. Životinje sa druge strane to nisu, mi odgovaramo za njih, ali baš zato ne možemo da ih tretiramo kao ljude, i ne možemo da ih stavljamo u istu ravan sa ljudima, pogotovo ne sa decom. Ako je nešto predviđeno za decu, onda tako treba i da ostane.

Ako postoje parkovi, nemam ništa protiv šetanja i igranja sa ljubimcima, ali dragi "ljubitelji" pasa, "branitelji" sloboda, planete i ostali, treba da postoje pravila i kod takve igre, a ta pravila podrazumevaju da vodite računa o svojim ljubimcima, kao što i mi vodimo računa o našoj deci. Oni neodgovorni će biti kažnjeni na ovaj ili onaj način, ali govoriti o tome kako su krivi roditelji što im je dete napadnuto - e to je LICEMERJE i bezobrazluk. Tačno je, svet nije napravljen samo za ljude, ali svi treba da znaju svoje mesto u tom svetu. Ako imate želju da živite sa životinjama, zašto onda ne idete u prirodu, nego te iste životinje kažnjavate zatvaranjem u 4 zida, vođenjem na povocu....

I na kraju, ne mešajte babe i žabe. Tačno je, ima većih problema u životu, a posebno u ovoj državi, ali to nam je konstantna isprika za sve što ne valja - ima gorih stvari. E PA NEMA!!! Ako ne počnemo da rešavamo jedno po jedno i da se učimo redu, nikada i nećemo biti deo te JEvrope, a vi, ljubitelji i vlasnici životinja ćete se i dalje osećati ugroženo kada pročitate ovakve komentare i peticije.

Toliko! Hvala na pažnji!

Odgovori


Gost

#21 Re: Re: Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova.

2016-06-13 18:58:07


Gost

#22 Re: Re: Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova.

2016-06-14 05:41:38

#19: tec - Re: Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova. 

 Ovo što ja govorim je iz prostog razloga što ja nemam nameru da asocijalizujem svoje dete, jer ne mogu da povedem i svog psa zajedno sa njim na igralište. Niti imam nameru da ostavim psa da čami u stanu dok vodim dete na igralište. Moj pas je vaspitan i nikoga ne napada. Zbog par nevaspitanih pojedinaca ću morati da odvojim dete od igrališta, pa mi sad recite koga da stavim ispred, jer je i pas živo biće koje ima osećaje i koje sam od malih nogu hranila i vaspitavala, skoro, pa kao dete. Pošto ni moje dete ni tuđa deca od mog psa nisu u opasnosti, ne mogu da ga kaznim time da čeka u stanu. I ponavljam da pas ne može da naudi nijednom ljudskom biću toliko koliko čovek može. O poverenju, više verujem nepoznatom psu, nego nepoznatom čoveku. Toliko. Stavljam tačku na ovo, jer branim svoja i prava svog deteta i prava svog psa. Volim ja ljude, ali moram da stanem i u odbranu onih koji ne umeju da pričaju. Klasifikacija pasa na opasne i neopasne od strane čoveka za mene nije merodavna, a o temperamentu i naravi pasa možete da govorite tek kada pse budete poznavali, bar kao ja. O statistici koji pas najviše ujeda ne lupam gluposti, a svaki pas je jedinka za sebe, bez obzira kojoj rasi pripadali, pa tako čovek od njega pravi mazu ili strašilo. Sve te opasne rase koje spominjete-pit bul, staford, rot, doberman, sve sam ih videla u izdanju najvećih maza i dobrica koje ne možete da zamislite, samo što su vam usadili strah u kosti zbog toga što ih kreteni koriste kao sredstvo za bahaćenje. Samo ne razumete vi to. Pozdrav.

Badika

#28 Re: Re: Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova.

2018-02-12 00:57:59

#19: tec - Re: Zabranila bih retardima da izlaze iz svojih stanova. 

Oni neodgovorni će biti kažnjeni na ovaj ili onaj način, ali govoriti o tome kako su krivi roditelji što im je dete napadnuto - e to je LICEMERJE i bezobrazluk. Tačno je, svet nije napravljen samo za ljude, ali svi treba da znaju svoje mesto u tom svetu..

A kako ce biti kaznjeni neodgovorni roditelji ? A njih ima mnogo vise nego neodgovornih vlasnika pasa, realno. Pre mesec dana, prolazi par sa malcem od mozda 5-6 godina pored mene i mog psa koji je uredno vezan. I sad taj malisa krene nogom da sutne mog psa. Srecom pa je moj pas dobrica blenta pa se samo izmakao i nije uzeo za zlo. Mama deteta je uz prevrtanje ocima rekla malom - neeemoj.. I to je sve! Naravno da ne krivim dete, mali je, video je to do nekoga, ali zar ne treba mama da mu kaze bar nesto kao - nemoj da sutiras psa, moze da te ujede. Moj pas nije i nece ga ugisti, ali neki drugi hoce.. I posle im djavo kriv..

I ne bih zavrsavala istim bahatim komentarom Toliko! Hvala na pažnji!

Rekla bih sve najbolje i naucite se malo toleranciji i pogledajte gredu u svom oku pre nego sto vidite trun kod druge osobe.